Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 „Da“ košta 3.900 €

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


„Da“ košta 3.900 € Empty
PočaljiNaslov: „Da“ košta 3.900 €   „Da“ košta 3.900 € Sat610Pet 15 Mar - 11:44

„Da“ košta 3.900 €

Kad jednom odlučite da stanete na ludi kamen, shvatite da ta odluka i nije bila toliko teška u poređenju sa onim što vam predstoji - planiranje ceremonije venčanja. Nekad je organizacija svadbe bila stvar svih drugih sem mladenaca. Danas je drugačije.

„Da“ košta 3.900 € 712201-12

MATIČAR - Pokušali smo da napravimo troškove venčanja sa 100 zvanica i došli do ukupne cifre od 3.900 evra za obično venčanje, a ima i onih koji uvek žele nešto drugačiji.

Ranije se dešavalo da od 500 zvanica mladenci poznaju jedva njih sto, da mlada nosi bakinu požutelu venčanicu, a mladoženja odelo ala Giga Moravac, da se u sali gde “žari i pali” dugonoga pevačica prepliću tonovi turbo folka sa mirisom pečenja i “drine” bez filtera dok se zajapureni gosti nadvikuju, grle, ljube i uzdišu. Tradicionalno venčanje više nije usud.

- Mladi danas žele da se uzmu na najneobičnijim mestima pa sam tako venčavala ljude koji su ronili, a ja sam s njima komunicirala preko radio-veze. Jedan par sam venčala u zoološkom vrtu, drugi u ledenoj dvorani, treći kada je bilo pomračenje Sunca - kaže za “24 sata” Gordana Zorić, matičarka beogradske opšitne “Stari grad”. Snežana Sekulić iz agencije “Organizatorka” je takođe imala neobična iskustva.

- Prateći želje mojih mladenaca sam bila u šumi, i na travi, u na reci, i na salašu, plovili smo malim katamaranima - kaže ona.

Venčanica i odelo
Cene se kreću od 200 do 300 evra, za venčanice koje se iznajmljuju, do venčanica koje se kupuju za 1.500 evra. Samo odelo za mladoženju može da košta od 150 do 1.000 evra.

Meni
U restoranima se plaća cena menija po osobi, što uključuje hranu i piće. Prosečna varijanta sa standardnom ponudom jela je oko 20 evra po osobi.

Pozivnice
Pozivnice se kreću od 0,4 evra po komadu. Uz to se dodatno naplaćuje štampa teksta u i to iznosi 10 evra.

Građansko venčanje
U zavisnosti od opštine, kao i od toga da li se mladenci venčavaju u opštini ili “na terenu”, cene taksi se kreću od 250 do 11.000 dinara.

Burme
Prosečna cena burmi iznosi oko 400 evra.

Muzika
Cene bendova se kreću od 500 do 2.500 evra. Prosečna cena beogradskih bendova koji sviraju svadbe je oko 1.000 evra.

Svadbena torta
Cene po kilogramu torti se kreću od osam evra do 25 evra. Prosečno torta za 100 gostiju bi koštala 120 do 150 evra.


24sata










„Da“ košta 3.900 € Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
 
„Da“ košta 3.900 €
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Španija
» Kosta Bradic
» Kosta Bunuševac
» Kosta Racin
» Koliko košta porođaj u Srbiji?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-