Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty
PočaljiNaslov: Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”   Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” EmptyPet 8 Feb - 12:57

Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”

Stanovnici Dorćola kažu da su se već navikli da na ulici zateknu pseći izmet. Kao jedan od načina da stanu na put nesavesnim vlasnicima pasa, članovi kluba „Rotarakt“ su u subotu na nekoliko lokacija u gradu pored izmeta postavili table sa natpisom „Čoko rolat, ako ti je slatko, nosi ga kući“.

Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” 662947-24
Stanari Dorćola kažu da je najkritičnije u Gospodar Jovanovoj

BAHATO - Ostavljanje psećeg izmeta na trotoaru je kažnjivo Odlukom o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca, a u Komunalnoj policiji kažu da je nesavesnim vlasnicima pasa za dve godine njene primene napisano sedam novčanih kazni. Prolaznica koju su reporteri „24 sata” zatekli u jednoj od ulica Dorćola kaže da nije videla table, ali da je tačno da u ovom delu grada imaju problema sa psećim izmetom na ulicama.

- Redovno prolazim ovim ulicama i uvek ugledam pseći izmet. Mislim da su ovo najprljavije ulice u gradu kada je reč o tome, a rekla bih da najviše izmeta ima u Gospodar Jovanovoj - kaže ona.

Ova Beograđanka dodaje da i sama ima psa i priznaje da ne skuplja izmet za njim svaki put.

- Kada moj pas izvrši nuždu nasred trotoara, uvek se sagnem i pokupim jer ne bih želela da neko ugazi u to, a i ružno izgleda. Međutim, ako to uradi blizu nekog drveta, uglavnom zaobiđem jer je tu manja verovatnoća da neko ugazi - iskrena je ona.

Prema njenim rečima, za to što vlasnici kučića ne skupljaju izmet za svojim ljubimcem, nisu samo oni krivi jer, kaže, retko gde može i da pronađe kese za pseći izmet.

- Cilj akcije koju smo sproveli je da se skrene pažnja građanima Beograda i stanarima užeg centra grada na ovu ružnu naviku. Takođe, želeli smo da apelujemo na njih i da im kažemo da niko neće čistiti za njima i njihovim psima, jer je to njihova dužnost kao vlasnika - kaže za „24 sata" Predrag Sanader, potpredsednik "Rotarakt" kluba Beograd-Čukarica.

U Komunalnoj policiji koja je nadležna za primenu Odluke o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca kažu da je od 30. septembra 2011, kada je ona stupila na snagu, upozoreno 147 vlasnika pasa, a da je u sedam slučajeva izrečena i novčana kazna.


24sata










Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”   Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” EmptySub 9 Feb - 13:50

Mislim da je krajnje vreme da se ovim pitanjem neko ozbiljno pozabavi, i ovde kod mene je potrebno da budeš Alberto Tomba da bi izvozao slalom medju psećim "minulim radom".

Inače ovo "ako ti je slatko" mi se baš dopada. Gosopodo vlasnici kućnih ljubimaca sve što vam je slatko slobodno upražnjavajte sa njima, ali nemojte druge terati da i njima bude slatko!
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”   Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” EmptySub 9 Feb - 20:44

Joj, ništa mi ne govoori Rolling Eyes ..mislim da je Novi Beograd po tom pitanju najgori Rolling Eyes

Ovde se čak ni deca ne mogu igrati u parkićima da ne bi ugazili u pseći minuli rad Rolling Eyes I što je najgore kada se tim vlasnicima pasa skrene pažnja da vode računa iza svojih ljubimaca i da ih vode na povoci i sa onom korpom, oni samo odmahnu rukom i baš ih briga wonder A mi normalni ljudi nemamo više nikakva prava u odnosu na pse, oni su zaštićeni a mi? Mi ne smemo ni da se bunimo kad nam nešto smeta happy










Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Kayser Soze

  

Kayser Soze

Muški
Poruka : 13287

Lokacija : Tamo gde Dunav ljubi nebo

Učlanjen : 01.10.2012

Raspoloženje : Priđi da ti šapnem ...


Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”   Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” EmptySub 9 Feb - 20:59

Nemam ja ništa protiv kućnih ljubimaca, čak ih i volim (u tudjoj kući) ali neke stvari stvarno moraju da se dovedu u red. Pre par meseci sankaju se klinci i kako se ne vidi šta je ispod snega tako se par dece baš junački uvalilo u pseći izmet i to stvarno nema smisla. Sad kad je hladno i nije im sastajalište tolko tu, ali leti po 20 i kusur vlasnika se skupi i tu onda bude žurka za kučiće, ono što ostaje iza njih bolje da ne opisujem. U svemu pa i u ovome zastupam tezu da ničije pravo ne sme da ugrožava tudja prava!
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”   Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” EmptySub 9 Feb - 21:40

Slažem se, volim i ja životinje i veoma često se poigram sa komšijskim psima, ali za neke stvari ipak treba imati meru..Jer, šta ih košta da kad ih izvedu, a zna se za šta su napolju, da to urade negde gde ne prolaze ljudi, a naročito deca. Barem ovde na Novom Beogradu ima takvih mesta koliko žele i da tamo obave to što imaju..ali i ti vlasnici ih valjda ne izvode na vreme ili šta znam tako da ne malo puta to što imaju da obave obave čak i u liftu ili ulazu zgrade..I što je najgore, to ostave tako Fuj










Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”   Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića” Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Akcija da i Dorćol jednom osvane bez psećih „kolačića”
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Dorćol - šetnja kroz najšarmantniju beogradsku četvrt
» Fiat
» Akcija "Don Kihot" spašava zemlju?
» Svakom građaninu besplatno 31 akcija Telekoma
» Počela akcija "Negujmo srpski jezik"
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Putovanja
  • Gradovi
  • Beograd
  • -

    Sada je Sre 8 Maj - 23:50