Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty
PočaljiNaslov: Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?   Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? EmptyPon 4 Mar - 1:13

Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?

Kofein se nalazi svugdje oko nas, a prevelike doze mogu biti toksične za odrasle pa kamoli ne i za djecu...


Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Kofein-je-opasan-bas-kao-cigarete-alkohol-slika-854070


Kofein je vrlo štetan za zdravlje, izaziva srčane aritmije, tjeskobu i oštećenje bubrega, a može uzrokovati i smrt zbog velike toksične količine, tvrdi Jack James s islandskog sveučilišta Reykjavik koji je sa svojim timom proveo studiju "Smrt kofeinom - koliko treba proći prije nego ga reguliramo?".

Najzabrinjavajuće od svega je, govori, to što većina ljudi misli da kofeina ima samo u kavi, a nisu ni svjesni gdje se sve drugdje krije - u lijekovima, pićima, kozmetičkim proizvodima. Zapravo, stalno smo mu izloženi. U Švedskoj je u jednoj godini četvero ljudi umrlo uslijed pretjeranog unosa kofeina kojeg u najveći udjelom ima u energetskim pićima.

Proizvode koji sadrže kofein zbog toga bi trebalo označavati upozorenjem za štetnost baš poput cigareta i alkohola, piše Daily Mail. Stručnjaci naglašavaju da bi dopuštena dnevna doza unosa kofeina trebala biti maksimalno 400 mg na dan. Šalica turske kave može sadržavati 80-135 mg, instant od 65-100 mg, a espresso do 175 mg.

(Večernji.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
Excited4U

  

Excited4U

Muški
Poruka : 21683

Lokacija : between Ass XD

Učlanjen : 03.05.2011

Raspoloženje : So Excited ;-D


Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?   Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? EmptyPon 4 Mar - 2:53

ne pijem kafu happy
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?   Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? EmptyPon 4 Mar - 11:01

Da, da, opasan je taj kofein. Rolling Eyes

Ni ja ne pijem kavu. Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? 950456310

Samo u kolačima i napolitankama. Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? 2927775184 Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? 1240115254










love
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?   Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? EmptyPon 4 Mar - 11:38

Pijem kafu, pušim, jedino sam alkohol ostavio...Svakog dana se dešava da dobri i zdravi ljudi pa i sportisti obole i umiru od tumora i raka. Ništa više nije sigurno i ne postoje pravila. Pisao sam opširan rad o tome, skupljao godinama tekstove, skice, nacrte, tabele, jer sam imao sopstvene lične razloge, jako mučne i teške. Iznenadili bi se ljudi koliko je zapravo sve štetno, dosta od toga i korisno, a ipak bolesti ne biraju ni mesto, ni vreme, ni ljude. Ako budem imao vremena iskuckaću nešto o tome detaljnije. Sve je opasno, ništa manje nije opasan saobraćaj, jaka hrana koju godinama konzumiramo, neredovna ishrana, dnevni i noćni bioritam koji smo zbog modernog života odavno ispustili iz vida, nisu kafa i cigarete jedina stvar, čak bi bilo smešno da jesu, ali ovako je sve tužnije. Pitanje je samo kako ko i sa kojom pažnjom i ozbiljnošću gleda na život i kako sve može njegov um da shvati. Ali da zaustavimo nešto u životu i trzamo se na svaku stvar koju nam neko saopšti ili donese u život, mi bi tek tada pukli i ne bismo znali i smeli da živimo bar malo opuštenije i srećnije.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?   Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? EmptyPon 4 Mar - 12:10

Kako u svemu postoje trendovi, tako postoje i u istraživanjima. Danas se pokazuje da neke namirnice i užici , koje su prije dvadesetak godina bile "osuđene" ustvari nisu štetne.

Ništa nije štetno. I sve je štetno. Dvije krajnosti. Na nama je da se između te dvije točke nađemo. Mislim da je najvažnija umjerenost. U svemu. I najzdravije namirnice mogu štetiti ako se pretjera. A i najštetnije mogu štetiti ako ih se u potpunosti izbjegava.

Uvjeren sam u jednu stvar. Da je za moje zdravlje najvažniji osjećaj zadovoljstva koji mi određeni užitak pruža. Dok se ja osjećam zadovoljan, ja sam ok, što god da "trošio". Ali ako osjećaja zadovoljstva nema, džaba i najidealnija kombinacija svega i svačega.

I zato desetak cigareta dnevno, čaša dvije vina, bilo koja hrana (od brokule kao ideala zdravlja, pa do roštilja, čvaraka i špeka, kao najštetnijih), ali ne prežderavanje, već manji obrok na kakve sam se naviknuo (hvala Bogu Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? 1240115254) ne može štetiti.

I toga se držim.

Nadam se još punoooo godina. Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? 3690083436










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?   Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kofein je opasan? Baš kao cigarete i alkohol?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Alkohol u prahu! Genijalan ili jako opasan izum?
» Pronadjen lek za sve vrste raka
» Alkohol menja metabolizam lekova
» Erupcija vulkana – zašto je pepeo opasan?
» Alkohol čini čuda
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Porodica i zdravlje
  • Zdravlje
  • -

    Sada je Pon 20 Maj - 1:41