Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Šta je sumnja?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Čet 29 Mar - 14:13

Enigma ::
Šta uraditi sa sumnjom koja kao crv počne da rovari pod vašom kožom?


ako ti ne smeta, ostaviš ju nek rovari. ako ti smeta rešiš problem na koji se sumnja odnosi i eliminišeš je.  Laughing










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Master
Master

tamoneki

Muški
Poruka : 5128

Lokacija : svuda negde

Učlanjen : 07.02.2014


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Čet 29 Mar - 14:28

Sumnja je nepoverenje u nekoj korelaciji dva ili vise cinilaca, izazvana je nepouzdanoscu ili neznanjem a kao posledica nekog iskustva ili aproksimativne pretpostavke...uvek je stetna i treba je otkloniti jer, sumnja kao posledica lose procene i pokresnih informacija, prouzrokuje lancani niz pogresnih postupaka i sto duze traje i steta je veca...
o sumnji se moze napisati roman, a jednostavno, to je crv koji rovari po nasim mislima i cesto usmerava na pogresne zakljucke...
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Čet 29 Mar - 22:33

Sumnja je najnormalnije nesto sto se moze javiti u covjeku










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pet 30 Mar - 13:56

Enigma ::

Dali je sumnja onaj osećaj koji nas tera da tražimo ono što ne bismo voleli da nadjemo?



sumnja traži odgovor. kakav god bio, on briše sumnju. uvek sam za odgovor, šta košta nek košta.  Cool


meni je najvažnije da znam na čemu sam.    happy

ili na kome.  happy happy happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pet 30 Mar - 22:46

Osjecaj koji nas goni da trazimo ono što ne bismo htjeli znati










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Uto 15 Maj - 21:27

Razlog mnogih neuspeha, u kolaboraciji sa manjkom samopouzdanja.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Uto 15 Maj - 22:58

Sumnja ne mora znaciti obavezno nedostatak vjere u sebe,










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 16 Maj - 8:53

Slažem se, ona može biti i produktivna, stalno preispitivanje mogućnosti doprinosi i kritičkom razmišljanju i novim, boljim rezultatima..bravo, mala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 16 Maj - 9:02

Sumnje su produktivne samo dok su sumnje, ali ako postanu stvarnost, ako postanu istina onda su uvek problem ali i putokaz za resenje problema.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 16 Maj - 9:04

Misliš ako se potvrde? Pa i u tom slučaju su produktivne, nagone na akciju, promenu dotadašnjeg stanja, bar većina..da zanemarimo one što se pomire sa tim Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 16 Maj - 9:10

tamoneki ::
Sumnja je nepoverenje u nekoj korelaciji dva ili vise cinilaca, izazvana je nepouzdanoscu ili neznanjem a kao posledica nekog iskustva ili aproksimativne pretpostavke...uvek je stetna i treba je otkloniti jer, sumnja kao posledica lose procene i pokresnih informacija, prouzrokuje lancani niz pogresnih postupaka i sto duze traje i steta je veca...
o sumnji se moze napisati roman, a jednostavno, to je crv koji rovari po nasim mislima i cesto usmerava na pogresne zakljucke...
Ako si svestan,mozes je resavati.Ako te obuzme,tesko da se sam mozes izboriti sa njom.Prerasta u sledec mnogo tezi oblik. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 16 Maj - 9:11

Kaca1111 ::
Misliš ako se potvrde? Pa i u tom slučaju su produktivne, nagone na akciju, promenu dotadašnjeg stanja, bar većina..da zanemarimo one što se pomire sa tim Very Happy
Slazem se! Bas tako! happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 16 Maj - 19:14

Sumnja je sve po malo, i nije ona apriori negativna pojava.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pet 18 Maj - 21:50

Posledica sumnje odredjuje njen kvalitet happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Čet 31 Maj - 23:39

Sumnju ne povezujem sa nesigurnošću u sebe, već više za nedostatak nekih argumenata ili dokaza za nešto što se podrazumeva.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pet 1 Jun - 10:01

"Svetlost pocinje tihim menjanjem mojih pobuda". Tako sto resetke savesti i emocija dolaze do samorazumljivosti ,razumevanja i sveta oko sebe i same sebe.Jer istina ima puno,i onda dolazim do zbunjivanja jer klise ne upraznjavam i izrodi se sumnja.Sumnja ponekad kao radoznalost,a ponekad kao strah od stvarnog saznanja.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pon 4 Jun - 21:07

Sumnja je put do istine. “Ne” ili “da” nijesu putevi, oni vas samo spriječavaju. Izgledaće veoma čudno ali “da” čini istu stvar što i “ne”. U rječnicima su suprotne ali u stvarnosti nijesu. One izgledaju suprotne ali obije ne postavljaju pitanje. Obije riječi ne pokušavaju da otkriju u čemu je stvar.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Kaca1111

Ženski
Poruka : 3344

Učlanjen : 28.04.2018


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Ned 17 Jun - 15:04

Sumnja je fina cura, ona ne luduje, ona zeli da bude sigurna.. Ali, malo je ljubomorna na seku Poverenje, ona nekako više uživa u životu od nje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
srna

Elita
Elita

srna

Ženski
Poruka : 2583

Lokacija : samo nebo zna

Učlanjen : 18.10.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Ned 17 Jun - 19:33

ISTINA

Ako sumnjaš, suzdrži se!
Vjeruj u svoja uvjerenja i sumnjaj u svoje sumnje.
Kad ste voljeni, ne munjate ni u što, ali kad sami volite, sumnjate u sve.
Manje je zlo sumnjati nego se uspavljivati zabludom.
Ono što svijet ipak goni naprijed nije ljubav nego sumnja.


Sumnja drhti, kuca u meni vječito, kao drugo tamno moje srce nevidljivo.
Što je sumnja? Osjećaj koji nas goni da tražimo ono što ne bismo htjeli znati.
Sumnje kojima se prečesto prepuštamo ubrzo se ostvare.

Mi zapravo znamo ako malo znamo. Sa znanjem raste i sumnja.

Kad čovjek očajava, uvijek se treba nadati; a kad se nada, treba sumnjati.

Slikar koji ne sumnja u svoje sposobnosti malo postiže.

Skepticizam nije neoboriv, nego očigledno besmislen ako hoće da sumnja ο onome ο čemu se ne može pitati. Sumnja može postojati samo tamo gdje postoji pitanje; pitanje samo tamo gdje postoji odgovor; a ovaj samo tamo gdje se nešto može reći.

Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali.

Radikalna sumnja je otac spoznaje.

Najgore je kad ljudi šute, kad se ne objasne, pa svaka sumnja ima pravo na život. I moja i tvoja. Jer ti možda misliš o meni što je samo za tebe istina, što je samo za tebe moja krivica, jer te niko ne razuvjerava, a ja mogu da ti pripišem zlu namjeru, a to nije dobro, rat je, prijek pogled je opasniji nego u miru, teže se podnosi i krvavije vraća, a ponekad sumnja i strah natjeraju čovjeka da učini ružnu stvar, da se osigura i obrani.

Što je znanost : Znanost je sumnja.

U ljubavi se često sumnja u ono u što se najviše vjeruje.

Sumnje su naše podli izdajnici
Zbog kojih gubiš sve što bi dobio
Kad bi pokuš’o…
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sre 20 Jun - 18:41

Sumnja može postojati samo tamo gdje postoji pitanje; pitanje samo tamo gdje postoji odgovor; a ovaj samo tamo gdje se nešto može reći." (Tractatus Logico-Philosophicus)
Tako sumnja je besmisleni balast,koji je samo onome ko sumnja istina.
Da li sam ja Laida? Laida i Salome?...Iz cega nastaje ta sumnja? Cime je potkrepljena ako se radi o dijametralno suprotnim geografskim polozajima i samim izgledom i nacinom postavki?
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pet 22 Jun - 15:04

Sumnja u tim odnosima moze biti pogubna i da bude uzrok tragediji dvoje ljudi pa i pordice.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Pet 22 Jun - 15:08

sumnja je ćerka neznanja. kad nešto ne znaš postavljaš si pitanja, podpitanja i sumnjaš. kad nešto znaš nema pitanja, nema ni sumnje.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sub 23 Jun - 16:59

Čovjek živi u svijetu slutnje, tajanstvenosti, nesigurnosti.










....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sub 23 Jun - 17:00



    • "Kad čovjek očajava, uvijek treba da se nada; a kad se nada, treba da sumnja."




  • Leonardo da Vinci











....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 55829

Lokacija : Jednostavno ja...

Učlanjen : 22.01.2017


Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610Sub 23 Jun - 17:01



    • "Nikada nemojte sumnjati u činjenicu da mala skupina promišljenih i zabrinutih građana može promijeniti svijet. Uistinu, dosad su ga jedino oni i mijenjali."




  • Max Weber











....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Šta je sumnja? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je sumnja?   Šta je sumnja? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je sumnja?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-