Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Skini masku kada nekoga voliš

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 11:42

Skini masku kada nekoga voliš

Kada iz sveta bliskosti izađemo na ulicu, uđemo u javnost, maska postaje obavezni deo komunikacije. Tako se štitimo od drugih, ali i druge štitimo od sebe. Ali, u ljubavi maske nose licemeri i dvolične osobe.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ljude možemo razlikovati na osnovu toga da li smo sa njima bliski ili držimo distancu. Prvi čine naš intimni socijalni svet, a oni drugi spadaju u javnost. Sa bliskim ljudima možemo da se ponašamo spontano, da sa njima delimo naše uspehe i brige.

Između nas i bliskih ljudi postoji neka vrsta ljubavi: erotska, rođačka, prijateljska. Odnosi su stabilni i čvrsti jer se dobro poznajemo i prihvatamo jedni druge. U bliskim odnosima iskrenost se podrazumeva.

Ako se u javnosti ponašamo kao što se ponašamo u bliskim odnosima, mogu nastati dva problema. Ili ćemo svojom iskrenošću uvrediti nekog drugog ili će tu iskrenost neko iskoristiti da bi na našu štetu ostvario svoj cilj.

Zato je važno da se u javnosti zaštitimo od drugih i da druge zaštitimo od sebe. Način da to postignemo je da naučimo da u javnosti nosimo psihološku masku. Nositi masku je samo po sebi, osim u retkim izuzecima, negacija bliskosti. Osobe koje u bliskosti nose masku i pretvaraju se da su bliske dobijaju etikete kao dvolične i licemerne (onaj koji meri, namešta lice).

Međutim, kada iz sveta bliskosti izađemo na ulicu, uđemo u javnost, maska postaje obavezni deo komunikacije. Kulturna komunikacija jednostavno nije moguća ako ne nosimo maske. Dok ljubav spada u bliskost, ljubaznost spada u javnost. Ljubazni smo kada se prema nepoznatoj osobi ponašamo kao da je volimo, iako ne osećamo ljubav, piše "Politika".

I zato su maske sasvim legitimni deo naše ličnosti – čine naše javno Ja, koje nam omogućuje da pozitivno komuniciramo sa ljudima sa kojima nismo bliski.

Sasvim je drugo pitanje da li je ta maska takva da informiše ili da dezinformiše. Noseći masku i pripadajući kostim, ljudi se na određeni način predstavljaju jedni drugima. Cilj je da kod drugih stvore određenu sliku o sebi. Ako su u tome uspešni, tada će se drugi prema njima ponašati na predvidljiv način.

Ličnost možemo uporediti sa prodavnicom koja ima izlog. Nepoznati ljudi koji prolaze ulicom primećuju šta je u izlogu. Ukoliko su zainteresovani zastanu, pažljivije pogledaju u izlog, ako prepoznaju nešto što ih zanima, uđu u prodavnicu. Isto tako nosimo naše izloge i predstavljamo se drugima. Pretpostavka je da ono što ima u izlogu ima i u prodavnici. U velikoj većini slučajeva je zaista tako. Ali, nekada ima u izlogu, a nema u prodavnici ili obrnuto – glavna delatnost prodavnice nije predstavljena u izlogu.

Poznavanje koncepta maske pomaže da se smanji naivnost i kod odraslih i kod dece. Svi smo psiholozi koji pokušavaju da razluče šta je nečija maska, a šta je onaj drugi deo ličnosti.

mondo










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 21:33

A nije moguce, ne nositi masku, biti otvoren i iskren uvek, svuda i sa svakim?Ne valja da ljudi vide tvoje slabosti, tvoje vrline?Uzas, sve je moglo biti tako jednostavno, ali moralo se iskomplikovati...Maska kao odbrana od sveta...pa ako ti se neko ne dopada, niko te ni ne tera da komuniciras sa njim, nadjes one koji ti odgovaraju i to je to,okrenes glavu...A ovo..maske, pa ispod jos jedna, pa ko zna jos koliko, zasto? Kad je svako lep na svoj nacin, jedinstven, jedini na svetu... flower
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 21:49

Maske, maskiranje i ostale gluposti su bzvz, ajde mogu da shvatim da u poslu treba poštovati neke kodekse i norme, ali u privatnim relacijama ne mora svako da me voli, još je bolje ako oboje znamo da se ne mirišemo i mirna Bačka. Pri tome ne smatram da treba biti grub (sem ako je neminovno) jer to nije u skladu sa mojom prirodom, a što se tiče nošenja maski i igranja igrica sa partnerom ili potencijalnim partnerom to je iz mog ugla šizofreno i mazohistički!
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 22:28

Maska se ne skida tek tako čak i ako je ona najjača ljubav u pitanju.

Ne bih želeo da iko vidi ijednu od mojih slabosti. Nikada.
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 22:30

Morgoth Bauglir ::
Maska se ne skida tek tako čak i ako je ona najjača ljubav u pitanju.

Ne bih želeo da iko vidi ijednu od mojih slabosti. Nikada.

happy Ali one se vide hteo, ne hteo Morg, ovako samo foliranje, nije O.K. i nikad ne izadje na dobro!
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 22:32

Mina ::
[You must be registered and logged in to see this image.] Ali one se vide hteo, ne hteo Morg, ovako samo foliranje, nije O.K. i nikad ne izadje na dobro!

Ne znam za druge "maske" ali moja nije "foliranje" i ja zaista ne želim da iko ikada vidi ijednu od mojih slabosti. I uvek imam jak razlog koji prati svaku odluku.
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 22:34

O.K. happy imas pravo, na svoje, ja na svoje misljenje...nek ti je sa srecom! flower
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 22:38

Mina ::
O.K. [You must be registered and logged in to see this image.] imas pravo, na svoje, ja na svoje misljenje...nek ti je sa srecom! flower

Verujem da ti baš ne shvataš o čemu govorim Very Happy

Ajde da pojasnim malkice ...

Da li si ikada upoznala nekog ko je bio osoba vredna svake pažnje a na kraju ti je naneo toliku bol koliku nisi očekivala da od te osobe dobiješ a maksimalno si joj/mu verovala?

O tome sam govorio. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:03

A odakle mozes da znas Morg, sta sam ja dozivela, mozda nesto i gore od toga, pa ne dam, ne dam da mi neko otruje dusu, i jos manje hocu da tog drugog krivim za jedan neuspeh, odgovorna sam i ja, zar ne? Bilo, proslo...idemo dalje... happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:08

Mislim da maske na neki način moraju da postoje, Jer iako smo sa nekim u dobrim odnosima i osećamo se prijatno i lagodno u njihovom društvu, postoje stvari koje ni u kom slučaju ne bi mogao da im kažeš, jer ćeš ih na neki način uvrediti ili naneti im bol..a to je obično, ona gruba istina happy ..Znači tada moramo staviti na sebe neku vrste maske i pretvarati se da je sve ok.. happy ..Kada se misli na odnose između dve bliske osobe, u ljubavnoj vezi, tada je itekako poželjno nositi masku, možda i glumiti ponekad da smo rekli sve o sebi, jer kako bismo inače sačuvali neku svoju intimu i privatnost happy











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:11

Mina ::
A odakle mozes da znas Morg, sta sam ja dozivela, mozda nesto i gore od toga, pa ne dam, ne dam da mi neko otruje dusu, i jos manje hocu da tog drugog krivim za jedan neuspeh, odgovorna sam i ja, zar ne? Bilo, proslo...idemo dalje... [You must be registered and logged in to see this image.]

Potpisujem ... ne dam ni ja, bar onim delom na koji mogu da utičem [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

Super Član
Super Član

_Zana_

Ženski
Poruka : 751

Učlanjen : 17.02.2013


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:15

..ja sam neki dan nabavila masku,neshto mi nije lepa i samo se kezi ali bilo je nuzno kako bi jedan,mali filantrop opstao..ta maska mi dodje kao oklop od zla....a,da..ovo se ne odnosi na mog dragog vec na neke druge ljude koje sam volela a oni ispadoshe mali,bednio,zli crvi


Poslednji izmenio _Zana_ dana Ned 24 Feb - 23:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:16

To je neprimetno,i instiktivno,kao sto i u tekstu pise..ucimo to od malih nogu kad nas uce lepom ponasanju,komunikaciji,oprezu.Ponekad je ukljuci nas odbrambeni mehanizam,kad u nekoga nemamo poverenje ili ga ne poznajemo dovoljno.Ponekad ume da nam zasmeta da iskazemo prava osecanja,bas iz reakcija ili postupaka koje smo dozivljavali kad smo ih skidali..uglavnom znam da je za skidanje maske potreban jak osecaj sigurnosti,osecaj da si voljen..
Nazad na vrh Ići dole
_Zana_

Super Član
Super Član

_Zana_

Ženski
Poruka : 751

Učlanjen : 17.02.2013


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:22

..meni maska sluzi da sakrijem koliko sam povredjena,ne volim da likuju kada to vide
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:25

Ma potreban je osecaj, da ne moras svima da svidis, potrebna je hrabrost...s druge strane donosi osacaj lakoce, ne opterecenja koje cime...uci se naravno...da ne ispadnem sad kao mnogo pametna, jel da...ucim se svaki dan...osecaj je nevoravatno lepsi kad si cist pred sobom, postedis se grdnih misli, situacija, pravdanja...a da, da ces biti cudak to stoji...da uvek samo lepo mozes da mislis i govoris, nema sanse...ali nova dimenzija svakako,,,sto nema veze sa..po meni nedostatkom intrige u vezi...zaboga pa ni same sebe ne poznamo kako valja, a kako bi nas onda tek skroz mogli upoznati drugi...svaki dan nosi nesto novo, svaki dan se pomalo menjamo, nadogradjujemo...to je dar, koji nam je dat happy Nismo kamenje neg ljudi! happy
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:31

Slažem se...maske su potrebne ..ako ništa drugo barem za zaštitu svojih pravih osećanja...Ne mora svako da zna šta trenutno osećamo ili o čemu razmišljamo..










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Ned 24 Feb - 23:37

Ja se apsolutno slažem da ne mora svaka šuša da zna šta mislimo i osećamo, ali kada su u pitanju bliske osobe, barem za stvari koje su bitne za sam odnos izmedju dve osobe maski ne sme biti. U redu je zaštiti nekoga od nepotrebnih i bezveznih sitnica, ali ako ćemo sa dragom osobom biti ono što nismo nema tu sreće na duge staze ni za nju ni za nas ....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Sub 18 Jul - 0:19

Takva sam kakva sam. Cool

Vedra, nasmejana, zadovoljna sa svojim životom, i nisu mi potrebne maske. happy


Masku nosim samo kad idem na maskenbal.  happy
Nazad na vrh Ići dole
S-L_007

Master
Master

S-L_007

Muški
Poruka : 14275

Učlanjen : 05.09.2013


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Uto 18 Avg - 22:49

Ne umem da glumim ljubav ili je volim ili ne  happy kad volim kazem happy kad je ne volim kazem  hocu samo sex  happy happy
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Čet 20 Avg - 18:16

Ako mislite na nevidljivu masku, e pa ta se nemoze skinuti. Ali za mene nije problem da vidim sto je iza te maske. Ali bilo je slucajeva gdi sam se kajao kad sam pogledao sto se iza maske krije.

Sto se mene tice, nenosim masku kad sam u vezi samo po koji puta se sakrijem iza nje.Zasto? Zato sto je u mojim ocima okay da nesto zadrzim samo za sebe.Jer, sam sam dosao na ovaj svijet i sam cu otici sa ovoga svijeta.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Pet 27 Jul - 22:46

Lepse je pod maskama  cool
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Pon 30 Jul - 15:14

ako imaš masku dok voliš to je prvi i siguran znak da ćeš završiti u mržnji. tad ćeš skinuti masku i pokazati se u pravom svetlu. šta ima veze, nekog hrani ljubav, a nekom je i mržnja dovoljna duhovna hrana.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Pon 30 Jul - 17:25

EROTIC MAN ::
ako imaš masku dok voliš to je prvi i siguran znak da ćeš završiti u mržnji. tad ćeš skinuti masku i pokazati se u pravom svetlu. šta ima veze, nekog hrani ljubav, a nekom je i mržnja dovoljna duhovna hrana.  happy
Samo oni koji vole bez maske, sto bi se reklo ogoljeni skroz, znaju koliko su ranjivi tada. . Skidanje maske nije za svakoga, mnogo je bezbednije  happy da mi je ova pamet bila ranije.  Verovatno bih isto radila Very Happy A, vi deco, ne radite to Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Pon 30 Jul - 19:34

Kaca1111 ::
EROTIC MAN ::
ako imaš masku dok voliš to je prvi i siguran znak da ćeš završiti u mržnji. tad ćeš skinuti masku i pokazati se u pravom svetlu. šta ima veze, nekog hrani ljubav, a nekom je i mržnja dovoljna duhovna hrana.  happy
Samo oni koji vole bez maske, sto bi se reklo ogoljeni skroz, znaju koliko su ranjivi tada. . Skidanje maske nije za svakoga, mnogo je bezbednije  happy da mi je ova pamet bila ranije.  Verovatno bih isto radila Very Happy A, vi deco, ne radite to Very Happy



iskreno, ako voliš s maskom to i nije voljenje, to je laž jer to nisi ti s maskom već neko drugi. voleo sam ja mnogo puta i nikad se ne bi ni mrtav požalio da sam bio ranjavan, bilo mi je uvek lepo jer vrhunac života je po meni kad voliš. nema veze koliko tih vrhunaca nakupiš, bitno je da učestvuješ, nije to olimpijada u voljenju, glavno da bar koji  vrhunac imaš registrovan  u duši. inače ti je duša prazna, čista hartija. 

uostalom nije važno, volelo se iskreno a nije se iskreno glumilo.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610Pon 30 Jul - 19:40

Zasto bi se volelo sa maskom? Voli se srcem i dušom, pitanje je gde se kome to nalazi.. Zivot je suvise kompleksan da bi mu odredjivali vrhunac, za svakoga je razlicit, po meni.. Ispunjeniji je sigurno, osecaj prozetosti osobom koju obozavas, koju volis.. I ove maske ne treba nuzno shvatati kao laz, vise kao zid koji se nekada javi nakon mnogih poraza happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Skini masku kada nekoga voliš Empty
PočaljiNaslov: Re: Skini masku kada nekoga voliš   Skini masku kada nekoga voliš Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Skini masku kada nekoga voliš
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Narcizam "ubija" muškarce?
» Šta voliš da grickaš?
» Voliš burek?
» Kad nekoga volite.. hrana postaje sladja, bolovi nestaju..
» Napustio/la me je! – Kako dalje?
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-