Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pet 14 Dec - 20:33

I Turska i Bosna odustale od Eurosonga

Prvo je Bosna i Hecegovina saopštila da odutaje od učešća na predstojećoj Pesmi Evrovizije, a samo nekoliko sati kasnije istu odluku je donela i Turska.

Radio televizija Turske saopštila je da neće učestvovati na 58. muzičkom takmičenju koje će ove godine biti održano u švedskom gradu Malmeu i za razliku od BiH u čijem saopštenju je navedeno da odustaju zbog nedostatka finansija, Turci su "opleli" po "velikoij petorci".

U obrazloženju odluke, koje prenosi turska agencija "Anadolija", navodi se da privilegovane zemlje Velika Britanija, Nemačka, Francuska, Španija i Italija imaju isuviše povlašćen položaj u odnosu na druge učesnike tog tradicionalnog takmičenja.

"To je posebno došlo do izražaja posle prošlogodišnje promene pravilnika po kojem je uticaj telefonskog glasanja umanjen na 50 odsto, a povećan uticaj žirija. Na osnovu toga, stalne članice, pored toga što direktno idu u finale, imaju povlašćen položaj i u finalnoj večeri."

Na odluku o odustajanju Turske uticale su i ranije odluke nekih drugih zemalja, koje su odustale iz finansijskih razloga kao što su Bosna i Hercegovina, Grčka, Poljska, Portugalija i Slovačka, a očekuje se da bi,zbog finanisjkih problema, to mogle da urade još neke države.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Ženski
Poruka : 96963

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo

PočaljiNaslov: Dajdo ima nešto novo   Ned 16 Dec - 9:38

Dajdo ima nešto novo

Engleska pevačica obavila je singl "Let us move on" u kojem gostuje reper Kendrik Lamar.

Dajdo će četvrti album objaviti u martu sledeće godine. Na albumu pod nazivom "Girl Who Got Away" biće i pesama koje je uradila sa grupom Faithless, Sister Bliss i Rizl Kiksom.

Pevačica koja se proslavila pesmom "Stan" koju je uradila sa Eminemom, prošlog leta se porodila i dobila sina. Poslednji album "Safe trip home" objavila je 2008. godine.

Poslušajte kako zvuči nova Dajdo.

mondo

Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 131056

Učlanjen : 07.04.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 16 Dec - 9:51

Britney Spears najplaćenija pjevačica godine

Tijekom ranog perioda rock ere, ženama je bilo iznimno teško ostvariti uspjeh u glazbenoj industriji.

Međutim, trend se sada preokrenuo i žene su postale dominirajuća snaga u glazbenom svijetu tijekom posljednjih nekoliko godina.

Časopis Forbes objavio je godišnju listu najplaćenijih žena u svijetu glazbe, a na njezinu vrhu našla se Britney Spears koja je u posljednjih 365 dana zaradila ukupno 58 milijuna dolara.

Na drugom je mjestu sa zaradom od 57 milijuna dolara slijedi Taylor Swift, dok se na treće smjestila Rihanna, čija ovogodišnja zarada iznosi 53 milijuna dolara.

Top 10 najplaćenijih pjevačica 2012.:
1. Britney Spears - $58 million
2. Taylor Swift - $57 million
3. Rihanna - $53 million
4. Lady GaGa - $52 million
5. Katy Perry - $45 million
6. Beyonce - $40 million
7. Adele - $35 million
8. Sade - $33 million
9. Madonna - $30 million
10. Shakira - $20 million

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 16 Dec - 10:56

Evo i eksplicitne verzije Rammstein videa "Mein Herz Brennt"

Čini se da je "Mein Herz Brennt" pjesma oko koje su Rammstein odlučili okretati promociju nadolazeće video kolekcije "Videos 1995-2012".

Prije samo nekoliko dana objavili su alternativnu piano verziju pjesme sa spotom, a sada su se vratili skroz u vrijeme albuma "Mutter" i složili eksplicitni spot za regularnu - glasnu i žestoku verziju pjesme.

Spot je krcat scenama koje valjda ne bi podnijeli glavni termini mainstream TV kuća, pa je opet za očekivati da će ga pogledati 'mali milijun' ljudi, a da će razne državne vlasti dobiti još jedan argument u protivljenju njihovim koncertima i slično.
Kolekcija spotova izlazi 15. siječnja na DVD-u i Blu-Rayu, a osim 24 spota imat će knjižicu od 56 stranica i ukupno više od 7 sati materijala.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 48520

Učlanjen : 04.01.2012

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 16 Dec - 17:35

Armija spasa peva na Evrosongu

Humanitarna hrišćanska organizacija Armija spasa predstavljaće Švajcarsku
na narednoj Evroviziji, koja će biti održana u Malmeu u Švedskoj.

Švajcarska publika se opredelila za humanitarnu organizaciju, u kojoj ima šest muzičara koji će
pevati pesmu "You and me" koju je komponovalo švajcarsko udruženje Hitmil.

Kontrabasista Emil Ramsauer, koji je nedavno napunio 94 godine, biće najstariji učesnik
na Evroviziji.

Grupa, koju čine četiri muškarca i dve žene, izabrana je na internooj audiciji organizacije.

"Učešće u Evroviziji je poruka nade koja će učiniti da Armija spasa bude još poznatija
u svetu", rekao je neimenovani portparol udruženja.

Armiju spasa je osnovao engleski pastor Vilijam But 1878. godine i ima predstavništva
u 120 država.

Švajcarska je dva puta pobedila na Evroviziji, 1956. i 1988. godine.

b92.net
16.12.2012.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 16 Dec - 18:41

Eric Clapton želi novi "Cocaine" - prijavite se

Eric Clapton raspisao je zanimljiv natječaj koji prati reizdanje njegovog 35 godina starog albuma "Slowhand".

Slavni gitarist objavio je tablature za svoju verziju pjesme "Cocaine" kako bi gitaristi diljem svijeta mogli snimiti svoju izvedbu. Sve izvedbe će zatim biti spojene u jednu zajedničku cjelinu, a gitarist koji bude najbolji u tome dobit će na dar Fender 'Blackie' Stratocaster, super deluxe izdanje "Slowhand" i vinilke istog albuma. Pobjednika će izabrati suci sa stranice Talenthouse.com.

Posjetitelji njihove stranice također mogu glasati za svoje favorite, a najbolji prema glasovima posjetitelja dobit će na poklon samo super deluxe reizdanje albuma "Slowhand".

Prijave su otvorene do 23. siječnja iduće godine, a pobjednici će biti poznati 6. veljače.

Više informacija potražite na WhereIsEric.com.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 17 Dec - 16:18

Dido se vraća albumom "Girl Who Got Away"

Dido je za 4. ožujka najavila izlazak novog studijskog albuma.

"Girl Who Got Away" britanskoj pjevačici četvrto je studijsko izdanje u karijeri, a na njemu će biti mnogo suradnji i producenata, među kojima su Rollo Armstrong, Sister Bliss, Lester Mendez, A.R. Rahman, Rick Nowels, Greg Kurstin, Jeff Bhasker i Brian Eno, a Rizzle Kicks i Kendrick Lamar otpjevali su vokale na nekim od pjesama.

Album na kojem će se naći ukupno 11 pjesama, bit će objavljen u standardnoj i deluxe ediciji, a najavljuje ga singl "Let Us Move On" na kojem gostuje Lamar.

Svoj posljednji studijski uradak "Safe Trip Home" koji je dospio do 2. mjesta britanske i 13. mjesta američke ljestvice, Dido je objavila 2008. godine.

Popis pjesama:
No Freedom
Girl Who Got Away
Let Us Move On (feat. Kendrick Lamar)
Black Bird
End Of Night
Sitting On The Roof Of The World
Love To Blame
Go Dreaming
Happy New Year
Loveless Hearts
Day Before We Went To War

Deluxe edition:
Let Us Move On (Jeff Bahsker version)
All I See (feat. Pete Miser)
Just Say Yes
Let's Run Away
Everything To Lose (Armin Van Buuren edit)
Lost
No Freedom (Benny Benassi Remix)

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 17 Dec - 16:22

E-knjiga Queena primjer e-knjige za budućnost

Gitarist grupe Queen, Brian May, predstavio je knjigu "40 Years of Queen" dizajniranu isključivo za iPad uređaj.

May je osobno sudjelovao u razvoju interaktivne knjige, a kao baza mu je poslužilo ukoričeno izdanje objavljeno prošle godine, no njemu je pridodao par novih sitnica. Fotogalerije, multimedija, pjesme, stihovi, memorabilije, igrice i animacije samo su dio stvari zastupljenih u izdanju.

Knjigu s audio uvodom, koji je snimio s Rogerom Taylorom, May opisuje kao 'primjer kako bi e-knjige mogle izgledati u budućnosti'.

Cijena knjige je 14 dolara.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Uto 18 Dec - 15:50

Sergej Ćetković predstavio novi spot

Popularni pevač uradio je spot za drugi singl kojim najavljuje izlazak svog novog, šestog studijskog albuma.

Ćetković je sam napisao tekst i muziku, dok su za aranžman bili zaduženi Marko Milatović i Vladan Popović Pop.

Spotom za ovu pesmu, pevač je podsetio i svoje obožavaoce na koncert 14. februara, koji će održati u "Kombak areni".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Uto 18 Dec - 16:32

Helloween predstavio novi videospot

Helloween je snimio i objavio video spot za pjesmu "Nabataea", prvi singl s nadolazećeg albuma "Straight Out of Hell" koji izlazi 18. siječnja.

Pjesma donosi misterioznu priču o kulturi prapovijesnog naroda koji je živio na prostorima današnjeg Bliskog istoka.

"Straight Out Of Hell" će svoju veliku promociju doživjeti na Hellish Rock Part II touru, u skolpu kojeg će 18.3. nastupiti u Ljubljani.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 19 Dec - 0:15

Drugu godinu zaredom: Adele proglašena umjetnicom godine!

Britanska glazbenica Adele proglašena je umjetnicom godine 2012. prema časopisu Billboard, a njezin hit-album "21" albumom godine prema godišnjem presjeku top lista toga američkog tjednika posvećenog glazbenoj industriji.
Kako prenosi britanski BBC, 24-godišnja Londončanka ujedno je i prva dobitnica tih prestižnih titula dvije godine zaredom. Ujedno je proglašena i glazbenicom godine, dok je glazbenik godine hip hop zvijezda Drake.
Britansko-irski boy-bend One Direction zaokružio je uspješnu godinu na američkom tržištu osvojivši titulu najboljih mladih nada, dok su Maroon 5 proglašeni glazbenom skupinom godine.

Adele je ranije ove godine trijumfirala na dodjeli Grammyja, odnijevši čak šest nagrada. Njezin drugi album "21" debitirao je na broju jedan svih glazbenih ljestvica odmah nakon što je objavljen u ožujku 2011., zadržavši se tamo čitava 24 tjedna, dok popis prvih deset nije napuštao sve do rujna ove godine.

Tri najbolje pjesme prema Billboardu ove su godine "Somebody That I Used to Know" belgijsko-australskog glazbenika Gotyea, "Call Me Maybe" Kanađanke Carly Rae Jepsen, te "We Are Young" američkog indie rock benda Fun.

Billboardov godišnji presjek više desetaka različitih glazbenih kategorija, žanrova i formata temelji se na godišnjim listama albuma i izvođača, popularnosti na društvenim mrežama, prodaji izdanja, sveukupnom uspjehu izvođača, te nizu drugih kriterija.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 24 Dec - 12:58

Prljavci 'zapalili' Beograd: Bilo je zabavno i zadovoljni smo

Kad je Jasenko Houra zapjevao 'Heroja ulice' publika ga je nadglasala. U počasnoj loži dvorane Arena koncert je slušao zagrebački gradonačelnik Milan Bandić

Kazalištu, pojačanom Davorinom Bogovićem, ovo je bio prvi koncert u Beogradu nakon čak 26 godina. Publika je znala sve pjesme, a raspametila se na 'Heroj ulice'. Energični Houra i Bodalec cijeli su koncert atmosferu držali na visokoj razini i 'palili' publiku.

- Dobro je bilo nakon toliko godina doći u Beograd. Mislim da je bilo dobro. Publika se zabavljala i bila zadovoljna, a to je najvažnije - rekao je Houra.

Boravak i koncert u Beogradu bez ikakvih problema

Dva policijska kombija od jutra su bila ispred hotela u kojem su Prljavci odsjeli. Bend je od hotela do Arene išao pod policijskom pratnjom. Udaljenost od hotela do Arene je 300 metara i na svakih 20 metara na cesti su stajali policajci. Na putu do dvorane i na koncertu nije bilo nikakvih problema.

(24sta.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

Ženski

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 26 Dec - 16:03

Novi spot Vlade Divljana za pesmu "Samo jednu ljubav imam"

Vlada Divljan i "Ljetno Kino Big Band" objavili su novi spot i singl "Samo jednu ljubav imam", sa njihovog CD-a "4 godišnja doba" koji se pojavio krajem decembra u izdanju zagrebačkog "Aquarius Records"-a.

U odnosu na ono što sam do sada radio, čini mi se da je "Samo jednu ljubav imam" na liniji "Nebeska tema" - "Vetar i zastave" - "Sve što hoću da znam" - "Sve laži sveta". Dakle, tzv. visoko romantična zona definitivno - kaže Divljan.

Spot "Samo jednu ljubav imam" uradio je Radislav Jovanov-Gonzo, a snimljen je nedavno u Zagrebu. Osim što je režirao i prethodni Divljanov spot "Najlepša", Gonzo svira udaraljke u široj postavi "Ljetno Kino Big Band"-a.

Spot je premijerno prikazan u ponedeljak 24. decembra na regionalnom MTV-ju.

Pesma "Samo jednu ljubav imam" nastala je početkom 2009. godine, kada je Divljan u Beogradu radio muziku za film režisera Miroslava Momčilovića "Čekaj me, ja sigurno neću doći". Instrumentalni uvod u pesmu "Samo jednu ljubav imam" zapravo je muzička tema filma.

- Radio sam na temi, a u pozadini mi je "pričao" TV, koji sam zaboravio da ugasim. Iznenada su pustili pesmu Arsena Dedića, jednu od novijih, koja je kvalitetom bitno odskočila od ostalog što se s tog aparata moglo čuti, i eto, ta situacija me inspirisala da napravim ovu stvar. Samo sam, naravno, uneo lični momenat u celu priču, odnosno posvetio sam je svojoj ženi - objašnjava Divljan.

blic.rs
26.12.2012.
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

Ženski

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pet 28 Dec - 16:23

Pogledajte: Najveća imena domaće muzičke scene snimila
pesmu "Čudo"

Više od dvadeset sjajnih domaćih umetnika, među kojima su Bisera Veletanlić,
Leo Martin, Bebi Dol, Oliver Nektarijević, Bojana Stamenov, Bane Lalić, Dana Gašić,
Marčelo i Struka, dečiji hor „Kolibri", Miša Blam, Vasil Hadžimanov, Momčilo Bajagić
Bajaga, Rambo Amadeus, Zvonimir Đukić Đule snimilo je pesmu "Čudo". Numera
predstavlja deo kampanje "Planeta Gruvlend" , kao i najvažniju numeru sa istoimenog
albuma. Celokupan projekat je inspirisan širenjem optimizma i predstavlja "borbu "
protiv finansijske i društvene krize.

Pesma "Čudo" zasnovana je na numeri Minnie Riperton "Les Fleur" iz 1970 i pokazuje
kolika je snaga muzike i duha u vreme kada su najvažnije vrednosti ugrožene.

Ovaj singl označava početak "Planete Gruvlend". Kampanja će trajati šest meseci, a za
njen kraj biće organizovan veliki muzičko-scenski spektakl na svetski Dan muzike
21.06.2013.

blic.rs
28.12.2012.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 2 Jan - 10:03

Preminula reggae zvijezda Lloyd Charmers

Jamajčanska reggae zvijezda Lloyd Charmers preminuo je u Londonu nakon što je u četvrtak 27. prosinca za vrijeme vožnje automobila doživio jaki srčani udar.

Preminuo je na samom kraju puta do bolnice Homerton Hospital na istoku grada, a nalazi nisu pokazivali znakove narušena zdravlja.

Pravim imenom Lloyd Tyrell, rođen je 1938. u Kingstonu, a profesionalnu glazbenu karijeru započeo je 1962. godine u sklopu benda The Sweet Charmers/The Charmers s prijateljem Royem Wilsonom.

1966. pridružio se grupi The Flames te sudjelovao u pisanju pjesama im poput "Rock Steady" i "Duke Of Earl".

Zatim je bio član benda The Uniques kojeg su činili i Keith "Slim" Smith i Martin Jimmy Riley, nakon čega se otisnuo u samostalnu karijeru te osnovao vlastitu etiketu Splash Records.

Snimio je niz kontroverznih uradaka poput pjesme "Birth Control" (koju su 1979. oživjeli The Specials u svom velikom hitu "Too Much Too Young") i albuma "Censored" te postao producent.

Također je bio član kratkotrajne grupe The Messengers u čijoj su se postavi nalazili Ken Boothe, B.B. Seaton i Busty Brown.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 2 Jan - 10:09

"Cool Zombie" prvi singl Adama Anta nakon 17 godina

Nekadašnji lider popularne britanske novovalne '80s grupe Adam And The Ants predstavio je svoj prvi singl i njegov prateći video uradak nakon punih 17 godina.

Riječ je o pjesmi "Cool Zombie" koja najavljuje nadolazeći šesti studijski solo album Adama Anta, predstavljeni "Adam Ant Is The Blueblack Hussar In Marrying The Gunner's Daughter" koji na police trgovina stiže 21. siječnja

Videospot konceptualnog karaktera snimljen je za samo jedan dan u Hoxton Hallu u četvrti Shoreditch na istoku Londona, a iznosi priču o Antovu povratku u London nakon života u Tennesseeu, gdje je postao gusar.
(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 2 Jan - 10:21

Green Day nastavljaju turneju

Nakon što je Billie Joe Armstrong završio program rehabilitacije, bend je potvrdio nove datume na turneji...
Punk pop bend Green Day se vraća na turneju, nakon što je pjevač i gitarist Billie Joe Armstrong završio program odvikavanja od ovisnosti.

Bend je zbog Armstrongovih problema otkazao nastupe krajem 2012. i početkom 2013., i najavio nove datume, koji su sada i potvrđeni. Green Day se vraćaju na turneju 28. ožujka.

Billie Joe je izdao priopćenje u kojem se ističe: "Htio bih se zahvaliti svima na ljubavi i podršci koju ste mi pokazali proteklih mjeseci. Vjerujte mi, to mi je puno značilo, i vječno sam zahvalan što imam tako divne prijatelje i obitelj. Svakim danom mi je sve bolje. I sada, bez daljnjih odlaganja, show se mora nastaviti".

A bend je dodao: "Mi želimo zahvaliti svima što su nas čekali proteklih mjeseci. Jako smo uzbuđeni što krećemo na turneju i što ćemo vas sve ponovo vidjeti, premda nam je žao što smo morali otkazati neke datume".

(NME)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Čet 3 Jan - 18:30

Jay-Z piše muziku za "The Great Gatsby"

Nakon vrlo uspješne glazbe za trejler, reper će navodno napisati i kompletnu glazbu za novu ekranizaciju poznatog romana F. Scott Fitzgeralda..

Kako javljaju brojni mediji, preko servisa Twitter je 30. prosinca Jeymes Samuel, poznatiji kao The Bullitts, potvrdio da nakon uspješnog sudjelovanja u trejleru za film "The Great Gatsby" ("Veliki Gatsby") on i Jay-Z rade i na filmskoj glazbi za novu ekranizaciju istoimenog romana.

Film, koji režira Baz Luhrmann, a glavne uloge tumače Leonardo DiCaprio i Carey Mulligan, bit će premijerno predstavljan 10. svibnja sljedeće godine - do sada, mediji su "prozivali" različita imena koja bi za ovaj film napisala nove pjesme, među kojima su Lady Gaga i Prince.

(NME)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 6 Jan - 12:20

Hurts album "Exile" najavljuju singlom "Miracle"

Hurts su predstavili novi singl.

"Miracle" najavljuje "Exile", drugo studijsko izdanje ovog popularnog manchesterskog electro-pop dua, a službeni datum izlaska imat će 10. ožujka.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 6 Jan - 12:24

Diskografski bogata godina za fanove Deep Purplea

Izgleda kako će i 2013. biti iznimno zanimljiva za sve obožavatelje hard rock pionira Deep Purple.

Naime, nakon što je za 30. travnja najavljen izlazak novog studijskog albuma, potvrđeno je kako će se tijekom godine u prodaji pojaviti remasterizirane verzije njihovih 10 stariijh uradaka.

Prvo od tih izdanja je dvostruki koncertni CD "Live In Paris 1975" koji će se u prodaji pojaviti 29. siječnja, s materijalom snimljenim 17. travnja 1975. u Palas des Sports u Parizu, a zanimljivo je kako je to bio posljednji koncert s gitaristom Ritchieom Blackmoreom, koji je nedugo zatim osnovao Rainbow. Uz njega, postavu Deep Purplea u to vrijeme činili su pjevač David Coverdale, basist/pjevač Glenn Hughes, klavijaturist Jon Lord i bubnjar Ian Paice.

Tjedan dana nakon izlaska "Live in Paris 1975", točnije 5. veljače, u prodaji će se pojaviti studijski album "Slaves and Masters" koji je originalno objavljen 1990., a to je jedino studijsko izdanje benda na kojem se u ulozi pjevača pojavio Joe Lynn Turner. Uz remasteriziranu verziju albuma, na CD-u će se nalaziti dvije bonus pjesme. Postavu benda u tom su periodu činili Joe Lynn Turner, Ritchie Blackmore, Roger Glover, Ian Paice i Jon Lord.

"Live In Paris 1975":
CD 1:
Burn
Stormbringer
The Gypsy
Lady Double Dealer
Mistreated
Smoke On The Water
You Fool No One

Disc 2:
Space Truckin'
Going Down
Highway Star
Bonus 1975 interview with David Coverdale, Glenn Hughes and Ian Paice

"Slaves And Masters":
King Of Dreams
The Cut Runs Deep
Fire In The Basement
Truth Hurts
Breakfast In Bed
Love Conquers All
Fortuneteller
Too Much Is Not Enough
Wicked Ways
Slow Down Sister *
Love Conquers All (single edit) *

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 9 Jan - 16:20

Dylan postao javno dobro u Europi, a njemu niti centa

Nađete li se ovih dana u Njemačkoj, Švedskoj, Engleskoj ili Francuskoj, a ljubitelj ste Boba Dylana, možda vam se posreći pa u trgovinama pronađete njegovo limitirano izdanje "The 50th Anniversary Collection" sa 4 CD-a 'outtakes' snimki iz 1962. i 1963, godine.

"The 50th Anniversary Collection", skupljačima bootlega poznat i kao "The Copyright Extension Collection Vol. I" objavljen je samo u Europi i donosi snimke nastale za vrijeme snimanja albuma "The Freewheelin' Bob Dylan", kao i neke live izvedbe s početka šezdesetih.

Ne bi ova vijest bila ništa osobito da se iza nje ne krije jedna velika zanimljivost vezana za autorska prava. Američki zakoni su jasni: copyright na snimku (record) iznosi 95 godina od prve komercijalne upotrebe ukoliko prava na nju polaže diskograf, izdavač, studio ili netko iz tog kruga. Ukoliko prava na snimku ima njezin autor, pravo copyrighta istječe sedamdeset godina od njegove smrti.

U Engleskoj snimke su zaštićene copyrightom 50 godina od prvog objavljivanja, a tako je i zemljama Europske unije. Doduše, u pripremi je novi zakon koji bi to trebao promijeniti pa će se na tih 50 dodati još 20 godina.

Ušli smo u 2013. godinu, a jednostavna matematika kaže da je od snimaka iz 1962. prošlo pedeset godina i ukoliko one ne uživaju pravnu zaštitu na neki drugi način - u Europi postaju dio javnog dobra. To znači da europski izdavači mogu objavljivati stare albume izvođača bez plaćanja naknade originalnom, američkom izdavaču. I jasno, bez ikakvog njegovog utjecaja.

Kako vrijeme prolazi, snimaka će biti sve više: pjesme iz kataloga The Beatlesa, The Rolling Stonesa, Elvisa Presleya, Boba Dylana, Franka Sinatre, Milesa Davisa, Chucka Berrya i drugih mogle bi se naći u - za izdavače neželjenoj - 'public domain' sferi, a onda je sve moguće: neki idu tako daleko i najavljuju propast američkih diskografa.

'Caka' leži u odredbama Bernske konvencije koja kaže da se neovisno što je izvođač, primjerice Dylan, snimao u Sjedinjenim Državama, ukoliko su snimke bile objavljivane na području (današnje) Europske unije, primjenjuju se zakoni države u kojoj su objavljene, bez obzira jesu li 'na štetu' američkih zakona ili ne.

Konkretno, Dylanov prvijenac objavljen je 1962. godine. Od 1. siječnja 2013. u Europi je postao 'javno dobro', a to znači da taj album sada može objaviti bilo tko: od prodaje albuma sam Dylan neće dobiti ni centa.

Da bi se izbjegla ta 'use it or lose it' situacija i da im Dylanove pjesme i dalje pune kasice, Sony je otisnuo stotinjak primjeraka ovog izdanja i podijelio ih trgovinama: na eBayu ih se već može naći po početnim cijenama od 1.000 dolara prema naviše, dok su fanovi iz Njemačke i Francuske izdanje u digitalnom obliku mogli preuzeti s Dylanovih službenih stranica po cijeni od 100 eura.

Popis pjesama:
CD 1:
01. Going Down To New Orleans [Take 1]
02. Going Down To New Orleans [Take 2]
03. Sally Gal [Take 2]
04. Sally Gal [Take 3]
05. Rambling Gambling Willie [Take 1]
06. Rambling Gambling Willie [Take 3]
07. Corrina, Corrina [Take 1]
08. Corrina, Corrina [Take 2]
09. The Death Of Emmett Till [Take 1]
10. (I Heard That) Lonesome Whistle [Take 2]
11. Rocks And Gravel (Solid Road) [Take 3]
12. Sally Gal [Take 4]
13. Sally Gal [Take 5]
14. Baby, Please Don’t Go [Take 1]
15. Baby, Please Don’t Go [Take 3]
16. Milk Cow (Calf’s) Blues (Good Morning Blues) [Take 1]
17. Milk Cow (Calf’s) Blues (Good Morning Blues) [Take 3]
18. Wichita Blues (Going To Louisiana) [Take 1]
19. Wichita Blues (Going To Louisiana) [Take 2] (pogreška izdavača: iako je navedena "Talking Bear Mountain Picnic Massacre Blues [Take 2]", zapravo je riječ o duplikatu pjesme 21)
20. Milk Cow (Calf’s) Blues (Good Morning Blues) [Take 4]
21. Wichita Blues (Going To Louisiana) [Take 2]
22. Baby, I’m In The Mood For You [Take 2]
23. Blowin’ In The Wind [Take 1]
24. Blowin’ In The Wind [Take 2]
25. Worried Blues [Take 1]
26. Baby, I’m In The Mood For You [Take 4]

CD 2:
01. Bob Dylan’s Blues [Take 2]
02. Bob Dylan’s Blues [Take 3]
03. Corrina, Corrina [Take 2]
04. Corrina, Corrina [Take 3]
05. That’s All Right, Mama [Take 1]
06. That’s All Right, Mama [Take 3]
07. That’s All Right, Mama [Take 5]
08. Mixed Up Confusion [Take 3]
09. Mixed Up Confusion [Take 5]
10. Mixed Up Confusion [Take 6]
11. Mixed Up Confusion [Take 7]
12. Mixed Up Confusion [Take 9]
13. Mixed Up Confusion [Take 10]
14. Mixed Up Confusion [Take 11]
15. That’s All Right, Mama [Take 3]
16. Rocks And Gravels (Solid Road) [Take 2]
17. Ballad Of Hollis Brown [Take 2]
18. Kingsport Town [Take 1]
19. When Death Comes Creepin’ (Whatcha Gonna Do?) [Take 1]
20. Hero Blues [Take 1]
21. When Death Comes Creepin’ (Whatcha Gonna Do?) [Take 1]
22. I Shall Be Free [Take 3]
23. I Shall Be Free [Take 5]
24. Hero Blues [Take 2]
25. Hero Blues [Take 4]

CD 3:
01. Hard Times In New York Town [Mackenzie Home Tapes]
02. The Death Of Emmett Till [Mackenzie Home Tapes]
03. I Rode Out One Morning [Mackenzie Home Tapes]
04. House Of The Rising Sun [Mackenzie Home Tapes]
05. See That My Grave Is Kept Clean [Mackenzie Home Tapes]
06. Ballad Of Donald White [Mackenzie Home Tapes]
07. Honey, Just Allow Me One More Chance [Gerde's Folk City]
08. Talkin’ New York [Gerde's Folk City]
09. Corrina, Corrina [Gerde's Folk City]
10. Deep Ellum Blues [Gerde's Folk City]
11. Blowin’ In The Wind [Gerde's Folk City]
12. The Death Of Emmett Till [Finjan Club, Montreal]
13. Stealin’ [Finjan Club, Montreal]
14. Hiram Hubbard [Finjan Club, Montreal]
15. Blowin’ In The Wind [Finjan Club, Montreal]
16. Rocks And Gravel [Finjan Club, Montreal]
17. Quit Your Low Down Ways [Finjan Club, Montreal]
18. He Was A Friend Of Mine [Finjan Club, Montreal]
19. Let Me Die In My Footsteps [Finjan Club, Montreal]
20. Two Trains Runnin’ [Finjan Club, Montreal]
21. Ramblin’ On My Mind [Finjan Club, Montreal]
22. Muleskinner Blues [Finjan Club, Montreal]
23. Muleskinner Blues (Part 2) [Finjan Club, Montreal]

CD 4:
01. Sally Gal [Carnegie Hall Hootenanny]
02. Highway 51 [Carnegie Hall Hootenanny]
03. Talking John Birch Paranoid Blues [Carnegie Hall Hootenanny]
04. Ballad Of Hollis Brown [Carnegie Hall Hootenanny]
05. A Hard Rain’s A-Gonna Fall [Carnegie Hall Hootenanny]
06. See That My Grave Is Kept Clean [The Gaslight Café, NYC]
07. No More Auction Block [The Gaslight Café, NYC]
08. Motherless Children [The Gaslight Café, NYC]
09. Kind Hearted Woman Blues [The Gaslight Café, NYC]
10. Black Cross [The Gaslight Café, NYC]
11. Ballad Of Hollis Brown [The Gaslight Café, NYC]
12. Ain’t No More Cane [The Gaslight Café, NYC]

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Dinka

Ženski
Poruka : 29514

Godina : 33

Učlanjen : 26.09.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 12 Jan - 17:31

NAGRADA EJMI POSTHUMNO VAJNHAUSOVOJ.

Ni 18 meseci posle smrti Ejmi Vajnhaus nije zaboravljena.

Pevačica je nedavno nominovana za Brit nagrade u kategoriji najbolji ženski solo izvođač, pored Sande, Džesi Ver, Palome Fejt i Bet for Lešiz (Nataša Kan).

Pokojna pevačica je svojim albumom „Hajden trežers“ prešišala sve na britanskim top-listama, a priznanje struke došlo je kao logična posledica.

Pevačicin otac Mič Vajnhaus izjavio je da je izuzetno počastvovan zbog ove nominacije.
- To dokazuje da njena muzika još ima jak efekat na publiku i generacije koje dolaze - napisao je on u saopštenju za javnost.

Ceremonija dodele nagrada, na kojoj će nastupiti Mjuz, Robi Vilijams, Sande, Mamford end Sans, Ben Hauard i Van direkšn biće održana 20. februara u londonskoj O2 areni. Ovogodišnje statue sa šarenim tačkama na beloj pozadini dizajnirao je Dejmijan Herst.

Poslednji nastup imala u Beogradu

Ejmi Vajnhaus pronađena je mrtva u svom domu u Londonu 23. jula 2011. Imala je samo 27 godina. Poslednji koncert održala je 18. jula 2011. na beogradskom Kalemegdanu.

Blic

Nazad na vrh Ići dole
Mina

Ženski
Poruka : 7926

Učlanjen : 15.11.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 13 Jan - 21:11

Dajdo ima novi singl - "No Freedom"

Četiri godine nakon izlaska albuma „Safe Trip Home“, britanska pevačica Dido se vraća novim singlom, “No Freedom” i novim albumom, “Girl Who Got Away”.

Nakon tri studijska i cifre od 29 miliona prodatih albuma, gde je svaki dostigao milionski tiraž, lako se može desiti da četvrti - „Girl Who Got Away“, bude i njen najbolji album do sada. Nove pesme su o prkosu, nadi i slomljenom srcu zbog kojih se čitava planeta može ponovo zaljubiti u Dajdo.

Zbog pomenute tematike, „Girl Who Got Away“ najsličniji je prvencu ove enigmatične umetnice, „No Angel“, koji još uvek stoji kao jedan najprodavanijih debi albuma ovog veka!

Poput super uspešnog prvenca, pesme novog albumDa utemeljene su u raskošnoj elektronici i nežnom i , istovremeno, moćnom vokalu koji im daje upečatljivost. Tople, uzbudljive ali i duboko emotivne pesme koje za temu imaju one male, ali veoma važne životne teme, vraćaju nam klasičnu Dajdo, onakvu kakvu je najbolje poznajemo-u isto vreme modernu i bezvremenu.

Baš kao kao i sa pločom „No Angel“, većinu pesama napisali su Dajdo i njen brat, osnivač grupe Faithless, Rolo Armstrong. I kao i ranije, radili su na njemu nesvesni da li će te pesme ikada i doći do publike.

„Bilo je veoma zabavno raditi ovaj album“, izjavila je Dajdo.“Uopšte nisam bila pod bilo kakvim pritiskom. Sve je teklo lako i prirodno“. Dajdo se super provodila, bilo da je pesme komponovala u svojoj kuhinji, bilo da ih je snimala u studiju ili po hotelskim sobama sa obe strane Atlantika u društvu Brajana Ina, Džefa Baškera, Rikija Noulsa, Grega Kurstina i svog brata.“Na svim prošlim albumima, bilo je teških dana na snimanju“, priznaje Dajdo i dodaje „Ovoga puta ni jedan dan nije bio takav“.

Tekst pesme
Većina materijala sa novog albuma snimljena je pre leta 2011, kada su Dajdo i njen suprug dobili dete. U međuvremenu pesma „If I Rise“ koju je zajedno sa kompozitorom A R Rahmanom uradila za film „127 sati“, nominovana za Oskara.

“Sve pesme na albumu napisala sam pre nego što sam ostala trudna, a neke su i snimljene za vreme moje trudnoće“, kaže Dajdo i dodaje:“Zabavno je da sam ,recimo, naslovnu pesmu pevala dok me je beba šutirala u stomaku. U jednom trenutku sam mislila da će me preturiti!“

Nepogrešivi optimizam sija novim albumom, koji je Dajdo dovršila krajem prošle godine, nakon što se godinu dana posvetila majčinstvu.To se posebno oseća u pesmi koja slavi život „Go Dreaming“ ili u odi pravoj ljubavi, koja je ujedno i prvi skinuti singl, „No Freedom“. Izdvajaju se i pesme „Let Us Move On“, na kome gsotuje reper Kendrick Lamar, kao i autobiografska, „Sitting On The Roof Of The World“.

A što se tiče naslova?

„To je jedna od omiljenih mi pesama na albumu, a njen naslov na neki način i sumira mojih prethodnih nekoliko godina. Odvojiti se od svega na neko vreme, osnovati porodicu, snimiti novi album. sada ne mogu da sačekam da ga ljudi čuju“priznaje Dajdo.

Ona možda jeste devojka koja je otišla. Ali, bez sumnje, Dajdo se i vratila.

.b92
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Čet 17 Jan - 10:55

Reunion se itekako isplati, lista zarada to potvrđuje

Take That su grupa koja je najviše profitirala od reuniona posljednjih nekoliko godina od britanskih izvođača.

Kako navodi list The Sun, popularni britanski 'boy-bend' iz Manchestera od svog reuniona 2005. godine zaradio je ukupno 130 milijuna funti, a svemu su najviše doprinijele velike turneje i uspjeh posljednjih studijskih izdanja.

Fanovi su se očito jako zaželjeli Take Thata

Na drugom mjestu slijede ih Spice Girls koje su tijekom svoja dva posljednja reuniona 2007.-2008. i 2012. utržile 25 milijuna funti, dok su se na treće mjesto pozicionirali Blur. Od svog povratka na scenu 2009. ikone 'britpopa' zaradili su 15 milijuna funti.

Top 10 bendova koji su najviše profitirali od reuniona:
1. Take That - Ł130 million
2. Spice Girls - Ł25 million
3. Blur - Ł15 million
4. The Stone Roses - Ł12 million
5. Steps - Ł10 million
6. Madness - Ł5 million
7. Simple Minds - Ł3 million
8. Sex Pistols - Ł2.5 million
9. Pulp - Ł1.5 million
10. Happy Mondays - Ł750.000

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Čet 17 Jan - 23:28

Izgubljeni album Duranovaca izlazi pod novim imenom

Sredinom devedesetih, klavijaturist i bivši gitarist Duran Durana, Nick Rhodes i Warren Cuccurullo, snimili su album pod imenom "TV Mania".

Iako se dugo smatralo da je materijal izgubljen, u ožujku će biti objavljen pod naslovom "Bored With Prozac and The Internet?".

Album sa 11 pjesama snimljen je u pauzama rada s matičnim bendom, a pjesme su oblikovane uz pomoć 'televizijskih sampleova i loop ritmova'. S vremenom su se snimke zagubile, sve dok ih nedavno Rhodes nije pronašao u 'jednom skladištu izvan grada'.

"Prvo što sam pomislio je da zvuče itekako suvremeno. Bila su druga vremena kada su nastale, ali čini se da su položile test vremena" kazao je Rhodes.

Album opisuje kao 'bizarnu TV cyber operu o obitelji koja u zamjenu za hi-tech život i slavu u reality showu, znanstvenicima ponudi vlastitu slobodu.'

Popis pjesama:
What About God?
Euphoria
Beautiful Clothes
You’re Dreaming Pal
Paramount
What’s In The Future?
I Wanna Make Films
Yoghurt and Fake Tan
Grab The Sun
Using A Hidden Camera – Eyes In The Sky
People Know Your Name

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   

Nazad na vrh Ići dole

MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Muzicke novosti i najave!
» MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)
» Arhiv filmskih novosti
» Dnevna štampa
» Misterije operacije „Barbarosa“
Strana 4 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Muzika :: Muzičke zanimljivosti, dokumentarci i tekstovi-