Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Pronadjen lek za sve vrste raka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pronadjen lek za sve vrste raka   Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 EmptyUto 16 Feb - 22:02

REVOLUCIONARNO
SENZACIONALNO OTKRIĆE AMERIČKIH LEKARA

Novom metodom lečenja 94 odsto pacijenata izlečeno od raka!

Grupa onkologa s Fred Hačinson Centra za istraživanje karcinoma u američkoj saveznoj državi Vašington veruje da je pronašla revolucionarnu novu metodu za lečenje akutne limfoblastične leukemije (ALL), koja bi se potencijalno mogla primeniti i na brojne druge vrste raka.

U najnovijem kliničkom istraživanju, lekari su ‘trenirali’ T-limfocite, vrstu belih krvnih zrnaca pacijenata uz pomoć posebnih molekula kako bi im omogućili da prepoznaju i napadnu stanice tumora, te ih potom vraćali u telo pacijenata kroz infuziju.

Molekule koje su koristili su zapravo umetnuti receptori za T-limfocite, koje lekari nazivaju ‘himeričkim receptorima antigena’ (Chimeric antigen receptor - CAR), a dobivene su iz genetski modifikovanih laboratorijskih miševa.

Takav ‘trening’ imunosastava postigao je impresivne rezultate - 94% učesnika kliničkog istraživanja ostalo je bez svih simptoma limfoblastične leukemije. Rezultat je još impresivniji kada se uzme u obzir da se radilo o pacijentima koji su bili u zadnjem stadijumu bolesti. U istraživanju su učestvovale samo osobe kojima su predviđanja davala još samo dva do pet meseci života.

"Ovako nešto nikada pre nije zabeleženo u medicini, iskreno, dobiti ovakve rezultate kod pacijenata kod kojih je bolest toliko odmakla", rekao je Stenli Ridel, vođa istraživanja.

Ipak, ova metoda lečenja nije sasvim bez opasnosti. Od 35 pacijenata koji su učestvovali u istraživanju, kod sedmoro su se pojavile ozbiljne nuspojave - reakcija imunosastava zbog koje su završili na intenzivnoj nezi, a dvoje pacijenata (6% ukupnog broja) preminulo je od posledica. Naučnici sada rade na unapređivanju metode koja bi smanjila rizik od opasnih imunoloških reakcija.

(jutarnji.hr)










Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pronadjen lek za sve vrste raka   Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 EmptyPet 26 Feb - 19:36

100 POSTO POUZDAN 'Novi brzi test za rak moći će se napraviti i kod kuće'

Uskoro bi u prodaji mogao biti jednostavan 10-minutni test koji se može napraviti i kod kuće, a koji će detektirati bolujete li od raka.

Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 61008098-rak-laboratorij

David Wong, profesor onkologije na Sveučilištu Kalifornija kaže da je moguće detektirati tumor kada cirkulira u tjelesnim tekućinama poput sline. Testiranje sline 100 posto je točno i jednostavno provesti, da bi se moglo provoditi i kod farmaceuta, ali i kod kuće, napominje on.
Trenutačno se za detektiranje raka koristi testiranje krvi, ukoliko su liječnici već napravili biopsiju i izdvojili tumor, da bi saznali koji genetički potpis trebaju tražiti. Iako ta metoda može biti korištena kako bi se nadziralo širenje raka, ne može biti korištena za inicijalni test, te može pokazati lažno postojanje tumora, piše Telegraph.

Testovi sline, profesora Wanga, pokazale su da i smo kapljica sline posjeduje dovoljno podataka u davanju konačne dijagnoze, čim se tumor počne razvijati. Test je jednostavan i relativno jeftin. Košta oko 150 kuna.
Za sada još mora proći sve razine kliničkog testiranja kod pacijenata s rakom pluća te se odobravanje za stavljanje na tržište u SAD-u očekuje u sljedeće dvije godine. U Europi bi mogao biti u prodaji krajem desetljeća.

'Ako u krvi ili slini kruži potpis tumora, test će ga otkriti. Treba nam i manje od jedne kapi sline i test je gotov u svega 10 minuta. Može se napraviti u liječničkoj ordinaciji dok čekate pregled', rekao je Wong u Washingtonu, na godišnjem sastanku Američkog udruženja za napredak znanosti.
'Važno je rano otkriće. A pacijenti ga mogu napraviti i kod kuće ili kod stomatologa ili farmaceuta', pojasnio je Wong.

(Dnevnik.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: BRITANSKI NAUČNICI OTKRILI: Na korak smo od LEKA ZA RAK!   Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 EmptyPet 4 Mar - 18:05

Naučnici iz Centra za istraživanje raka iz Londona veruju da su pronašli način da upravljaju ćelijama imunog sistema tako da bi one mogle praktično da ubiju ćelije raka u organizmu.


Ovo revolucionarno otkiće moglo bi da dovede do potpuno novog načina lečenja - personalizovane terapije.
Tretman bi podrzumevao uzimanje uzorka tumora i analizu DNK. Rezultat bi trebalo da pokaže koji su mutacije na genima zajedničke za sve ćelije raka. Nakon utvrđivanja koje su to mutacije, traže se imuno ćelije u oraganizmu koje mogu da ih napadnu. U laboratorijskim uslovima, njihov broj bi bio uvećan za nekoliko milion, a potom ubrizgan u telo da pronađe i ubije ćelije kacera.
Koliko god ovo otkriće bilo veliko i značajno, put do njegove primene zahteva još istraživanja.


- Tretiranje korena mutacije ima smisla na mnogo načina, ali još je rano da kažemo da je to lek. Mnoge vrste raka menjaju se i ravijaju vremenom zbog čega ih je teško kontrolisati. Rak koji mutira mogao bi da izgubi te antigene vremenom ili da razvije nove - objašnjava doktor Marko Gerlinger sa Instituta za istarživanje raka u Londonu.
Ipak ovo jeste značajan napredak. Ovo saznanje moglo bi da dovede do personalizovanih pristupa lečenju kacera, objašnjava doktor Svonton, a ukoliko bi ovaj tretman postao deo kliničke terapije, mogao bi da se prepiše i pacijentima različitih stadijuma bolesti, od najranijeg do poslednjeg stadijum.
Za 2 godine bi tretman počeo da se primenjuje
Iako je do tada potrebno još istraživanja, naičnici se nadaju da bi već za dve godine ovaj tretman mogao da počne da se primnjuje.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pronadjen lek za sve vrste raka   Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 EmptyPon 25 Jul - 14:36

Radili smo dugo na istraživanju, kada je neko od nas shvatio - Kinezi uopšte ne jedu mlečne proizvode, otkriva Džejn.


Da li ste čuli za Džejn Plant? Ona je profesorka kojoj je dijagnostifikovan rak u 42. godini.
Kada joj je postavljena dijagnoza, odmah je pomislila da joj je karijera gotova i da će joj se život završiti, u svakom smislu. Međutim, odlučila je da se bori. Rak se kod Džejn vratio 4 puta pre nego što ga se otarasila potpuno.
Ono što je pomnoglo da se Džejn reši ove grozne napasti je potpuna promena ishrane i načina života. Kada je postala bolesna i kada joj je postavljena dijagnoza prvi put, njen muž je radio u Kini. Počeo je da pravi istraživanja o raku i shvatio da veoma mali broj ljudi boluje od njega u Kini. Otkrio je da oni imaju poseban način ishrane.
Kinezi svoju ishranu baziraju na hrani koja ima veoma mali broj masnoće, a bogatu vlaknima, koja su veoma bitna u borbi protiv raka dojke. Takođe, Kinezine jedu mnogo mlečnih proizvoda. Zaključio je da je to srž problema. Džejn je rekla da je, pre nego što joj je dijagnostikovan rak, jela mnogo različitih mlečnih proizvoda.
Evo delića njene priče:
"Moji prijatelji i kolege iz Kine slali su mi pisma, razglednice i različite biljne prozivode.Oni su pomoću njih izlečili rak, a kada sam videla šta su mi poslali - smejala sam se. Zaista mi je bilo neverovatno da neke od njih mogu da me zaštite, ili izleče od raka.
Međutim, stalno sam se pitala: Zašto žene u Kini nemaju rak dojke? Morala sam ovo da ispitam detaljnije. Potražila sam pomoć naučnika jer sam želela da dobijem logično objašnjenje.
Radili smo dugo na istraživanju, kada je neko od nas dobio ideju: "Kinezi ne jedu mlečne proizvode!"
Prilično smo bili šokirani otkrićem, ali smo u isto vreme bili veoma uzbuđeni. Kockice su počele da se sklapaju. Počela sam da razmišljam o svojim bliskim prijateljima Kinezima, koji su verovali da je mleko samo za bebe. O svom kolegi, koji je uvek ljubazno odbijao moje ponude za kurs iz poznavanja sireva, kao i o brojnim ljudima koji ne mogu da tolerišu mleko.
Nisam mogla da se setim nikoga iz Kine ko koristi mlečne ili kravlje proizvode kako bi nahranili svoje bebe. Naime, Kinezi su se uvek čudili našem preteranom zanimanju za mleko i mlečne proizvode.
Otkrili smo da je mleko glavni uzrok svih alergija, a više od 70 odsto svetske populacije ne može da svari mlečni šećer, laktozu.
Pre nego što mi je postavljena dijagnoza raka dojke, konzumirala sam dosta mlečnih proizvoda; jogurt, obrano mleko, i nemasni sir, a to je bio moj glavni izvor proteina.
Tokom hemoterapije koju sam dobila za peti put kada mi se vratio rak, morala sam da konzumiram i organski jogurt kako bi pomogao varenje i podržao razvojdobrih bakterija u crevima. Ipak, otkrila sam da je 1989. godine, jogurt povezivan sa rakom jajnika. Dr Daniel Krejmer sa Harvarda pregledao je stotine žena sa rakom jajnika i osmislio svoju ishranu.
Zbog toga sam odustala od mlečnih proizvoda u potpunosti, uključujući mleko, jogurt, maslac, i sve vrste mlečnih proizvoda.
Odjednom, otkrila sam da su brojni proizvodi koje svakodnevno koristimo, kao što kolači, keks, supa iz kesice, soje, maslina i suncokretovog ulja, margarina, prepuni mlečnih proizvoda u nekom obliku. Predložila sam doktoru ovu dijetu, i za samo nekoliko dana, moja kvrga se smanjila!
Posle dve nedenje, završila sam hemoterapiju i nisam koristila ništa od mlečnih proizvoda. Kvrga je počela da me svrbi, zatim je omekšala, a onda se smanjila.
Šest nedelja bez mlečnih proizvoda, počela sam praktikovanje meditacije za jedan sat dnevno, i iz vedra neba, osetila sam da mi je kvrga nestala. Pitala sam muža da mi pomogne, ali ni on nije bio u stanju da nađe ništa. U bolnici su mi kasnije isto rekli. Nisu mogli da nađu kvrgu.
Specijalista je bio zapanjen ovim otkrićem, ali kada sam objasnila svoj tretman, on je bio prilično skeptičan. Ipak, danas, čuo sam da on koristi mape smrtnosti od raka u svojim predavanjima, pa čak i savetuje pacijentima da izbegavaju mlečne proizvode.
Sa ove tačke gledišta, razumem odnos između raka dojke i mlečnih proizvoda kao što sam shvatila vezu između raka pluća i pušenja.
Čvrsto verujem da je moje otkriće pomoglo da izlečim rak dojke, da održavaravnotežu mog hormonalnog sistema, kao i zdravlje mojih grudi. Možda će vam biti teško da poverujete da takva prirodna supstanca kao mleko zapravo može dovesti do takvih zdravstvenih problema, ali ne zaboravite da sam živi dokaz za to," ispričala je Džejn.




stil
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Od ovih namirnica stvarno možete da dobijete rak!   Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 EmptySre 26 Sep - 20:42

Poslušajte reči koje mogu biti značajne

Daleke 1931. godine nemački naučnik Oto Hajnrih Varburg (1883-1970) dobio je Nobelovu nagradu za pronalazak osnovnog uzroka raka. Doktor Varburg je otkrio da je rak rezultat antifiziološkog načina života. A usled antifiziološkog načina prehrane (pretežno hranom koja zakiseljuje) i fizičkom neaktivnošću, telo stvara kiselu sredinu slabo snabdevenu kiseonikom.

Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Ugljen10

Ćelijska kiselost istiskuje kiseonik, a pomanjkanje kiseonika u stanicama stvara kiselu sredinu.

Dr Varburg je rekao: “Pomanjkanje kiseonika i kiselost su dve strane iste medalje: ako neko ima jedno, ima i drugo”.

U slučaju da imate previsoku kiselost, automatski će vam nedostajati kiseonika u organizmu; ako vam nedostaje kiseonika imaćete zakiseljen organizam. Kisela sredina je sredina bez kiseonika.

- Oduzmete li zdravoj ćeliji 35 odsto njenog kiseonika, možete je pretvoriti u ćeliju raka za samo dva dana - tvrdio je dr Varburg.

- Sve normalne ćelije imaju apsolutnu potrebu za kiseonikom, ali tumorske ćelije mogu živeti bez njega. To je pravilo bez izuzetka.

U svom delu “Metabolizam tumora“, dr Varburg je pokazao da svi kancerogeni oblici ispunjavaju dva temeljna uslova: krvnu kiselost i hipoksiju (pomanjkanje kiseonika).

Otkrio je, da su tumorske ćelije anaerobne (ne udišu kiseonik) i da ne mogu preživeti u prisutnosti visokih koncentracija kiseonika.

Tumorske ćelije mogu preživeti samo uz pomoć glukoze i u sredini bez kiseonika.
Stoga, karcinom nije ništa drugo nego odbrambeni mehanizam, koji naše ćelije koriste da bi preživele u kiseloj sredini bez prisustva kiseonika.

Zdrave ćelije žive u alkalnoj sredini punoj kiseonika, koja omogućava njihovo normalno funkcionisanje. Tumorske ćelije žive u kiseloj sredini siromašnoj kiseonikom.

Nakon što je završen probavni proces, hrana, zavisno od svog nutritivnog profila, stvara uslove kiselosti ili alkalnosti u telu. Pojednostavljeno rečeno, alkalnost organizma zavisi o toga šta jedemo.

Kiselo ili alkalno stanje meri se PH skalom od 0 do 14, gdje je 7 neutralna zona. Od 0 do 7 je kiselo, a od 7 do 14 je alkalno.

Naše ćelije, da bi mogle uspešno funkcionisati, trebaju imati lagano alkalan pH, malo iznad 7.

Kod zdravog pojedinca pH krvi nalazi se između 7,40 i 7,45.

Krv se neprestano sama reguliše kako ne bi upala u metaboličku kiselost.

Međutim, neka hrana zakiseljuje krv i zagađuje telo.

Hrana koja zakiseljuje telo:

* Rafinirani šećer i njegovi derivati. Od svih je najgori, jer nema belančevina, masti, vitamina ni minerala, samo rafinisane ugljene hidrate, koji škode pankreasu. Njegov pH je 2,1 (veoma kiseo).
* Meso (sve vrste)
* Proizvodi životinjskog porekla – mleko i sirevi, pavlaka, jogurt itd.
* Rafinisana so
* Rafinisano brašno i svi njegovi derivati kao što su testenina, torte, keksi itd.
* Hleb
* Margarin
* Kofein
* Alkohol
* Duvan
* Sva industrijski prerađena i konzervirana hrana, koja sadrži konzervanse, veštačke boje, arome, stabilizatore itd.
* Antibiotici i uopšteno svi lekovi

Hrana koja alkalizuje:

* Svo sirovo povrće. Neko je kiselo po okusu, ali u telu se menja i postaje alkalno.
* Voće. Na primer, limun unutar tela ima veoma visok stepen alkalnosti. (Nemojte da vas zavara njegov veoma kiseli ukus).
* Bademi. Vrlo su alkalni.
* Integralne žitarice: jedina alkalizirajuća žitarica je proso. Sve su ostale žitarice lagano kisele, ali idealna prehrana treba i određeni postotak kiselosti pa valja jesti i nešto žitarica. Sve žitarice moraju se jesti kuvane.
* Med. Ima vrlo visoku alkalnost.
* Hlorofil. Zelene biljke sadrže hlorofil koji je veoma alkalan.
* Voda. Važna je za proizvodnju kiseonika. Uvek budite dobro hidrirani, pijte vode malim gutljajima tokom celog dana.
* Vežbanje. Vežbe pomažu održavati alkalnost organizma jer daju kiseonik celom telu. Sedalački način života uništava život.

Hemoterapija zakiseljuje telo do te mjere da ono mora posegnuti za alkalnim rezervama organizma, kako bi neutralizovalo kiselost žrtvujući minerale (kalcijum, magnezijum, kalijum) ugrađene u kosti, zube, udove, nokte i kosu.

Iz tog razloga primećujemo promene na osobama koje primaju hemoterapiju, između ostalog i opadanje kose.

Ostali lekovi takođe pogoršavaju kiselost organizma, pa ih valja izbegavati koliko je to god moguće.

Kao što je naglašeno, potpuno je nemoguće da se rak pojavi u nekoj osobi koja se zdravo hrani, pije puno čiste vode i vežba.

Da biste se ispravno hranili, osigurajte sebi 60 odsto alkalnu prehranu i izbegavajte proizvode koji su u većini kiseli, kao što su gazirana pića, slatkiši, brza hrana.

Ne zloupotrebljavajte so te je koristite što je manje moguće.

Ako ste bolesni, idealno je da vam ishrana bude 80 odsto alkalna.

Imate li karcinom, savet je da alkalizujate telo što je više moguće. To možete postići uz pomoć prehrane, vežbe, izbegavanja stresa i dodatnog unosa hlorofila.

Stručnjaci su izneli:

- Sve takozvane prirodne smrti nisu ništa drugo nego terminalna tačka zasićenosti tela kiselošću - rekao je Džordž V. Krajl iz Klivelnda, jedan od najpriznatijih hirurga na svetu.

- Nisu važna bezbrojna imena bolesti, nego činjenica da one sve proizlaze iz osnovnog uzroka: previše kiselosti u telu – Dr Teodor A. Barudi, knjiga “Alkalizuj ili umri” (“Alcalize or Die”):

- Povećana zakiseljenost organizma uzrok je svih degenerativnih bolesti. Ako dođe do poremećaja ravnoteže i organizam započne skladištiti kiselost i toksine u većoj meri nego što ih može izlučiti, onda se javljaju bolesti – dr Robert O. Jang



SD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pronadjen lek za sve vrste raka   Pronadjen lek za sve vrste raka - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pronadjen lek za sve vrste raka
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Vrste reči
» Vrste ptica
» NATO bombe uzrok raka
» Kanabisom protiv tumora i raka
» Svetski dan borbe protiv raka
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Porodica i zdravlje
  • Zdravlje
  • -

    Sada je Čet 2 Maj - 6:24