Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Najefikasniji trening za muške grudi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Najefikasniji trening za muške grudi Empty
PočaljiNaslov: Najefikasniji trening za muške grudi   Najefikasniji trening za muške grudi Sat610Uto 5 Mar - 15:41

Pre nego što nastavite sa čitanjem ovog teksta moram da napomenem da mislim na muškarce, čisto da ne bude mnogo zabune, a i ženama je ovaj problem lakše rešiv nego nama.

Ako ste imalo slični meni onda vam grudi ekstremno sporo napreduju. Kod mene je taj slučaj još izraženiji jer genetski imam dosta jak triceps i prednji deo ramena, tako da ova dva mišića kompletno preuzimaju kontrolu kada radim vežbe za grudi.

Velike su šanse da i vas muči sličan problem. OK, možda nemate ekstremno jak triceps kao ja, šalim se naravno, ali vrlo je verovatno da na raznim potiscima za grudi više koristite triceps i ramena nego grudne mišiće.

U jednom trenutku sam bio u stanju da guram 200kg na bench press – u, a u životu nisam imao manji grudni mišić. Pošto sam shvatio i prihvatio činjenicu da snaga nije problem odlučio sam da malo detaljnije analiziram problem u mom treningu.

Evo kako je trening izgledao tada:

Par serija zagrevanja na ravnom bench – u gde sam kretao sa 60kg i povećavao svaku seriju smanjivajući broj ponavljanja sve dok ne bih došao do 200kg ili tu negde i 1 do 2 ponavljanja.

Potom bih išao na kosi bench opet šipkom ili bućicama i dovršio treningsa par serija razvlačenja ili propadanja.

Ima vežbača kojima je ovo sasvim dovoljno i sa ovih par vežbi mogu da razviju svetski kalibar grudnog mišića, ali meni je ovo bio čist gubitak vremena.

Tačnije, moj triceps je odlično napredovao kao da sam radio vežbe za triceps. Šta više, napredovao je tolikom brzinom da je uskoro postao moja najbolja mišićna grupa. Bio sam u stanju raditi potiske sa čela sa 100kg i to u serijama od 5 do 6 ponavljanja.

Međutim grudi su i mi i dalje delovale kao da imam grudni koš kompletno u medicinskom zavoju. Pogotovo gornji deo je zaostajao i delovalo je kao da imam dva izduvana balona koja mi vise sa ključnih kostiju.

Pošto sam odlučio da je kraj snagaškim treninzima fokusirao sam se na čistu hipertrofiju i u nekih dve godine treninga isprobao sve moguće sisteme treninga za povećanje mase kako bi našao neki koji mi najviše rezultata daje u rastu grudnih mišića.

Rezultat je neka vrsta hibrida koji je rešio moj problem i dodao dosta mesa na moje, do tada, nepostojeće grudi.

Prvo što sa izbacio bio je klasičan ravni bench. Ova vežba je odlična za dobijanje snage, ali mi nije “radila” ništa kada je razvoj grudnog mišića u pitanju.

Fokus sam stavio na kose potiske i to isključivo sa bućicama. Razlog tome je što bućice dozvoljavaju veći radijus pokreta i manje uključenje tricepsa. Ovako su veći deo posla radile grudi i ramena, ali ukoliko se ne koristi ugao kose klupe veći od 30 stepeni ramena neće predstavljati problem.

Druga vežba koju sam radio je bila na kletoj Smith mašini, gde sam izvodio vežbu za koju verovatno nikad niste ni čuli – Giljotina potisak.

Ova vežba zahteva od vežbača da sa ravne klupe (kao kod regularnog bench press – a) spušta šipku na ključne kosti (za razliku od standardnog ravnog bench – a gde se šipka spušta na liniju bradavica) sa laktovima u ravni sa ramenima.

Ove dve vežbe su postale redovan deo mog arsenala za “odvaljivanje” pektoralisa. Njima sam dodavao još jednu ili dve vežbe, zavisno od raspoloženja i nivoa energije ali na tim vežbama sam uvek izvodio veći broj ponavljanja sa fokusom na kontrakciju grudnog mišića i pun ospeg pokreta.

Ukratko, ovo je program po kome sam radio i za koji vam garantujem da ako ga pravilno uvrstite u svoj sistem vežbanja mora dati izuzetne rezultate:

A. Kosi potisak bućicama

3 do 4 serije zagrevanja sa 6 – 8 ponavljanja, povećavajući kilažu na svakoj seriji.

Potom 4 radne serije sa kilažom koja se može podići maksimalno 8 ponavljanja. Onog trenutka kada se više ne može izvesti ni 6 ponavljanja vežba je gotova.

Ugao klupe ne treba da prelazi 30 stepeni.

Pauza između 60 – 90 sec.

B. Giljotina potisak

Nema potrebe za zagrevanjem na ovoj vežbi nego se odmah može krenuti sa 3 radne serije od 10 do 12 ponavljanja.

Ovde koristiti tehniku sporih negativnih ponavljanja (usporeno spuštanje).

Pauza 60 sec

C. Ukrštanje kablovima

2 do 3 serije sa opsegom ponavljanja 12 do 15.

Svako ponavljanje mora biti savršeno i uz potpun fokus na kontrakciju pektoralisa.

Kilaža treba da bude sasvim lagana da dozvoljava pravilnu aktivaciju mišića.

Izvor:MuškiMagazin.com










Always be positive  Najefikasniji trening za muške grudi 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
 
Najefikasniji trening za muške grudi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» trening za masu
» Psihološki trikovi za moćniji trening
» Stvari koje muskarci zele
» Muske tajne
» Muske price
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Sport :: Ostali sportovi :: Rekreacija-