Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Dete koje ne zeli brata i sestru

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Pet 22 Mar - 9:44

Pročitala sam sve postove.
Lično mislim da ti raste problem u kući. Najgore je kada roditelji beže od istine. Kada problem opravdavaju. Kada žmure na stvari na kojma oči treba širom da budu otvorene.
Zanimljivi su mi komentari tvoga supruga...''Ona je naša lepotica''. I to je jedini komentar koji daje...Očigledno je da bi ti možda mnogo toga preduzela, ali te on koči..

Takođe, jako ste vezani za materijalno. Ona nije ni trebala da zna, šta joj pripada i šta će naslediti. Pogotovo mi je zanimljivo da dete već u njenom uzrastu tangiraju takve stvari. Tu ste vi kao roditelji krivi.

Mislim da si jako zabrinuta. I mislim da si ti svesna da tu nešto ne štima. I mislim da ti je najveći problem što od muža nemaš podršku. A on ima problem da se suoči sa istinom.

Drugi korak koji će preduzeti tvoja devojčica je laž. Odnosno, još malo počeće da vas ''laže i maže'' i to drastično..To bi trebao da bude taj neki redosled.

Izvini ako sam bila surova, ali možda te neki od ovih prethodnih postova malo ''trgne'' da preduzmeš nešto, dok još nije sasvim kasno. To rađanje drugog deteta je i najmanji problem, koliko je problem ponašanje prvog.

Bojana, sve najbolje.

Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Pet 22 Mar - 10:29

Kćer ti ima trinaest godina, a već planirate njezin bračni život. Pod kontrolom i paskom tvoga muža, kome je normalno da se kćerin odabranik prizeti. Vidiš, meni to nije normalno.

Konstatiraš da imate materijalnog puno. Normalna roditeljska težnja je da svome djetetu u braku omogući da samostalno živi. Barem ja tako na to gledam. Da imam, svojoj kćeri bi kupio stan pa neka sa sama sa svojim mužem nosi sa životom. Pa ako uspiju, neka to bude njihov uspjeh.

Analogno, ako ne uspiju, neka bude njihov neuspjeh. Bez mene, moje kontrole i moga uplitanja u njihovu priču.



Bojana78 ::
Ma samo to da se ne desi, nadam se da ce moja cerka naci normalnog muža.

Bojana, smatram se normalnom osobom. Bar donekle. Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 2222602150

Ali ti iskreno kažem, da imam sina, i da još samo jednu stvar mogu poželiti u životu, ne bi poželio ništa sebi.

Poželio bi njemu. Da se ne zaljubi u tvoju kćer.

Oprosti na iskrenosti. Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 3281053567










love
Nazad na vrh Ići dole
aquariusaqua

Elita
Elita

aquariusaqua

Ženski
Poruka : 3297

Učlanjen : 01.12.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Pet 22 Mar - 11:09

Abu Dabi ::
Tvoja kćer nije za psihologa. Još. I ne prva. Njeno ponašanje se i može opravdati postupcima nezrelih roditelja i okrutne okoline.

Ali ti i tvoj muž jeste za psihologa.

Prvo vama treba psiholog da vam objasni neke stvari o odgoju djece, pa kada vas dovede u red, onda je red na tvoju kćer.

Ali te molim, idi bar sama i ispričaj nekome kompetentnome svoju priču. Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 3281053567



Sagacity ::

Lično mislim da ti raste problem u kući. Najgore je kada roditelji beže od istine. Kada problem opravdavaju. Kada žmure na stvari na kojma oči treba širom da budu otvorene.
Zanimljivi su mi komentari tvoga supruga...''Ona je naša lepotica''. I to je jedini komentar koji daje...Očigledno je da bi ti možda mnogo toga preduzela, ali te on koči..

Takođe, jako ste vezani za materijalno. Ona nije ni trebala da zna, šta joj pripada i šta će naslediti. Pogotovo mi je zanimljivo da dete već u njenom uzrastu tangiraju takve stvari. Tu ste vi kao roditelji krivi.

Mislim da si jako zabrinuta. I mislim da si ti svesna da tu nešto ne štima. I mislim da ti je najveći problem što od muža nemaš podršku. A on ima problem da se suoči sa istinom.

Drugi korak koji će preduzeti tvoja devojčica je laž. Odnosno, još malo počeće da vas ''laže i maže'' i to drastično..To bi trebao da bude taj neki redosled.

Izvini ako sam bila surova, ali možda te neki od ovih prethodnih postova malo ''trgne'' da preduzmeš nešto, dok još nije sasvim kasno. To rađanje drugog deteta je i najmanji problem, koliko je problem ponašanje prvog.



Slažem se potpuno sa ovim citiranim mišljenjima i savetima.

Većina onoga što deca usvoje i prema tome kreiraju svoje stavove tokom odrastanja proističe iz porodice i bliske okoline.

Problem vam je prilično kompleksan ali mislim da biste uz nečiju stručnu pomoć mogli donekle da korigujete ono što nije ispravno. Dodala bih da su ćerkine godine veoma "nezgodne" i da će vam (pored njenog ponašanja) svakako otežavati dalje korake.

Još ovo...Nimalo mi se ne dopada tvoj način rešenja prilikom one situacije u školi-opet linija manjeg otpora, i mislim da nikako neće biti poboljšanja ukoliko nastaviš tom metodom. Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 3884182119
Nazad na vrh Ići dole
Bojana78

Član
Član

Bojana78

Ženski
Poruka : 18

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Pet 22 Mar - 13:55

Abu Dabi pa ti ne mozes da zabranis tvome sinu da se zaljubi u moju cerku, to je nesto jace od njega. Cuvala bi ja njega ko sina, svakog zeta bi cuvala ko sina, cak bi me i majkom zvao, ako je samo dobar zet. Jeste problem postoji, ali moja cerka je veoma iskrena s nama, ona nas nikad ne laze. Ja sve znam sta se desava u skoli gde ona ide, i ne vezano za nju, jer ona meni sve prica. Ma ne mora da bude odlicna, bitno da prolazi razrede, a ne smem da joj spomenem studiranje nikako, za to kaze da je gubljenje vremena, ali to je njen zivot i njena odluka.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 16:15

Nisam ja ništa branio Bojana. To bi mi bila samo želja. Cool

Opet se ti krivo postavljaš. Već i zeta čuvaš kao sina. I majkom bi te zvao. A da ga ipak prepustiš njegovoj majci? Da da ga ona pazi kao što ti paziš svoju kćer. Mislim da bi to bio divan brak. Pa još tvoj muž, pa zetov otac. Zamisli, par roditelja kao vas dvoje, pa vi i vaša djeca između vas.

Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 1240115254

Što se pak škole tiče, ni tu nisi u pravu. Jedino ako ne želiš imati dijete u potpunosti ovisno o vama. Dok tvojoj kćeri dođe vrijeme da se zaposli, ako to uopće ima u planu, bez škole neće moći biti ni čistačica.

Što se tiče tvoje podrške mišljenju djeteta od 13 godina da je "studiranje gubljenje vremena" još jednom si se potvrdila kao nezrela i nerazumna osoba. Koja bježi od preuzimanja odgovornosti za odgoj svoga djeteta, pa mu linijom manjeg otpora sve popušta i prepušta.

Svaka čast Bojana.

Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 3281053567



I da, obećali smo. Bez vrijeđanja. Laughing

Ovo je samo moje skromno mišljenje.










love
Nazad na vrh Ići dole
Bojana78

Član
Član

Bojana78

Ženski
Poruka : 18

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 19:50

Ne ja se ne vredjam, vec ti kazem kakva sam ja osoba. Pa zar mora raditi? Evo ja nigde ne radim, nikada nisam ni radila nigde, al zato cuvam dete pa zena je za to. Jeste kao sina cu ga cuvati, jer neko to i zasluzuje, ja sam jako dobra zena, imam veoma dobru dusu, sve dok me neko ne naljuti kako ne treba. Ima stvari koje ne mogu oprostiti nikome, niti cu ih ikome oprostiti. Tako da ja nisam nezrela, vec ja imam svoje gledanje na zivot iz moje pozicije i pozicije mog deteta. Moja cerka i njen muz mogu ziveti od rente, od nekretnina koje imamo.
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 19:59

Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 1240115254

Jao Bojana kakva šteta takav talenat za pisanje "španskih serija" a da ne radiš nigde. Slatko me je ovaj tvoj mali igrokaz nasmejao Laughing.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana78

Član
Član

Bojana78

Ženski
Poruka : 18

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 20:41

Koje bre spanske serije? Ja ne razumem u ovoj Srbiji ako neka zena kaze da ne radi nigde, da je to spanska serija, da imaju ona i njen muz imovinu, da imaju svoj biznis odmah je spanska serija. Pa na osnovu cega? Nemamo svi fakultete, neko radi i druge poslove, neka zena cuva decu, i ja ne razumem zasto su to za ove snobove obrazovane spanske serije?
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 20:47

Bojana78 ::
Koje bre spanske serije? Ja ne razumem u ovoj Srbiji ako neka zena kaze da ne radi nigde, da je to spanska serija, da imaju ona i njen muz imovinu, da imaju svoj biznis odmah je spanska serija. Pa na osnovu cega? Nemamo svi fakultete, neko radi i druge poslove, neka zena cuva decu, i ja ne razumem zasto su to za ove snobove obrazovane spanske serije?

Ma meni je ova tvoja priča super i u svakom postu obavezno odvališ bar po jednu žešću nebulozu ne bi li isprovocirala neku reakciju i polemiku. U celoj priči jedino mi nije jasno zašto to radiš. Ukoliko te interesuje razmišljanje običnih smrtnika o nekoj temi lepo otvori temu i verujem da ćeš i bez provokacije dobiti kvalitetne odgovore. Ovako, kako da ti kažem a da ne budem grub, iz aviona se vidi šta radiš Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 1376247440
Nazad na vrh Ići dole
Bojana78

Član
Član

Bojana78

Ženski
Poruka : 18

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 21:35

A sta ja to radim? Ma nemas ti pojma o zivotu, ti si kao sa marsa pao. Moja cerka ma kakva bila, ona je za mene najlepsa, najbolja, najpametnija, jer ja sam roditelj i znam sta znaci biti majka, i kakav je osecaj to.
Nazad na vrh Ići dole
nero

Master
Master

nero

Muški
Poruka : 5826

Lokacija : Novi Beograd

Učlanjen : 28.10.2011

Raspoloženje : sanjam ciklamu


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 21:40

@ Kayser Soze

...dobar ti potpis..Wink
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Uto 26 Mar - 23:27

Bojana78 ::
Ne ja se ne vredjam, vec ti kazem kakva sam ja osoba. Pa zar mora raditi? Evo ja nigde ne radim, nikada nisam ni radila nigde, al zato cuvam dete pa zena je za to. Jeste kao sina cu ga cuvati, jer neko to i zasluzuje, ja sam jako dobra zena, imam veoma dobru dusu, sve dok me neko ne naljuti kako ne treba. Ima stvari koje ne mogu oprostiti nikome, niti cu ih ikome oprostiti. Tako da ja nisam nezrela, vec ja imam svoje gledanje na zivot iz moje pozicije i pozicije mog deteta. Moja cerka i njen muz mogu ziveti od rente, od nekretnina koje imamo.



Sve ti vjerujem. Laughing

Eto, po pitanju kćeri sam ti rekao što mislim. Cool

Sada možeš otvorilti novu temu.

Čekam u visokom startu. Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 2222602150










love
Nazad na vrh Ići dole
Bojana78

Član
Član

Bojana78

Ženski
Poruka : 18

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Sre 27 Mar - 0:05

pa dobro, ne moras da mi verujes briga li me to? Ja za sebe znam ko sam i sta sam, a briga me dal ti oces da mi verujes ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Sre 27 Mar - 0:08

Jesmo korektno obradili temu koju si postavila?

Jesmo. Laughing

Mislim da se i ti slažeš.

Sada postavi neku novu.

Ozbiljno mislim. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Wisdom

Član
Član

Wisdom

Ženski
Poruka : 3

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Sre 27 Mar - 0:23

Bojana vest(a)si - nema sta... Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 2891849778
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Sre 27 Mar - 0:24

Wisdom ::
Bojana vest(a)si - nema sta... Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 2891849778

E moj Wisdom, nije ona vješta koliko sam ja dobar.
U duši. happy
Zato lijepo dajte novu temu, pa idemo dalje. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Wisdom

Član
Član

Wisdom

Ženski
Poruka : 3

Učlanjen : 20.03.2013


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Sre 27 Mar - 0:32

Da, da ... nego pobeze nam Bojana.

Mozda konacno ode da konzumira taj svoj "divan brak" virtuelni ...
ili mozda ujutru rano mora u skolu ... Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 3949300393
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610Sre 27 Mar - 0:35

Ma nije važno.

Glavno da ima materijala za domaći, jel tako. Laughing

Volimo mi da pomognemo. Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 2172327594










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dete koje ne zeli brata i sestru   Dete koje ne zeli brata i sestru - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Dete koje ne zeli brata i sestru
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Da li imate brata ili sestru i kakav odnos imate?
» Koje igre ste voleli da igrate kao dete?
» Hotelsko osoblje otkrilo osam tajni koje vam nitko ne želi reći
» Stvari koje trebamo da prestanemo da govorimo ženama koje ne žele decu.
»  Dete u srpskoj kulturi
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-