Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ko su bolji kuvari?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ko su bolji kuvari?
Muškarci
Ko su bolji kuvari? - Page 2 I_vote1055%Ko su bolji kuvari? - Page 2 I_vote11
 55% [ 17 ]
Žene
Ko su bolji kuvari? - Page 2 I_vote1045%Ko su bolji kuvari? - Page 2 I_vote11
 45% [ 14 ]
Ukupno Glasova : 31
 

AutorPoruka
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 15:59

Da ne bih opet citirao:

- stereotip o ženama kao majkama, domaćicama, ženama, više nije aktuelan; moja prabaka nikada nije znala da kuva, moja baka je odlična kuvarica, a moja majka očajna da očajnije video nisam a ona je 59-o godište i imala je vremena i u selu i u gradu vremena kada i od koga da nauči; po onome što znam iz ličnog iskustva tek ove modernije žene i mlade devojke imaju od koga da nauče ali ne žele (izuzecima svaka čast).

- pripremanje hrane radi udvaranja ženama postoji, ali retko; Viktor Igo, Emil Zola, Gete, mnogi književnici, slikari, glumci, filozofi, bili su odlični u kuhinji ali se o tome malo zna, ali se nikada nisu ulagivali hranom čak su i izbegavali da to koriste na takav način.

- za spremanje jela. obradu namirnica...potrebna je velika ljubav i osećaj, osečaj u očima, rukama, jer nisu svi recepti sa preciznim merama, bitno je da je neko vredan, da ima vremena za tako nešto a ne mora da bude ni velika izelica a ni hedonista; jednostavno ako nekoga mrzi da ulazi i radi po kuhinji, ne želi da prihvati savete, nema vremena da se posveti sebi, porodici i zdravlju već trči po restoranima i kupuje brzu hranu, onda bolje da i ne ulazi u kuhinju i da se ne hvata varjače; neće napraviti ništa dobro. Za svaki rad, hobi, obavezu koju dobrovoljno prihvatimo potrebna je velika želja, volja i ljubav prema tom poslu.

- upoznao sam puno žena koje se patološki hvale kuhinjskim umećem, ali kada ih vidim kako rade, šta govore dok rade i kako to izgleda i kakvog je ukusa, nešto mi se čini da im se razilaze teorija i praksa.
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 16:07

Ja sam nikakva u kuhinji pa to pokušavam nadoknadit krevetom i osmjehom Embarassed

Ko su bolji kuvari? - Page 2 3690083436

Ne stvarno , sve moje bake su bile izvrsne kuvarice što se za moju kevu nemože reć aa izgleda sam povukla baš na taj gen Ko su bolji kuvari? - Page 2 3884182119
ee tek što su mi dede kuvari tu neam reči , sem roštilja za što su majstori drugo nisu niti znali šta jedu affraid msm da moj ćale i danas ne zna što jede nit keva zna što je spremila al ok svi siti i namireni Ko su bolji kuvari? - Page 2 2936193413 Ko su bolji kuvari? - Page 2 3690083436

ok , iskreno učim pa ću valjda i to kuvanje savladati vremenom Ko su bolji kuvari? - Page 2 1317522191










Ko su bolji kuvari? - Page 2 F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 16:12

Enigma ::
Ja sam nikakva u kuhinji pa to pokušavam nadoknadit krevetom i osmjehom Embarassed

Ko su bolji kuvari? - Page 2 3690083436

Ne stvarno , sve moje bake su bile izvrsne kuvarice što se za moju kevu nemože reć aa izgleda sam povukla baš na taj gen Ko su bolji kuvari? - Page 2 3884182119
ee tek što su mi dede kuvari tu neam reči , sem roštilja za što su majstori drugo nisu niti znali šta jedu affraid msm da moj ćale i danas ne zna što jede nit keva zna što je spremila al ok svi siti i namireni Ko su bolji kuvari? - Page 2 2936193413 Ko su bolji kuvari? - Page 2 3690083436

ok , iskreno učim pa ću valjda i to kuvanje savladati vremenom Ko su bolji kuvari? - Page 2 1317522191

Dodji na obuku i osmeh ponesi Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 16:20

Ok mr dr Soze imam i adekvatnu opremu Ko su bolji kuvari? - Page 2 847004189

Ko su bolji kuvari? - Page 2 1-17-11+Sexy+Cook

Ko su bolji kuvari? - Page 2 3690083436

al najčešće kuvam bez nje Rolling Eyes










Ko su bolji kuvari? - Page 2 F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 17:17

Enigma ::
Ok mr dr Soze imam i adekvatnu opremu Ko su bolji kuvari? - Page 2 847004189

Ko su bolji kuvari? - Page 2 1-17-11+Sexy+Cook

Ko su bolji kuvari? - Page 2 3690083436

al najčešće kuvam bez nje Rolling Eyes



Pazi, opasno je ako prsne vrelo ulje na to lepo telo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 17:20

Zene mnogo cesce moraju da kuvaju,ta uloga im se podrazumeva,i ne vidim da tu uopste treba da raspravljamo..I kako bi to trebalo da se ustanovi ko je bolji?Tako sto bi naizmenicno trebalo da kuvaju ona i on.Pa i tada bi to bilo od slucaja do slucaja,nema pravila.Neko je skloniji tome,neko ne.I nebitno je u krajnjem slucaju.
Kod mene recimo,ja kuvam cesce,muz kuva s gustom.I originalno,i kad mu dodje inspiracija.Postoje jela za koja je majstor,ali spremiti obrok za dvadeset minuta od gotovo niceg, a da jos bude i super,tu mi skida kapu,on to ne moze.Njemu treba svaki sastojak,da bi to licilo na jelo.Nema boljeg po polovima,sve je do sklonosti..
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 17:36

dusajuca ::
Zene mnogo cesce moraju da kuvaju,ta uloga im se podrazumeva,i ne vidim da tu uopste treba da raspravljamo..I kako bi to trebalo da se ustanovi ko je bolji?Tako sto bi naizmenicno trebalo da kuvaju ona i on.Pa i tada bi to bilo od slucaja do slucaja,nema pravila.Neko je skloniji tome,neko ne.I nebitno je u krajnjem slucaju.
Kod mene recimo,ja kuvam cesce,muz kuva s gustom.I originalno,i kad mu dodje inspiracija.Postoje jela za koja je majstor,ali spremiti obrok za dvadeset minuta od gotovo niceg, a da jos bude i super,tu mi skida kapu,on to ne moze.Njemu treba svaki sastojak,da bi to licilo na jelo.Nema boljeg po polovima,sve je do sklonosti..


Slažem se. Moj otac se jednom mesečno uhvati kuvanja i nešto odlično spremi, jer nema vremena i nikada nije kod kuće, a majka kuva godinama a to niko ne može da jede. Da bi se našla sredina i ugodilo svima ja visim u kuhinji svakog dana, ali meni je to zadovoljstvo.

Ovde sam hteo da proverim kako psiha utiče na postavljeno pitanje, na koje su reagovale žene odmah na početku i delovale su veoma nesigurno i počele da se brane na jedno tako obično i bezazleno pitanje. To je ono što sam i očekivao.

Sve u svemu, bilo je interesantnih, šaljivih i dobrih odgovora. Ko su bolji kuvari? - Page 2 2891849778
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 19:28

Zato i ja kažem... Laughing ali me izgleda niste razumeli Laughing da su žene bolje kuvarice jer se time bave skoro ceo život, mada ima izuzetaka kod novijih generacija koje su time oslobođene jer ili nemaju vremena ili nemaju interesovanja da to nauče. Kuhinja se iz godine u godinu menjala pa sa time i ukusi..Sada su zastupljeni uglavnom ili preterano začinjena jela to jest gurmanska ili suviše blaga takoreći bljutava jer sve to zavisi od politike restorana happy ...Pričamo o profesionalnom bavljenju ovim poslom....Kad je o kući reč, to se dosta razlikuje jer u kući žene spremaju jela od onoga što imaju u kući, jer retko koja kupuje sve namirnice pa čak i one najbitnije začine da bi spremila neko jelo....Znači tu vlada pravilo spremiti od ničega nešto Laughing

Sećam se jedne prijateljice koja nije htela da proba rusku salatu koju joj je majka spremila jer u njoj nije bilo limuna confused ... Laughing ...Jesto da joj to daje "ono" ukus i sve, ali ne može se reći da to nije baš jestivo ako nema sve baš ono po receptu Laughing

Postoje jela koje nekako više leže muškarcima..na primer, taj roštilj, pa zatim lovački gulaši, riblje čorbe ..jer to obično i spremaju kad idu na svoje izlete sa svojim drugarima Laughing ali isto tako postoje jela koje žene znaju bolje da spremaju ..počev od kolača, pita razvijanja testa i šta ja znam...Sve to ima svoje i stvarno je nezahvalno govoriti o tome ko je bolji...

Ali moja konstatacija da muškarci vole začinjenija jela i da kad god spremaju naprave dzumbus oko sebe, stoji... happy ...











Ko su bolji kuvari? - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34505

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 19:34

Kayser Soze ::
Morgoth Bauglir ::
Žene definitivno!

Njima je to urođeno Ko su bolji kuvari? - Page 2 2400465566

Mi se samo foliramo Cool

A o veze sa profesionalnošću nema, jedino sa čime ima veze je feministički pogled na muško-ženske odnose ...

Obzirom da si me iscitirao, da kažem još koju jer sam pogrešno shvaćen ili vi ne umete da čitate između redova jer od drveta ne vidite šumu Rolling Eyes

To što sam rekao jasno govori tri stvari:

1. žene su maštovitije u kuvanju
2. žene su iskusnije u kuvanju
3. žene sasvim sigurno znaju da kuvaju.

Sad, da li neka razlikuje list celera od slačice ili ne nema nikakve veze sa time da li će spremiti ukusno jelo ili ne. Ima veze sa tim koliko mašte u to unese i sa koliko ljubavi obavi taj posao.
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 19:50

Kao muškarac imam repliku na "džumbus" - kod mene je sve i pre i posle upotrebe sve čisto i svaka stvar ima svoje mesto.

Još nešto, pustite bake, mame, tetke...meni je najčudnije kako se skoro većina devojaka nahvali da dobro sprema, a saznam upravo obratno. Na sreću mog jezika i stomaka, neke priznaju u startu da nikada, ali NIKADA nisu ispržile sebi ni jaje, što je najgore, dodaju na kraju: Nemam ni nameru da naučim.

Ja bih iskreno i muškarce i žene ostavio bez hrane par dana, da vidim hoće li se pokrenuti da nešto kuvaju, ali pod uslovom da nemaju ni novca da kupuju one splačine koje nazivaju "brzom hranom".
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

Super Član
Super Član

_Zana_

Ženski
Poruka : 751

Učlanjen : 17.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 19:58

..opshte poznato i priznato je da su najpoznatiji kuvari na svetu bash mushkarci..
..lichno, dobro kuvam i volim to da radim ali ne podnosim pranje sudja,tachnije mrzim to da radim...na sretju ,odavno postoje mashine za sudje happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:08

Shuki ::
Kao muškarac imam repliku na "džumbus" - kod mene je sve i pre i posle upotrebe sve čisto i svaka stvar ima svoje mesto.

Još nešto, pustite bake, mame, tetke...meni je najčudnije kako se skoro većina devojaka nahvali da dobro sprema, a saznam upravo obratno. Na sreću mog jezika i stomaka, neke priznaju u startu da nikada, ali NIKADA nisu ispržile sebi ni jaje, što je najgore, dodaju na kraju: Nemam ni nameru da naučim.

Ja bih iskreno i muškarce i žene ostavio bez hrane par dana, da vidim hoće li se pokrenuti da nešto kuvaju, ali pod uslovom da nemaju ni novca da kupuju one splačine koje nazivaju "brzom hranom".

Svaka čast izuzecima happy

Ni ja ne tvrdim da znam da kuvam, Laughing ali ono što spremim, spremim po svom ukusu Laughing

Do sad se to i drugima sviđalo pa ...da ne ispadne da se hvalim, ali...tako je happy happy











Ko su bolji kuvari? - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

  

Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 39

Učlanjen : 26.09.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:14

Pa muškarci su bolji kuvari i nikada se neću truditi
da im to osporim...oni vole kad su hvaljeni.
Izabranika svog srca pitaću i to; kako se snalazi u kuhinji,
šta zna a šta ne, ako i ne zna nešto uputiću ga na google,
tamo ima sve happy

Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:21

Uopšte neću da se hvalim na ovoj temi, jer mi titula ''The best cook''uopšte ne bi bila zanimljiva...Prosto, ne žudim za tim, ako ćemo iskreno.Činjenica je, da sam i doktor nauka, varjača mi ne gine...Laughing

Rekla sam da i jedni i drugi mogu biti dobri kuvari. Mogu biti čak i dobri poslastičari.
Svog budućeg izabranika bih pre mogla da zamislim da vozi traktor, nekako mi je to mnogo muževnije, nego da ga vidim kako kuva fil na pari...Laughing.
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:27

Sagacity ::
Uopšte neću da se hvalim na ovoj temi, jer mi titula ''The best cook''uopšte ne bi bila zanimljiva...Prosto, ne žudim za tim, ako ćemo iskreno.Činjenica je, da sam i doktor nauka, varjača mi ne gine...Laughing

Rekla sam da i jedni i drugi mogu biti dobri kuvari. Mogu biti čak i dobri poslastičari.
Svog budućeg izabranika bih pre mogla da zamislim da vozi traktor, nekako mi je to mnogo muževnije, nego da ga vidim kako kuva fil na pari...Laughing.

Nažalost traktor sam morao da prodam, urnisali su me razni doktori nauka, pa se ne isplati...a kuvam zato što mi je to struka.
Nazad na vrh Ići dole
Sagacity

Master
Master

Sagacity

Ženski
Poruka : 5297

Učlanjen : 29.07.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:40

Lepo Šuki, ako ti je to struka. Ko su bolji kuvari? - Page 2 3009072290 Ako si ti zadovoljan sa tim što radiš ne bi trebali da te dotiču uopšteni komentari. Opusti se. Ne znam da li si primetio, ali se većina prilično šalila i moj je post upravo takav.
Evo, poklanjam ti jednu lepu ružu...Ko su bolji kuvari? - Page 2 3281053567
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:40

Zene su bolje kuvarice nego muskarci kuvari.
Bolje su jer su mnogobrojnje.
Bolje su, jer su iskusnije, jer kuvati za porodicu je deo tradicije naseg naroda
Medju mojim poznanicima, prijateljima ,
rodjacima, retko da muskarac kuva.
Mozda nekada nesto spremi, ali svakodnevno kuvanje, to je retko.
Muskarci mogu da budu odlicni rostilj-majstori, to umece im je evidentno, uz pivo,
spricer, smeh i salu..Znamo da se ne rostilja svakoga dana,
to se radi u posebnim prilikama.
Retko da je koji muskarac zauzeo "radno mesto" za sporetom i celu porodicu,
svojim umecem, hrani.
Dorucak, rucak, vecera.
Za cetvoroclanu porodicu.
Koliko muskaraca to rade?


Kuvare koje gledamo na TV, to je estrada. To nije svakodnevna, porodicna, aktivnost.
Kuvari po restoranima, to im je radno mesto kao svako drugo.
Ima muskaraca koji kuvaju za sebe jer zive sami, njima sve cestitke.
Uglavnom je pojava da se " Balkan Boy " zeni , izmedju ostalog, i zbog kuvanja.
Apsolutno sam za to da u jednoj porodici, i muskarac, i zena, treba da se brinu o svemu,
pa i o kuvanju.Kuvanje doprinosi zdravom nacinu zivota u porodici.
Svedoci smo sve vece gojaznosti mladih osoba jer mame i tate nemaju vremena da kuvaju.
Deca se hrane u pekarama.Taj nacin ishrane je nezdrav i ostavlja trajne posledice na buduce
zdravlje. Danasnjim mladim roditeljima , bilo to majaka ili otac , tesko je da deci i jaje isprze.
Ali, ovo je nova tema.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:48

malalila ::
Zene su bolje kuvarice nego muskarci kuvari.
Bolje su jer su mnogobrojnje.
Bolje su, jer su iskusnije, jer kuvati za porodicu je deo tradicije naseg naroda
Medju mojim poznanicima, prijateljima ,
rodjacima, retko da muskarac kuva.
Mozda nekada nesto spremi, ali svakodnevno kuvanje, to je retko.
Muskarci mogu da budu odlicni rostilj-majstori, to umece im je evidentno, uz pivo,
spricer, smeh i salu..Znamo da se ne rostilja svakoga dana,
to se radi u posebnim prilikama.
Retko da je koji muskarac zauzeo "radno mesto" za sporetom i celu porodicu,
svojim umecem, hrani.
Dorucak, rucak, vecera.
Za cetvoroclanu porodicu.
Koliko muskaraca to rade?


Kuvare koje gledamo na TV, to je estrada. To nije svakodnevna, porodicna, aktivnost.
Kuvari po restoranima, to im je radno mesto kao svako drugo.
Ima muskaraca koji kuvaju za sebe jer zive sami, njima sve cestitke.
Uglavnom je pojava da se " Balkan Boy " zeni , izmedju ostalog, i zbog kuvanja.
Apsolutno sam za to da u jednoj porodici, i muskarac, i zena, treba da se brinu o svemu,
pa i o kuvanju.Kuvanje doprinosi zdravom nacinu zivota u porodici.
Svedoci smo sve vece gojaznosti mladih osoba jer mame i tate nemaju vremena da kuvaju.
Deca se hrane u pekarama.Taj nacin ishrane je nezdrav i ostavlja trajne posledice na buduce
zdravlje. Danasnjim mladim roditeljima , bilo to majaka ili otac , tesko je da deci i jaje isprze.
Ali, ovo je nova tema.

Stativa.

Ima dosta koji kuvaju za celu porodicu, rade u restoranu ili hotelu, a tezgare i po svadbama i rade honorarno. Sve se može kada se voli i kada se ponekad mora u ovoj situaciji. Pitanje je ko je koliko razmažen. Alkohol ne konzumiram, što teško može da se podvede samo uz muški roštilj - stereotipa sam se naslušao. Iako su žene kao domaćice svrstavane u kuvarice u kući, ne znači da su bolje u kuvanju. Svakog dana ih je sve manje, mislim na PRAVE domaćice, ako neko danas od mlađih zna šta to znači uopšte.

Prvo polazim od sebe, ali neću u detalje i o brojkama, da opet ne budem prozvan kako se hvalim.
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 20:55

Nemoj o brojkama,one su varljive..a posebno nacin na koji se do njih stize Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 21:00

dusajuca ::
Nemoj o brojkama,one su varljive..a posebno nacin na koji se do njih stize Rolling Eyes


Mislio sam na broj članova porodice kojih imam na grbači. To teško da može da bude varljivo. Bez brige.
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pet 1 Mar - 22:15

Ja dadoh glas ženama još na početku, baš zbog toga što je monogo više žena kuvara i što se žene generalno više bave time, ali drage naše dame obzirom da ovde na baš malom uzorku imate par primerka muškog roda koji umeju da naprave i nešto što nije paljenje vatre i bacanje mesa na vrelu rešetku, mogle bi ste da razmislite o nekim izjavama.
Ja nikada ne bih rekao da samo muškarci rade ovo ili ono, i to ne samo zbog toga što to ne može biti tačno jer niti su svi muškarci niti sve žene jednoobrazni, već i zbog dragih dama kojima bi to logično moglo smetati.

p.s. Grozim se krša i loma u kuhinji i kuhinja koja je mesto gde se super osećam je i pre i posle mene uvek ista i to od 6-7 og osnovne od kada sam kevi (koja je fantasična kuvarica) zabranio da mi kad oni putuju negde ostavlja šerpe i šerpice, tako je i dan danas, a i bilo je u svim zajednicama kojima sam bio.
Nazad na vrh Ići dole
Sarra

  

Sarra

Ženski
Poruka : 9173

Učlanjen : 09.04.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Sub 2 Mar - 12:24

Dajem glas ženama,jer mislim da one imaju to nešto u sebi što je potrebno da bi bile bolje u ovoj oblasti u odnosu na muškarce... Žene to rade celog života i prirodno je da će znati da se bave time. Većina žena zna dobro da kuva,dok se to ne može reći za muškarce. Gledam na to uopšteno,iz ugla brojnosti žena kuvarica i muškaraca kuvara. Postoje,naravno,muškarci koji umeju da kuvaju i koji se time bave u struci i postoje oni koje zaista interesuje. Ali,ipak moje skromno mišljenje je da su žene bolji kuvari jer su i moja mama i moja baka odlične kuvarice i sve žene koje znam vrsni su kuvari,dok to ne mogu reći za muškarce iz svoje okoline. Ipak,ne treba generalizovati. Kažem da i muškarci umeju time da se bave,ali da to žene ipak rade malčice bolje. Very Happy










Always be positive  Ko su bolji kuvari? - Page 2 2109348208
Nazad na vrh Ići dole
Čupka

Master
Master

avatar

Ženski
Poruka : 16692

Učlanjen : 18.04.2011


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Ned 3 Mar - 22:19

Moje licno iskustvo sto se tice kuvanja dajem glas muskarcima.
Znam da su zene dobre kuvarice i ima zena koje veoma dobro kuvaju.
Samo ja sam se u svome zivotu svega i svacega nagledala pa tako i svakakvih kuvarskih majstora.Zene mnogo komplikiuju oko kuvanja i kada trazis neki recept od njih one uvek nesto sakriju tako da onda ti nisi uradio kako treba.
Kod muskarac to ide sve spontano, ne komplikuju i iskreni su.
a imala sam prilike da jedem isto spremito jelo od zene i muskarca.I muskracima skidam kapu.Ipak to oni sve lepse urade.I ja ne bi imala nista protiv, ako bi meni muskarac svakodnevno kuvao.
Nazad na vrh Ići dole
Shuki

Član
Član

Shuki

Muški
Poruka : 401

Godina : 45

Učlanjen : 26.02.2013


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pon 4 Mar - 12:53

Hvala Čupka za ovakav odgovor, ma kuvaću ti svaki dan. Ko su bolji kuvari? - Page 2 689093191
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610Pon 4 Mar - 13:04



Shuki, happy i ja trazim ko ce da mi kuva. happy
Nije obavezno svakoga dana.....moze samo za vikend... happy
Moze i rostilj happy happy



Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ko su bolji kuvari? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko su bolji kuvari?   Ko su bolji kuvari? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko su bolji kuvari?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Bolji život
» Ko su bolji prijatelji?
» Veći jeste bolji
» Ko je bolji u krevetu, žene ili muškarci?
» Suknja
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Zabava, Druženje, Igrice :: Ankete-