Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Čet 14 Feb - 12:32

Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve

Beograd - Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve, jer im majke u procesu razvoda ili čak nakon sudske presude, to zabranjuju. Do ovog frapantnog podatka došlo je Udruženje očeva "Tata", jedina organizacija na našim prostorima koja se bavi problemima sa kojima se suočavaju očevi nakon raspada bračne ili vanbračne zajednice.

- Kod razvoda najčešće strada dete, i to je činjenica. Ali je i tabu tema da 50 odsto žena u procesu razvoda ne dozvoljava supružnicima da viđaju svoje dete. A do sudskog rešenja može da se čeka godinama. Za to vreme dete raste, gubi kontakt sa ocem, a često ga majke okreću protiv njega - kaže za Danas predsednik Udruženja očeva Dejan Višekruna. Za godinu dana postojanja udruženja, više stotina očeva sa ovim problemom javilo se sa pitanjem šta da učine i kome da se obrate.

- Nažalost, nemaju kome. Postoje institucije, ali one su samo mrtva slova na papiru. Tužilaštvo i sudstvo se oglušuju o pritužbe očeva da im žene brane da viđaju decu, jer je dovoljna reč majke da to "nije tačno", i da tužilac uopšte ne uzme slučaj u razmatranje - naglašava Višekruna.

O podobnosti roditelja za starateljstvo odlučuje centar za socijalni rad. Socijalni radnik vrlo često nema nikakvih dokaza, već reč jednog roditelja protiv drugog. Iako je zakon formalno jednak za oba roditelja, deca se u najvećem broju slučajeva poveravaju majci. Ukoliko se ne postigne dogovor o modelu viđanja deteta, čeka se presuda suda. Ne samo što se žene oglušuju na sudske odluke, već se često, tokom sudskog procesa, koriste različitim sredstvima kako bi diskriminisale supruga i predstavile ga kao nepodobnog oca. Razlozi su različiti - ljubomora, osveta, želja za novcem... O tome svedoči i primer našeg čitaoca R. D., koji nam je izneo svoj problem, pitajući kome da se obrati.

- Sa nevenčanom suprugom ne živim više od godinu dana. Služila se raznim pretnjama i ucenama kako bi mi dozvolila da provodim vreme sa detetom. Onda je otišla korak dalje, zabranila mi je da ga vidim. Više od dva meseca nisam video trogodišnjeg sina. Pozvonio sam na njena vrata, otvorila je, počela da vrišti i napravila scenu. Ni kriv ni dužan, završio sam u policiji. Socijalnom radniku govori najgore stvari o meni, kao i osoblju u vrtiću gde dete provodi vreme. Nakon razgovora u Centru za socijalni rad kojem smo oboje prisustvovali, socijalni radnik je rekao da dete ima bolje uslove za život kod mene, ali da će ono ipak biti kod majke. Njoj je skrenuo pažnju koliko je bitno da u razvoju deteta učestvuje i otac, ali se ona na to oglušila i ja i dalje ne viđam svog sina - priča R. D. Obratio se i policiji, gde su mu rekli da to reši sa bivšom suprugom i da "ne možemo mi da vam pomognemo". R. D. je ponovo pozvao Centar za socijalni rad, od kojih je dobio pismeno obaveštenje u kojem, između ostalog, stoji "Mi se, ipak, nadamo da ćete razumeti koliko je važno da se udaljite od ličnih i partnerskih problema i da ćete početi da zaista radite u interesu svog deteta. Za to je potrebno angažovanje oba roditelja, pa istu poruku upućujemo oboma".

Promena zakona

Dejan Višekruna naglašava da je jedini način da se tom problemu stane na put - promena zakona.
- Problem smo izneli pred poslanicima Skupštine Srbije prošle godine i radimo na donošenju zakona prema kojem će model viđanja deteta biti izuzet iz sudske presude, na koju se ponekad čeka godinama, već će se način viđanja deteta odrediti odmah nakon što partneri prestanu da žive zajedno - zaključuje Višekruna.

danas.rs
AUTOR: K. ŽIVANOVIĆ

Komentari na clanak:

Jovanka M. | 13/02/2013 21:49

Ja sam mama jedne devojčice.Razvedena sam. Imam zajedničko starateljstvo sa bivšim mužem. Smatram da dete ne može biti srećno ako mu se uskraćuje otac.
Znam koliko su deskriminisani očevi danas i koliko ih čini nesrećnim to što im se oduzima pravo da viđaju svoju decu. Nesrećno dete, nesrećan otac,.....kakva nepravda. Volela bih da se stvari uprošćavaju, a ne komplikuju.
Tate su bitne isto koliko i mame, za svako dete.

čitateljka | 13/02/2013 21:43

Švedska je jedna napredna zemlja, priznaćete - deca su nedelju dana kod oca, nedelju dana kod majke!
I da, bez obzira na to da li roditelji imaju novu porodicu.
Mora da se bude civilizovan da bi se to tako odvijalo.

Igor NS | 13/02/2013 19:54

Broj preporuka: 19 Preporuči Predloži za brisanje
Zastrasujuci broj dece i oceva. Ja sam takodje otac kome je "dozvoljeno" da vidja svoje dete. Sistem me tretira kao kriminalca.


Otac | 14/02/2013 04:20

Bravo za otvaranje ove tabu teme i inicijativu za "Udruzenje tata"!
I ja imam isto jezivo iskustvo posle razvoda, kao i dosta mojih prijatelja i poznanika,
ali to je izgleda problem mnooogo vecih proporcija.
Treba se organizovati i krenuti u razresavanje, civilizovani svet je repoznao ovaj problem i urgentnost potrebe njegovog resavanja, treba da se nesto uradi i ovde.
Svaki dan koji prolazi ovako je nepovratan za nas i nasu decu!
Ja se prijavljujem odmah.


Dejan Mijalković | 14/02/2013 08:59

Ja sam jedan od očeva koji ima problem sa bivšom suprugom, sa Centrom za socijalni rad i Sudom koji mi je rastavio decu. Jedno je dodelio meni i to žensko dete, a drugo, muško majci. Argumentacija suda je bila u smislu "evo vam po dete i da ćutite". Dete koje je kod majke "viđam" samo kada ona to dozvoli, kao da je vlasnik deteta i njegove sudbine. Obožava svoju sestru koja je kod mene ali kada dođe vikend da se bude kod tate ako mama naredi da mora da laže i da ne može da dođe jer ima "rođendan" ili "trening" on to mora da uradi i tačka" Zamislite, trening je bitniji od sestre i tate!!! Nemamo kome da se žalimo i nemamo gde da isteramo pravdu, jer u Ustavu RS otac ne postoji, postoje samo majka i dete. Pitam se kako bi majka imala dete da nije bilo oca i pitam se da li je pisac Ustava roditelj ili nije, a čini mi se da nije ili bar ne shvata šta je roditeljstvo. Član sam Udruženja Tata i svim srcem i dušom podržavam ono što je Dejan započeo, jer su prava nas očeva najgrublje pogažena i to ne samo od majki nego i od same države Srbije. Tome moramo stati na put, udružiti se i vršiti konstantan pritisak da se to promeni. Ovom prilikom pozivam sve obespravljene očeve da dođu u naše udruženje, učlane se i daju svoj doprinos našoj zajedničkoj borbi. Zajedno smo jači, zajedno imamo šanse da budemo roditelji našoj deci i u praksi, a ne samo u teoriji. Isto tako, pozivam očeve da ne pribegavaju nasilju bilo koje prirode jer to nije dobro pre svega za vašu decu a ni za same očeve. Moramo biti dostojanstveni u svojoj borbi i strpljivi. Pravda je spora ali dostižna. Istina o našim problemima će isplivati na površinu samo ako budemo dostojanstveni i pravedni, ne želimo ništa više od onoga što imaju majke, jer smo bar na papiru ravnopravan roditelj. Danas se inače, navršava godinu dana od kada je Udruženje Tata počelo sa radom i ja ovom prilikom čestitam Dejanu prvu godišnjicu rada kao pioniru ove borbe ali i svima da budu sa svojom decom, jer ona to zaslužuju, baš kao i mi tate koji ih neizmerno volimo. Veliki pozdrav svima i samo hrabro.


Tema je delikatna, problem veoma veliki.
Za upesan razvoj dece oba roditelja su vazna.
Koliko nedostatak oca u vaspitanju ostavlja
traume za ceo zivot?
Da li na to neko razmislja?
Sta vi mislite o ovome?







Poslednji izmenio malalila dana Pon 3 Jun - 7:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Čet 2 Maj - 0:08

Mislim da je djetetu najvažnija ljubav, pažnja i razumijevanje.

Zato i mislim da se dijete može dati istospolnoj zajednici na usvajanje. Normalno, nakon svih potrebnih provjera.

Kod rastavljenih roditelja po zakonu oba partnera imaju pravo na kontakt s djetetom.

Ali i to može biti mač sa dvije oštrice. Ako partner (nebi trebao biti samo muškarac u pitanju, jer ja ne priznam da se dijete automatizmom dodjeljuje majci) kod koga nije dijete bude previše popustljiv kupujući tako djetetovu ljubav, može djetetu napraviti veliku štetu.

Mislim da rastava u svakom slučaju ostavlja trag na djeci, pa bi trebalo educirati mlade po pitanju neželjene trudnoće.

I po pitanju braka, i odgovornosti prema djeci koja se rode u tom braku.

Mislim da se sve to danas olako shvaća i srlja nezrelo i u seksualne odnose bez zaštite, i u brak.










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 10:38

A tek koliki je broj dece koja nisu upoznala svog bioloskog oca? sad
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 14:39

Profisale ::
A tek koliki je broj dece koja nisu upoznala svog bioloskog oca? Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 1280881026



Da li misliš na nepriznatu djecu ili priznatu tuđu (takozvana "kukavičja jaja" Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 2222602150)?










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 14:46

Abu Dabi ::
Profisale ::
A tek koliki je broj dece koja nisu upoznala svog bioloskog oca? Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 1280881026



Da li misliš na nepriznatu djecu ili priznatu tuđu (takozvana "kukavičja jaja" Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 2222602150)?

,,Kukavicija jaja". cool
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 14:58

Zar ima i toga? affraid

happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:07

Abu Dabi ::
Zar ima i toga? affraid

happy

Pricala mi komsinica.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:10

Ma viđaju. Viđaju. Cool
Dolazi poštar svaki dan.
Radni. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:25

Abu Dabi ::
Ma viđaju. Viđaju. Cool
Dolazi poštar svaki dan.
Radni. happy

Da,postar zvoni dva puta ali salu na stranu,kod nas srba u zadnje vreme zabelezen je porast razvoda
da li je tome uzrok ova teska materijalna situacija SEKA ili su problemi izmedju partnera,po meni tu bi
se mogao staviti znak jednakosti.
Ali ma sta uzrok bio deca ne bi trebala da ispastaju,potrebna su im oba roditelja,jedino tamo gde
postoji nasilje jednom od roditelja decu treba uskratiti tj. zabraniti da se vidjaju.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:31

Istina. Djeca stradaju. Rolling Eyes

Zvučim radikalno, garant. Shocked

Ali mislim da će doći dan kada će i muški i žene polagati testove i ispite da li da im se dozvoli da imaju djecu.

Da se ne lažemo, danas svaka glupača rodi i svaki kreten napumpa. Bez obzira da li su psihički dovoljno zreli za roditeljstvo. Ili da li imaju materijalnih uvjeta za potomstvo.










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:37

Abu Dabi ::
Istina. Djeca stradaju. Rolling Eyes

Zvučim radikalno, garant. Shocked

Ali mislim da će doći dan kada će i muški i žene polagati testove i ispite da li da im se dozvoli da imaju djecu.

Da se ne lažemo, danas svaka glupača rodi i svaki kreten napumpa. Bez obzira da li su psihički dovoljno zreli za roditeljstvo. Ili da li imaju materijalnih uvjeta za potomstvo.

Svaka zena treba da se nadje u ulozi majke i na njoj je da bira partnera i gene koje ce dete imati.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:44

Profisale ::
Abu Dabi ::
Istina. Djeca stradaju. Rolling Eyes

Zvučim radikalno, garant. Shocked

Ali mislim da će doći dan kada će i muški i žene polagati testove i ispite da li da im se dozvoli da imaju djecu.

Da se ne lažemo, danas svaka glupača rodi i svaki kreten napumpa. Bez obzira da li su psihički dovoljno zreli za roditeljstvo. Ili da li imaju materijalnih uvjeta za potomstvo.

Svaka zena treba da se nadje u ulozi majke i na njoj je da bira partnera i gene koje ce dete imati.



S oproštenjem prisutnim damama Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 1870918564, ali ja poznam takvih neodgovornih glupača, kojima nebi dao ni sliku od djeteta da čuvaju. A kamoli živo dijete. affraid

A muških poznam još gorih. Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 1416777839










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 15:53

To je zivot,nije sve idealno.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 16:02

Kad bi bio dijete. Cool

Ako mogu birati, onda radije sam s dobrom majkom ili dobrim ocem, nego s oboje, gdje je jedno ili drugo "van kriterija".










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Sub 1 Jun - 16:33

Abu Dabi ::
Kad bi bio dijete. Cool

Ako mogu birati, onda radije sam s dobrom majkom ili dobrim ocem, nego s oboje, gdje je jedno ili drugo "van kriterija".

Dete ne odlucuje sa kim ce ziveti nego neko treci,neka socijalna ustanova ili sud.
Postoji mnogo primera gde se napravi greska ili se novcem ostvari,kupi starateljstvo nad
detetom.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Ned 2 Jun - 10:25

Profisale ::

Dete ne odlucuje sa kim ce ziveti nego neko treci,neka socijalna ustanova ili sud.
Postoji mnogo primera gde se napravi greska ili se novcem ostvari,kupi starateljstvo nad
detetom.



Želio sam reći da neka djeca imaju sreću što "očeve" ni ne viđaju. Rolling Eyes

Ili "majke", iako to nije tema. Cool










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Ned 2 Jun - 10:35

Abu Dabi ::
Profisale ::

Dete ne odlucuje sa kim ce ziveti nego neko treci,neka socijalna ustanova ili sud.
Postoji mnogo primera gde se napravi greska ili se novcem ostvari,kupi starateljstvo nad
detetom.



Želio sam reći da neka djeca imaju sreću što "očeve" ni ne viđaju. Rolling Eyes

Ili "majke", iako to nije tema. Cool

Slazem se.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Ned 2 Jun - 10:42

Najgore je kad se zakon umiješa. Lako za one koji ne žele svoju djecu, ako plaćaju.

Ali žalim one (pretežno očeve) kojima je zakonski propisano vrijeme s djecom premalo, pa pate i oni i djeca. Ako majke ne izađu u susret dozvolom dodatnih susreta.

Što može biti, ali mislim najčešće i nije slučaj. Rolling Eyes



PS

Zamisli koji je to osjećaj.

Propisano ti vrijeme koje tjedno možeš provesti sa svojom djecom.

I užassssssssssss.

I zločinnnn. Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 3331598999










love
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Ned 2 Jun - 12:12

Abu Dabi ::
Najgore je kad se zakon umiješa. Lako za one koji ne žele svoju djecu, ako plaćaju.

Ali žalim one (pretežno očeve) kojima je zakonski propisano vrijeme s djecom premalo, pa pate i oni i djeca. Ako majke ne izađu u susret dozvolom dodatnih susreta.

Što može biti, ali mislim najčešće i nije slučaj. Rolling Eyes



PS

Zamisli koji je to osjećaj.

Propisano ti vrijeme koje tjedno možeš provesti sa svojom djecom.

I užassssssssssss.

I zločinnnn. Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve 3331598999

Razumem da neki red mora da postoji kad bi svako od roditelja dolazio po dete kad mu se prohte
to bi tek bio haos i svadja.Ocigledno je da smo kao ljudi mnogo pali,zasto nema dovoljno tolerancije i razumevanja
pogotovo gad se radi o zajednickom detetu,to mi nije jasno.Za dete je dobro da ima komunikaciju sa oba roditelja
a sta ce oni privatno da rade u svom zivotu kao rastavljeni njihova stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Pon 3 Jun - 3:12

Nikada nisam upoznao svoje roditelje. Odgajili su me ljudi koji mi nisu ništa a eto ... ispao sam čovek kako se kaže. S druge strane, nije tajna i mnogi to znaju - kad se Crna Gpra otcepila, stigla je zabrana sa njene strane da viđam svoje dete. Do tada sam ga nekako i viđao, davao uvek koliko je trebalo. Ali od tada ga nisam video nijednom i ne znam šta da kažem. Dirnula me je ova tema ....
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Pon 3 Jun - 12:03

Black Wizard ::
Nikada nisam upoznao svoje roditelje. Odgajili su me ljudi koji mi nisu ništa a eto ... ispao sam čovek kako se kaže. S druge strane, nije tajna i mnogi to znaju - kad se Crna Gpra otcepila, stigla je zabrana sa njene strane da viđam svoje dete. Do tada sam ga nekako i viđao, davao uvek koliko je trebalo. Ali od tada ga nisam video nijednom i ne znam šta da kažem. Dirnula me je ova tema ....

Bitno je da si postao dobar covek,mesoviti brakovi su prica za sebe to sto je neko nekom partner srbin,hrvat,slovenac,makedonac,crnogorac,bosnjak
nebi trebalo da bude problem kakav ce odnos prema detetu biti.
Tesko je to kad znas da nesta tvoje postoji a nisi mocan ili ti ne dozvoljavaju da ga vidis.
Ali zivot ide dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610Pon 3 Jun - 14:29

Ako su trenutne okolnosti takve, da se ne može vidjeti dijete, ne treba se predavati i dići ruke. Svaki novi dan je nova prilika, samo treba strpljivo čekati. Po mogućnosti treba probati ostvariti bar pismeni kontakt s djetetom.










love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Empty
PočaljiNaslov: Re: Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve   Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Najmanje 80.000 dece u Srbiji ne viđa svoje očeve
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako roditelji uništavaju ljubavne veze svoje dece?
» Nebeski vatromet kakav se retko viđa
» Najmanje države na svetu
» Vaspitavanje dece
» Koja vas aktivnost najmanje usrećuje?
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-