Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 131063

Učlanjen : 07.04.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 17 Okt - 21:23

DJ Lethal se vratio u Limp Bizkit

Bend koji je definitivno ispao iz fokusa javnosti, bend koji je svoju mega popularnost platio raznim problemima i potresima unutar benda - Limp Bizkit.

Predvođeni Fred Durstom, frontmanom kojeg svijet jalno gleda radi njegovog uspjeha, u zadnjih nekoliko godina funkcionirali su kao dobri stari bend - poznata muzika i poznata postava. Nedavno su potpisali neki čudni diskografski ugovor i najavili nekoliko nedefiniranih i nejasnih albuma.

No, od nedavno su potresi izazvali protjerivanje DJ Lethala iz benda koji je preko svojeg Twittera svakoga dana ostavljao uvredljive i neprijateljske komentare prema bivšim članovima benda i njihovom vođi...

Sami Limp Bizkit i javnost i nisu se previše obazirali, jer je bilo očito da je Lethal imao svojih problema. To je sada i javno priznao i potvrdio da se vratio u 'svoj bend': "Imao sam privatnih problema u zadnjih nekoliko godina i jednostavno sam pukao. Puno toga što sam rekao o bendu i Fredu bilo je radi boli i gnjeva. Ništa od toga nisam za pravo mislio. Mislim da dugujem Fredu, Wesu, Samu i Johnu, ali i fanovima pravu istinu!

Znao sam partijati na turnejama i onda svašta reći dok sam pijan. Danas napokon mogu biti čovjek koji će reći da mu je jako žao. Sve skupa bilo je jako sramotno... Sada sam u super stanju i zahvaljujem svima koji su me podržavali u tim vremenima - bendu i fanovima! Bio sam sjeban i žao mi je! Fred i ekipa su super likovi. Pravi đentlmeni koji mi daju drugu šansu. I to nakon svih sranja koje sam izgovorio! Svi smo mi samo ljudi... Volim vas sve"

Nakon toga je potvrđeno i od strane benda da Lethal dolazi u studio dovršiti novi album.

A mi ćemo samo podsjetiti na neke izjave DJ Lethala u vrijeme ludosti: "Jebeš Fred Dursta! Ja sam bio talentiraniji i poznatiji puno prije nego je itko uopće znao tko je Fred! Ako već želiš biti "wigger", onda barem odradi domaću zadaću kako spada - House of Pain, papčino!"

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 17 Okt - 21:27

20 albuma legendi soula u jednom CD box-setu

Kuća Warner Bros ovih je dana objavila jedinstveni CD box-set kojim su odali počast etiketi Atlantic Records i njezinoj integralnoj ulozi koju je odigrala za vrijeme 'zlatnog' perioda soul glazbe.

Box-set nosi naziv "Atlantic Soul Legends", a u njemu se nalazi 20 albuma klasika legendi tog glazbenog žanra kao što su Aretha Franklin, Otis Redding, Wilson Pickett, Percy Sledge, Ben E. King te Booker T. & The M.G.'s.

Najstariji album u box-setu je "What'd I Say" Raya Charlesa, a najmlađi "The Show Must Go On" Sama Deesa, koji je ovom prilikom ujedno dobio i svoje prvo CD uprizorenje.

Box-set također prati knjižica na čije se 32 stranice nalaze informacije o svakom albumu.

1. Ray Charles - "What'd I Say" (1959.)
2. Booker T. & The M.G.s - "Green Onions" (1962.)
3. Ben E. King - "Don't Play That Song!" (1962.)
4. Solomon Burke - "If You Need Me" (1963.)
5. Rufus Thomas - "Walking The Dog" (1964.)
6. The Drifters - "Under The Boardwalk" (1964.)
7. Don Covay and The Goodtimers - "Mercy!" (1964.)
8. Otis Redding - "Otis Blue: Otis Redding Sings Soul" (1965.)
9. Wilson Pickett - "In The Midnight Hour" (1965.)
10. Percy Sledge - "When A Man Loves A Woman" (1966.)
11. Sam & Dave - "Hold On, I'm Coming" (1966.)
12. Bar-Kays - "Soul Finger" (1967.)
13. Eddie Floyd - "Knock On Wood" (1967.)
14. Arthur Conely - "Sweet Soul Music" (1967.)
15. William Bell - "The Soul Of A Bell" (1967.)
16. Aretha Franklin - "Lady Soul" (1968.)
17. Donny Hathaway - "Everything Is Everything" (1970.)
18. Clarence Wheeler & The Enforces - "Doin' What We Wanna" (1970.)
19. Howard Tate - "Howard Tate" (1972.)
20. Sam Dees - "The Show Must Go On" (1975.)

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

Ženski
Poruka : 85817

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pet 19 Okt - 21:23

Pogledajte novi spot Bruna Marsa za numeru Locked Out of Heaven
19 Okt 2012

Popularni pevač je tokom vikenda na svom Twitter profilu najavio da će uskoro objaviti novi video, a sad ga je premijerno predstavio brojnim fanovima.

Popularni američki pevač Bruno Mars nedavno je predstavio pesmu Locked Out Of Heaven kojom najavljuje novi album pod nazivom Unortodox Jukebox, a sada je za istu numeru objavio i video.

- Svi mi govore da sačekam premijeru na nekom velikom TV kanalu, ali znate šta sam im rekao? NE! Moji fanovi treba ovo prvi da vide – napisao je Bruno na svom Twitter profilu.

U novom spotu Bruno izvodi pesmu u jednom klubu ispred velikog broja ljudi, a u spotu se koriste brojni efekti kako bi sve izgledalo kao da je snimano 70-tih godina prošlog veka. Da podsetimo, Brunov album Unorthodox Jukebox izlazi 10. decembra.

Story

Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pet 19 Okt - 21:28

Bryan Ferry svoje hitove vratio u '20-te

Frontmen Roxy Musica objavit će album s obradama svojih pjesama, iznova snimljenih s The Bryan Ferry Orchestra, u jazz stilu '20-ih.

"The Jazz Age" donosi trinaest instrumentalnih obrada njegovih najpoznatijih pjesama i bit će objavljen 26. studenog.

"Nakon 40 godina bavljenja glazbom, mislim da bi bilo zgodno obraditi ih na jedan drugačiji način, u stilu tog čarobnog razdoblja jazza. Hvala svim glazbenicima koji su pjesmama podarili novi život" kazao je Ferry.

Popis pjesama:
Do The Strand
Love Is The Drug
Don’t Stop The Dance
Just Like You
Avalon
The Bogus Man. 7. Slave To Love
This Is Tomorrow
The Only Face
I Thought
Reason Or Rhyme
Virginia Plain
This Island Earth

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pet 19 Okt - 21:38

S.A.R.S. - mir i ljubav na SoundGuardianu

Točno tjedan dana nakon fenomenalnog koncerta beogradske atrakcije S.A.R.S. u poznatom sisačkom klubu Skwhat, nakon što su dojmovi sjeli na svoje mjesto i zujanje u ušima prestalo, donosimo intervju s otkačenim Beograđanima.

Momci su se upravo zagrijavali, tonska samo što nije počela. Žare - frontman benda je odvojio nekoliko minuta dok bi ostatak odgovarao onako, u prolazu, na svojstven, humorističan (ali bez dlake na jeziku) način.

Bez straha Žare, neću te pitati otkud naziv grupe. Dali je prošao period kada je to bilo uvodno pitanje svakog vašeg intervjua?
Žare: Dali smo prevazišli to? Na žalost to je sasvim najnormalnije da ti postavljaju tako glupa pitanja zato što su neinformisani. Ok, normalno mi je ako dolazimo u neku malu sredinu, gdje nas ljudi još nisu upoznali, da im objasniš tko si i odakle dolaziš. Međutim, najčešće, novinari su neprofesionalni ili što je najgore apsolutno nezainteresirani za bend. Vidi se da nas nisu pratili, da nas nisu nikad slušali, nešta su isčeprkali na Googleu i iskonstruirali neku svoju sliku. Malo vređa kada ti dođe netko tako neprofesionalan i počne postavljati pitanja na koja smo odgovorili već hiljadu puta.

Trinaestog srpnja ste svirali u Dubrovniku, mislim da je to prvi put kako ste nastupili tamo.
Žare: Da, bio je petak 13. bilo je fantastično, neočekivano. Znaš kako, dolaziš u Dubrovnik po prvi put, fantastična lokacija. Dolazimo u grad u kojem nikad nismo bili i, ono, prelijep ambient. Park Orsula, amfiteatar u stijenu uklesan, gledaš u more. Bilo je dosta ljudi, negdje između 250 i 300, skoro pun kapacitet. Ma rasturili smo (smijeh)! Onako, mi smo prezadovoljni kako je sve prošlo i ta pozitivna energija … Mi ti uvijek pomalo imamo neku briku ma koliko bili otvoreni za sve priče. Poslije rata postoje te gluposti i ljudi koji su zatrovani i dalje. Međutim došla je ekipa, ono, mir, ljubav, poštovanje i uživanje u muzici. Tako da je daleko od onoga da je bilo nekih problema, svi su bili dobro raspoloženi i odlična atmosfera.

Ok, sad ću interview okrenuti malo naglavačke ali da se malo nadovežem na tebe. Vi ipak ne vučete nikakve repove iza sebe. Kod nas ti je cijela pompa oko dolaska Riblje Čorbe u Zagreb a i čuo sam da su Edi Maajci u Novom Pazaru spominjali majku balijsku.
Žare: Pa dobro, svagde ima budala, sigurno je nastupao na nekom mjestu gde je mogao doći svatko, to sigurno nije bio njegov koncert osobno.

Bio je, na žalost, njegov koncert.
Žare: Stvarno? Ne mogu da vjerujem! Čekaj, netko je došao, platio kartu da bi njega prozivao? Onda je to debil! To ne treba da se komentira uopćte. Nama tko god da je došao bio to Dan Državnosti Republike Hrvatske, dan Oluje, mi smo totalno van tih priča i pljujemo po tim pričama gde ljudi truju jedni druge. Mir i ljubav, to je priča koju širimo i ne zanima nas šta je bilo. Rekao sam ti da smo imali lagane predrasude, ali gde god da smo došli, kakav god da je bio ambient, pogotovo u Hrvatskoj, dočekani smo nevjerojatno dobro. Mlade ljude ne zanima ta neka priča, rat, mržnja nego dođu da uživaju u muzici.

Mišo Kovač je svojedobno izjavio da na ovim prostorima nema estrade, da je to postojalo za vrijeme bivše države koja je brojala nekih dvadeset milijuna stanovnika i puno više konzumenata glazbe. Dali postoji šansa da takva estrada ponovo zaživi?
Tihi: Uvijek će se znati od kuda je tko i mislim da treba da se zna, ali da, scena će da funkcionira po starom sistemu i ne mislim samo scena nego sve, ekonomija i ostalo. Jer kako je Mišo Kovač rekao, to malo tržište ne može da funkcionira, ´93. si napravio album i sviraš Beograd, Kragujevac, Niš i završio si turneju. Sad možeš da dođeš u Sisak, za šest mjeseci možeš opet da dođeš u Sisak, a u međuvremenu možeš da obiđeš četrdeset gradova po regiji. Znači možeš stalno biti na turneji. Tako da je dobro da surađujemo. Ovo je neki normalan slijed okolnosti za koji mislim da se trebao desiti ranije, ali to je neka druga priča.

Hajdemo ipak na veselije teme. Žare gdje ti je brat?
Žare: Brat uživa (smijeh). On je vladar iz sjene, mi radimo on kod kuće uživa, šalim se. Pisao je on stvari i za drugi album. On je tu mozak operacije. Dešava se da i netko iz benda sudjeluje u pisanju teksta i muzike.

Pera: Kažeš netko iz benda? (smijeh)

Još jedna anegdota vezana uz vaše početke. Navodno tu famoznu večer kada je nastalo ime S.A.R.S. bili ste na pivi, a vaš bivši basista Kriva je hodao s nekom sjekirom okolo. Dali vi i inače na pivu nosite sjekire?
Žare: Ma ne, bio je tu i roštilj tako da je on skupljao bilo što za potpalu. Išao je po livadama, šumama i gorama. Kad ga vidiš onako dva sa dva. Ma dva sa tri, boga mi. Ljudina, stvarno ljudina. Ogromna kosa tad u to vrijeme i nekakva bradurina. Dobro da komunalnog redara nije žicao pare (smijeh).

Vratimo se u 2009. Na olimpijskim igrama je srpska plivačica Nađa Higl prije nastupa, a i nakon osvajanja medalje pjevušila vaš Lebac.
Žare: Da, pjevušila i plakala. E pa to je (ironično) zato što je imala sve, savršene uvjete za trening, sve su joj dali. Ma pazi kako, kada je osvojila medalju onda su se svi strčali, slikanje i to. Prije toga nije imala ništa i naravno da se poistovetila s pjesmom, bio joj je blizak buđav lebac za večeru. Svaka joj čast što je učinila za Srbiju i sebe. Kada smo čuli što je pjevala naravno da nismo mogli ostati ravnodušni.

Što je tebi Žare, subjektivno, emotivnije? Kada Lebac pjeva djevojka koja je krenula apsolutno iz ničega i postigla sve ili kada isto pjeva cijeli sjever Marakane?
Žare: Ja sam Partizanovac (smijeh). Iako kad sam čuo Delije, naravno da me i to pogodilo. Ustvari svako na svoj način. Ne znam kako to da definiram. Kada čuješ da netko tko je vrhunski u svom sportu ili navijači, navijači kluba za koji navijaš ili nekog drugog osjetiš neko posebno osećanje. Kažem, neznam kako to da definiram. Što si ti osjetio Lukoviću?

Luković: Nisam osjetio ništa, jer znaš moj stav spram sporta. Ne pratim niti nogomet, pazi šta je sport, otimanje para za ništa. Moderne arene koje treba zabraniti. Isto kao što treba zabraniti i profesionalni sport!

Žare: Lukac ne, nego kada čuješ masu ljudi da pjeva? Luković: Šta ja znam iz kojih oni to pobuda pjevaju, svojih nacionalističkih ili nekih drugih. Sve je to produkt bavljenja sportom i ajde zdravo!

Ok, momci, nego čujem da je tu još suza bilo i to vezano uz spot. Kako ste došli do toga da vam spot za Buđav Lebac napravi netko poput Alekse Gajića?
Žare: Za početak je to bio drugar iz susjedstva, koji je trebao to napraviti. Cijela priča je bila da spot mora biti animirani, da se nitko od nas ne bi pojavljivao i onda je susjed započeo rad na tome. Sasvim slučajno se ukazala prilika da to napravi Aleksandar Gajić, a znali smo 'ko je Gajić, što ima iza sebe i koje ime nosi. Tako da naravno da smo se svi složili da je bolje da to odradi on sa svojom ekipom i ispalo je, stvarno, za sva vremena! Dao je dubinu cijeloj priči. Što je jako bitno! Meni je, u početku, moram priznati, spot izgledao jako tužan na prvu loptu. Čak su mi neki govorili da su iskreno zaplakali, koliko im je sve bilo tužno dok su gledali. Kad čuješ da tvoje djelo utječe na nekoga i pogađa ga toliko da pusti suzu to je nevjerojatno!

Momci, vidim da ste stvarno bez dlake na jeziku, u skladu s time, na svom ste drugom albumu na zub uzeli i Mišu Markovića u pjesmi Ispovjed Miše Markovića. Dali je to zbog njegovog omalovažavanja tadašnjeg direktora PGP RTS-a Ognjena Uzelca?
Žare: Da. Kada vidiš starog čovjeka kao što je Marković, ajde ostvario je on neku karijeru, ali kada vidiš toliki egotrip i budalaštine koje priča. Kada čuješ šta priča, moraš da kažeš, "izlapeo" čovjek! Jednostavno smo ga morali staviti u pjesmu, ustvari nije to pjesma to je neka interna fora koju smo morali da stavimo na album.

Kad smo već kod internih fora, nikako nisam shvatio koja je fora sa Nikolom Đuričkom na prvom albumu.
Žare: Pa mislim tip se tada pojavljivao svuda. Tip koji je ultra-popularan. Curice padaju na njega. Đuričko, Đuričko, ah! (smijeh).

Sergej Trifunović je također tada bio proglašen seks simbolom.
Žare: Ma kapiram, ali u ovom trenu je to bio Đuričko. Gledali smo i neki crnogorski kviz koji je on vodio. Pitao je: Pa dobro, zašto ja ljudi? Eto u tom trenutku je bio Đuričko, a i zbog rime.

Svojedobno ste izjavili da bi vrlo rado svirali sa Satrijanijem, što mi je logično, ali i sa System Of a Down. Kako to?
Žare: Uf, System Of a Down!

Čuo si da je Serj Tankian prije nekih mjesec dana izdao svoj drugi album?
Žare: Vidiš nisam, nisam ga poslušao. Međutim, barem moje mišljenje, voleo bi svirati s kompletnim Systemom, Systemom kao bendom jer su nam ono …

Tvoji su se već fino zalaufali s tonskom, na brzinu samo još par pitanja. Sljede li kakvi novi materijali?
Žare: Polako sređujemo pjesme za treći album. Ima muzike, ima ideja. Nismo još ništa onako konkretno sastavili. Ima par pjesama koje su završene, vidjet ćemo!

Za kraj, imate najavljen nastup na brucošijadi FER-a devetog studenog.
Žare: Da. Zadnji put kad smo bili, to je bila pretprošla godina, imali smo neki termin u tri, četri ujutro. Nije baš bio neki povoljan tajming, ali ostalo je oko 500 ljudi i bila je odlična atmosfera. Zagreb je jedan od gradova u koje uvek rado dolazimo, uz Skopje naravno. Ta dva grada su najvatreniji i tu imamo najviše fanova iako nam čak nije bitno koliko ljudi dođe na svirku, vać kakvu energiju ponesu sa sobom. Mir i ljubav! E da Split smo zaboravili! Evo izvana se već čuje Đole …

Istina, puštam vas da odradite tonsku u miru i vidimo se na koncertu.
Žare: Naravno, ja se nadam da se vidimo i u Zagrebu na brucošijadi!

Vidimo se!

(SoundGuardian)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 21 Okt - 18:35

Barbra Streisand ušla u povijest Billboardova 200 charta

Barbra Streisand ovoga je tjedna ostvarila uspjeh za povijest na službenoj Billboardovoj ljestvici albuma, Billboard 200.

Legendarna pjevačica to je postigla s upravo objavljenim novim studijskim uratkom "Release Me" koji joj je omogućio da postane prvi izvođač u povijesti kojem je pošlo za rukom da na njoj 'zakuca' više od dva Top 10 albuma u svakom desetljeću od '60-ih godina prošlog stoljeća.

Album je debitirao na 7. mjestu, a u prvom tjednu po objavi prodao se u 44.000 kopija.

Streisand je također postala prvi izvođač kojem je pošlo za rukom da na spomenutoj ljestvici ostvari Top 10 uspjeh u svakoj dekadi od '60-ih - njezino prošlogodišnje izdanje "What Matters Most" dospjelo je do 4. mjesta.

"Release Me" je njezin 32. američki Top 10 album kojim je samo nastavila svoju vladavinu na ljestvici izvođačica s najviše Billboard 200 Top 10 albuma u povijesti.

No do preuzimanja trona ljestvice glazbenika s najviše Billboard 200 Top 10 albuma u povijesti još treba preskočiti Franka Sinatru (33) i The Rolling Stonese (36).

Inače, "Release Me" je set sastavljen od nikada ranije objavljenih materijala koje je Streisand snimila tijekom svoje više od pet desetljeća duge i iznimno uspješne karijere.

Svoj Billboard 200 chart debi ostvarila je 13. travnja 1963. s albumom "The Barbra Streisand Album".

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Ned 21 Okt - 18:41

Dead can dance - Bezvremena glazba uspješno je položila test vremena

Iako je na 'uskrsnuće' Dead Can Dance trebalo čekati punih 16 godina - ne računamo li jednokratno okupljanje 2005. godine - ono se dogodilo ne samo fizički, već i metaforički - novi album "Anastasis" na grčkom znači upravo 'uskrsnuće', a ujedno je bio i povod za svjetsku turneju koja je bend dovela i do Budimpešte, gdje su pred više od 10 tisuća ljudi nastupili u Lászlo Pápp areni.

Od 22 europska grada, čak je 16 bilo rasprodano odmah po objavi turneje, a najveća budimpeštanska sportska dvorana, za ovu prigodu sa sjedećim parterom, bila je jedno od rijetkih mjesta gdje su se ulaznice mogle kupiti i na sam dan koncerta, iako je slobodnih mjesta bilo isključivo na najlošijim pozicijama na tribinama.

Lisa Gerrard dočekana je velikim pljeskom / foto: László Mudra

"Ne radimo ovo zbog novca, jer bih više novaca mogla zaraditi drugdje" - izjavila je Gerrard u jednom od brojnih povratničkih intervjua, aludirajući time, dakako, na filmsku glazbu kojoj se, uz solo karijeru, posvetila u godinama nakon raspada Dead Can Dance.

Nekadašnje perjanice izdavačke kuće 4AD službeno su se raspali 1996. nakon albuma "Spiritchaser". Oboje su u međuvremenu održavali solo koncerte - Perry je prije dvije godine čak i gostovao u Močvari - a zajednička turneja 2005. godine služila je isključivo da zadovolji nostalgiju fanova, no ipak nije bila dugog vijeka. Kontakte su obnovili prije nekoliko godina, kada su Australiju, točnije područje gdje Gerrard živi s obitelji, zahvatili šumski požari. Perry ju je nazvao da pita jesu li dobro i tako su ponovo počeli graditi odnose, no ovaj put isključivo poslovne (Gerrard se u međuvremenu udala i majka je dvoje djece). Rezultat je bio spomenuti album "Anastasis" te svjetska turneja u trajanju od sedam mjeseci, koja je počela ovo ljeto u Vancouveru.

Pjevački dueti dvoje glazbenika bili su rijetki

Iako nije bio službeno najavljen, publiku je zagrijao David Kuckhermann, inače perkusionist Dead Can Dance, koji je svirao na hangu, instrumentu koji daje zvuk sličan onome limenog bubnja. Pomagao mu je partner kojem ne znamo ime, odjeven potpuno u bijelo i s turbanom na glavi, koji je svirao najrazličitije instrumente, a nakon pola sata na decentno uređenoj pozornici pojavili su se Dead Can Dance.

Ono što se prilično razlikuje od prošlih turneja, jest da na ovoj od grada do grada 'vrte' istu set-listu i teško da će spontano izvesti neku stvar iz ranije faze rada (tako, primjerice, ne sviraju nijednu stvar s meni najboljeg albuma "Aion"), što znači da na koncertima izostaje faktor iznenađenja.

U live postavi benda još je četvero članova

Prva polovica koncerta tako se pretežno temeljila na novim pjesmama, od kojih valja izdvojiti "Amnesiu", inače prvi singl, koja je odlično legla Perryevom baritonu, a nazvali su je "pjesmom o kolektivnoj socijalnoj amneziji", te najbolju stvar s novog albuma, "Anabasis" u izvedbi Lise Gerrard, koja počinje zvukom sitara.

U pozadini pozornice nalazila se zavjesa mrežaste strukture iza koje bio LED ekran koji je, u skladu s pjesmama, mijenjao boju - od smaragdno zelene i ljubičaste do vatreno crvene i žute. Prva stvar koju je publika prepoznala i popratila pljeskom bila je pjesma perzijskog štiha, "Rakim" s live albuma "Towards the Within", na kojem je Gerrard bambusovim štapićima svirala svoj dulcimer, a isto se ponovilo i s pjesmom "Sanvean" iz njenog solo opusa.

I dok je Lisa Gerrard ostala samozatajna...

I dok je Lisa Gerrard na pozornici zablistala kao malo kada ranije, u dugoj baršunastoj haljini ukrašenoj brokatno izvezenim plaštem i kose podignute u punđu, staloženog, uzvišenog držanja baš poput kakve netom okrunjene kraljice, dotle je Brendan Perry u prugastoj košulji djelovao mnogo ležernije, a na sebe je preuzeo i ulogu frontmena, komunicirajući povremeno s publikom. Tako smo saznali da je "Lamma Bada" 800 godina stara arapska ljubavna elegija iz doba kada su Maori vladali Andaluzijom, a "Ime Prezakias" posvetili su Mariji, djevojci iz Grčke koja je te večeri bila u publici. Riječ je pjesmi koju je originalno izvodila grčka pjevačica Roza Eskenazl, iz doba rembetika, grčke varijante folk muzike iz 1930-ih., a Perryev buzuki ovdje se vrlo prirodno uklopio.

Dobro je bila prihvaćena i nova pjesma "Opium", koju je Perry izveo uz pomoć backvokalistice Astrid Williamson, a "Host of Seraphim" s albuma "The Serpent's Egg", jedna od najpoznatijih stvari benda uopće, bila je jedna od rijetkih te večeri na kojoj su udružili vokale i u kojoj je kontraalt Lise Gerrard u rasponu od nekoliko oktava najviše došao do izražaja.

...Brendan Perry preuzeo je ulogu frontmena

Ono što je znakovito za nove pjesme jest da sve istražuju stare instrumente, poput yangqina i bodhrána (irskog bubnja), kao i da u sebi sadrže turske i grčke elemente. Za to je zaslužno susjedstvo Lise Gerrard, rođene u Australiji od roditelja irskih imigranata - ne jednom je izjavila kako je blizina turske četvrti u Melbourneu zaslužna za to da je odrastala s mediteranskom muzikom, što je jako utjecalo na njenu karijeru, pogotovo na kasnije albume Dead Can Dance te njene solo radove.

Prvi od tri bisa donio je vrlo dobru "The Ubiquitous Mr. Lovegrove", tijekom koje su neki iz zadnjih redova partera ustali i zaplesali, a nakon što smo stojećim ovacijama u trajanju od dobrih pet minuta dozvali bend i na drugi bis, uslijedila je Perryeva obrada Tima Buckleya i "Song to the Siren" (zanimljivo, istu je pjesmu odlučila publici podariti još jedna suvremenica Dead Can Dance, a riječ je o Elizabeth Frazer koja je ovo ljeto zapjevala u londonskoj Royal Albert Hall nakon također dužeg vremena koncertne neaktivnosti).

Bubnjar Dan Gresson zadnje je dvije godine na turneji pratio i Perrya

"Return of the She-King", pjesma inspirirana kraljicom irskih mora Grace O'Malley, ponovo je bila prilika za duet, nakon kojeg su se svi članovi benda poklonili publici i već kada smo pomislili da je kraj, Gerrard se sama vratila na treći bis i uz pratnju klavijaturista Julesa Maxwella otpjevala tradicionalnu irsku folk pjesmu "Rising of the Moon", nakon koje je kratko poručila "I love you" i odmah nestala. Nekoliko je ljudi tada krenulo prema stageu sa zamotanim poklonima, među njima i jedna djevojka koja je sjedila ispred mene i cijelo vrijeme čuvala prekrasne bijele kale, za koje se nadam da su našle svoj put do Lise, koja ih je svakako zaslužila.

Jedini minus večeri bila je izvjesna distanca između Lise i Brendana: ne samo što si tijekom cijelog koncerta nisu uputili nijednu jedinu riječ ili barem pogled, već su se oboje povlačili sa stagea u trenucima kada je pjevao onaj drugi, što je na trenutke djelovalo kao da gledamo solo show jednog ili drugog, a to nije bilo ono što sam željela vidjeti sada kada su se napokon ponovo okupili i kada su šanse da se održe veće nego 2005.

Dead Can Dance odsvirali su i tri bisa

Šteta i što ovakav koncert nije bio održan u nekoj od daleko akustičnijih budimpeštanskih dvorana (pada mi na pamet zgrada Opere), no ritmovi koje su te večeri izmiješali u predivan koktel neoklasike, folka i world musica s primjesama ambijentalne glazbe, djelovali su na mene neopisivo opuštajuće, a nakon dvosatnog koncerta izašla sam van preporođena, kao da sam bila na masaži, samo što ovaj put u pitanju nije bilo oslobađanje napetosti tijela, već uma. Njihova bezvremena glazba uspješno je položila test vremena - iako inspiraciju za nju crpe iz raznih stoljeća, ona pripada ovdje i sada jednako kao i nekom drugom vremenu i u tome je sva njezina čar.

Set-lista:
Children of the Sun
Anabasis
Rakim
Kiko
Lamma Bada
Agape
Amnesia
Sanvean
Nierika
Opium
The Host of Seraphim
Ime Prezakias
Now We Are Free
All in Good Time
- bis-
The Ubiquitous Mr. Lovegrove
Dreams Made Flesh
----
Song to the Siren
Return of the She-King
-----
Rising of the Moon

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 22 Okt - 19:49

Pronađene neobjavljene pesme Tošeta Proeskog

Na radost fanova širom Balkana, do kraja godine će svetlo dana da ugleda jedna, a početkom sledeće godine još dve, nikad objavljene pesme "balkanskog slavuja".

Prva pesma biće objavljena do kraja decembra, a na dan pevačevog rođendana, 25. januara 2013. biće predstavljene još dve njegove nove pesme, piše makedonski portal "Sky", a prenose "Novosti".

Neobjavljene numere pronađene su na Tošetovom računaru posle saobraćajne nesreće, 16. oktobra 2007. godine.

Dve godine nakon pevačeve smrti objavljen je posthumni album "The Hardest Thing", njegov prvi na engleskom jeziku.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 22 Okt - 22:56

'The King' pravi vladar u Velikoj Britaniji

Agencija The Official Charts Company u studenom obilježava jubilarnih 60 godina od izlaska prve službene britanske top ljestvice najpopularnijih glazbenih uradaka, a tim će povodom u nekoliko sljedećih tjedana objavljivati razne liste najuspješnijih izvođača i izdanja u dotičnom periodu u Velikoj Britaniji svih vremena.

Prva takva lista objavljena je u četvrtak 18. listopada, a na njoj su izlistana imena najuspješnijih muških 'singles' izvođača u posljednjih 60 godina.

Na njezinu vrhu završio je pokojni 'kralj rock&rolla' Elvis Presley koji je tijekom tog perioda prodao ukupno 21.7 milijuna singlova, samo 200.000 više od od drugoplasiranog Cliffa Richarda koji je pak u Presleyevoj domovini SAD-u 'zlatne' dane svoje karijere ostvario tek kasnih '70-ih i ranih '80-ih godina 20. stoljeća.

'The King' pravi vladar u Velikoj Britaniji

Agencija The Official Charts Company u studenom obilježava jubilarnih 60 godina od izlaska prve službene britanske top ljestvice najpopularnijih glazbenih uradaka, a tim će povodom u nekoliko sljedećih tjedana objavljivati razne liste najuspješnijih izvođača i izdanja u dotičnom periodu u Velikoj Britaniji svih vremena.

Prva takva lista objavljena je u četvrtak 18. listopada, a na njoj su izlistana imena najuspješnijih muških 'singles' izvođača u posljednjih 60 godina.

Na njezinu vrhu završio je pokojni 'kralj rock&rolla' Elvis Presley koji je tijekom tog perioda prodao ukupno 21.7 milijuna singlova, samo 200.000 više od od drugoplasiranog Cliffa Richarda koji je pak u Presleyevoj domovini SAD-u 'zlatne' dane svoje karijere ostvario tek kasnih '70-ih i ranih '80-ih godina 20. stoljeća.

Richard je svoju dugu i uspješnu karijeru započeo singlom "Move It" iz 1958. koji se također smatra prvim britanskim rock&roll hit-singlom u povijesti. Svoj posljednji veći hit-singl "Thank You For A Lifetime", koji je dospio do 3. mjesta, ostvario je točno 50 godina kasnije, 2008.

Međutim, zanimljivo je uočiti da najuspješniji britanski singlovi trojice izvođača unutar Topa 10 u SAD-u nisu ostvarili ni približno jednak uspjeh. Singl "Earth Song" Michaela Jacksona nije se ni našao na službenom Billboard Hot 100 chartu. "Mull Of Kintyre" Paula McCartneya u SAD-u je dospio tek do 33., a "Sailing" Roda Stewarta do 58. mjesta.

Top 10 najuspješnijih muških 'singles' izvođača u Velikoj Britaniji svih vremena i njihovi najveći britanski hit-singlovi:
1. Elvis Presley (21.7 million) ("It's Now Or Never", 1960.)
2. Cliff Richard (21.5 million) ("The Young Ones", 1962.)
3. Michael Jackson (15.5 million) ("Earth Song", 1995.)
4. Elton John (15.0 million) ("Candle In The Wind '97/There's Something In The Way You Look Tonight", 1997.)
5. David Bowie (10.7 million) ("Let's Dance", 1983.)
6. Paul McCartney (10.3 million) ("Mull Of Kintyre/Girls' School", 1977.)
7. Rod Stewart (9.9 million) ("Sailing", 1975.)
8. Stevie Wonder (9.1 million) ("I Just Called To Say I Love You", 1984.)
9. Eminem (8.9 million) ("Love The Way You Lie", 2010.)
10. George Michael (7.9 million) ("Careless Whisper", 1984.)

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 24 Okt - 1:27

AC/DC na vrhu ljestvice "Top Guitar Riffs of the 1980s"

Prema anketi koju je proveo Gibson na svojoj web stranici, AC/DC se našao na vrhu ljestvice kao bend s najboljim gitarskim riffom iz 80-ih godina.

Pobjedu im je donijela pjesma "Back In Black", a iza AC/DC su The Rolling Stones, Ozzy Osbourne, Scorpions, Deff Leppard, Judas Priest, a među rockere ugurao se i pokojni 'kralj popa' Michael Jackson s pjesmom "Beat It".

Gibson.com je pisao o "Back In Black" kao o "možda najboljem riffovski orijentiranom albumu svih vremena koji je srdačni oproštaj osamdesetih s preminulim pjevačem Bonom Scottom. Braća Angus i Malcolm Young su 'zakuhali' neke od najizuzetnijih riffova u cijeloj svojoj karijeru na ovom magnum opusu... ali nijedna se neće upamtiti više od 'Back In Black'."

Gibsonovih Top 10 riffova:
01. AC/DC – "Back In Black" ("Back In Black")
02. The Rolling Stones – "Start Me Up" ("Tattoo You")
03. Ozzy Osbourne – "Crazy Train" ("Blizzard Of Ozz")
04. Scorpions – "Rock You Like A Hurricane" ("Love At First Sting")
05. Def Leppard – "Photograph" ("Pyromania")
06. Judas Priest – "Breaking The Law" ("British Steel")
07. Michael Jackson – "Beat It" (Thriller")
08. The Clash – "Should I Stay or Should I Go" ("Combat Rock")
09. Guns N’ Roses – "Sweet Child O’Mine" ("Appetite For Destruction")
10. Rush – "Limelight" ("Moving Pictures")

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 24 Okt - 15:54

Depeche Mode potvrdio svirku na Ušću!

Jedan od najpopularnijih bendova današnjice, koji očekujemo sa velikim nestrpljenjem Depeche Mode, potvrdio je gostovanje u Srbiji na proleće.

Prva vest o konačnim datumima turneje pojavila se na sajtu Stereoboard.com, ali zvanična potvrda iz Pariza od Dejva Gahana i ekipe upravo je "doputuvala" do redakcije MONDA.

Depeche Mode potvrdili su svoj dolazak i svirku u Beogradu 19. maja 2013. godine.

Turneja počinje 7. maja koncertom u Tel Avivu, a biće okončana 29. jula nastupom u Minsku.

Od gradova u okruženju, Depeche Mode sviraće u Sofiji, Bukureštu, Budimpešti i Zagrebu.

Konferenciju za medije, benda Depeche Mode možete pratiti na njihovom sajtu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 46018

Učlanjen : 04.01.2012

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Čet 25 Okt - 4:44

Alicia Keys objavila novi spot i spisak pesama sa predstojećeg albuma

Novi album Alicie Keys Girl On Fire biće objavljen 26. novembra, u petak se pojavio spot
za naslovnu numeru, a od juče uveče je poznat i spisak pesama koje će se naći na
predstojećem izdanju.
Popularna pevačica je postavila video na kom svojeručno dopisuje poslednja dva naslova,
a spisak izgleda ovako:

De Novo Adagio
Brand New Me
When It's All Over
Listen To Your Heart
New Day
Girl On Fire
Fire We Make
Tears Always Win
Not Even The King
That's When I Knew
Limitedless
One Thing
101

Alicia na svom Twitteru nije krila oduševljenje.
"Ne mogu da dočekam da čujete ove pesme!", dodala je, uz spisak.

popbox.com
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 27 Okt - 2:29

Michael Jackson više nije najbogatiji pokojnik na svijetu

Prema upravo objavljenim statističkim podacima o pokojnicima koji su najviše zaradili u godini na izmaku, a koje tradicionalno pred praznik Svih svetih objavi magazin Forbes, 'kralj popa' Michael Jackson više nije najbogatiji pokojnik na svijetu.

Sa zaradom od 145 milijuna dolara završio je na drugom mjestu, iza glumice i jedne od najboljih mu prijateljica za života, Elizabeth Taylor, koja je u godini nakon svoje smrti utržila 210 milijuna dolara.

Kako navodi časopis, Taylor je najviše novca (184 milijuna dolara) uprihodila od dražbe svojih predmeta održanoj u aukcijskoj kući u New Yorku Christie's.

Među ostalim glazbenim rock veličinama koje više nisu među živima na dotičnoj listi našli su se 'kralj rock&rolla' Elvis Presley (3.), Bob Marley (5.), John Lennon (6.) i George Harrison (13.).

Pokojnici s najvećom zaradom u 2012.:
1. Elizabeth Taylor - $210 Million
2. Michael Jackson - $145 Million
3. Elvis Presley - $55 Million
4. Charles Schulz - $37 Million
5. Bob Marley - $17 Million
6. John Lennon - $12 Million
7. Marilyn Monroe - $10 Million
= Albert Einstein - $10 Million
9. Dr. Seuss - $9 Million
10. Steve McQueen - $8 Million
= Bettie Page - $8 Million
12. Richard Rogers - $6 Million
13. George Harrison - $5.5 Million

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 27 Okt - 2:33

Deep Purple ima četrnaest novih pjesama

Deep Purpleov fan site objavio da je basist benda Roger Glover u jednom od intervjua izjavio kako imaju spremnih četrnaest novih pjesama koje su snimljene sa producentom Bobom Ezrinom (Kiss, Pink Floyd, Peter Gabriel, Alice Cooper, Kansas...).

Na novom bi se albumu ipak trebalo pojaviti jedanaest ili dvanaest skladbi, a nasljednik "Rapture of the Deep" (2005.) u prodaji će se pojaviti već tijekom veljače 2013.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 27 Okt - 2:40

Wu-Tang Clan i The Roots nastupili zajedno

Dvije najvažnije rap grupe u posljednja dva desetljeća nastupile zajedno u emisiji komičara Jimmyja Fallona.

Nakon što su snimili pjesmu "Six Directions of Boxing" za potrebe soundtracka filma "The Man With the Iron Fists", koji je režirao njihov član RZA, njujorški rep kolektiv Wu-Tang Clan je nastupio s kolegama iz grupe The Roots.

Nastup dvije najvažnije hip-hop grupe odigrao se u emisiji komičara Jimmyja Fallona, gdje su izveli pjesmu "Protect Your Neck".

Član grupe The Roots ?uestlove napisao je na Twitteru: "Eoni vremena su prošli i konačno mi se ostvarila davnašnja želja. Wu-Tang. The Roots."

(NME)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 27 Okt - 2:45

Best Of Bond… James Bond

Ultimativna 007 kompilacija u prodaji!

50. obljetnica od premijere prvog filma o tajnom agentu 007 'Dr. No', obilježena je 05. listopada u cijelom svijetu, kroz globalni 'James Bond dan'. Taj dan je službeno objavljena i naslovna pjesma novog filma iz James Bond serijala - 'Skyfall' u izvedbi Adele, koja je gotovo trenutno osvojila top liste širom svijeta.

Obilježavajući 50-tu obljetnice filmova o Jamesu Bondu, diskografska kuća EMI objavila je i novu kompilaciju popularnih glazbenih brojeva iz svih dosadašnjih filmova.

Izdanje 'Best Of Bond… James Bond' na jednom mjestu donosi remasterirane snimke iz sva 22 dosadašnja filma kroz 50 snimaka na dvostrukom cd izdanju.

Od slavne 'James Bond Theme' u izvedbi orkestra Johna Barrya, preko 'Goldfinger', 'Diamonds Are Forever' i 'Moonraker' Shirley Bassey koja je najčešće pjevala Bond teme, zatim 'Thunderball' Toma Jonesa, 'We Have All The Time In The World' Louisa Armstronga, 'Live and Let Die' Paula McCartneyja i Wingsa, 'A View To A Kill' Duran Duran, 'License To Kill' Gladys Knight, koji su obilježili klasičnu eru 007 filmova, pa sve do 'Goldeneye' Tine Turner, 'Tomorrow Never Dies' Sheryl Crow, 'The World Is Not Enough' u izvedbi Garbagea i 'Die Another Day' Madonne, te posljednjeg filma Quantum Of Solace u kojem su naslovnu temu 'Another Way To Die' otpjevali Jack White i Alicia Keys, ova je kompilacija sa 23 teme na prvom cd-u definitivno najkompletnija kolekcija Bond glazbe do sada.

Pridodamo li tome još 27 glazbenih tema i originalnih pjesama iz svih filmova uključujući Mobyjevu verziju 'James Bond Theme', cijeli niz izvedbi John Barry Orchestra, glazbu Davida Arnolda, kao i pjesme koje su u raznim filmovima izvodila imena poput Scotta Walkera, The Pretenders ili K.D. Lang, definitivno dobijemo nešto što se zove Best of Bond… James Bond .

Ova antologijska kompilacija u prodaji je na dvostrukom ili jednostrukom cd-u, a možete ju i legalno downloadati na dallasmusicshop.com i to direktno putem linka.

Najnoviji film iz serijala, 'Skyfall' u hrvatskim će kinima zaigrati od 1. studenog 2012. Ulogu Jamesa Bonda, tajnog agenta 007 ponovo je odigrao Daniel Craig, a radi se o 23. filmu ovog serijala, koji je najdugovječnija filmska franšiza svih vremena.

(NME)

love
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 27 Okt - 10:21

Čarobna beogradska noć sa Ninom Badrić

Balkanska pop diva je u petak uveče održala prvi veliki solistički koncert u Beogradu. Gosti u Kombank areni bili su joj, reče, četiri musketara: Toni Cetinski, Sergej Ćetković, Hari Varešanović i Željko Joksimović.

Nina Badrić je poznata po baladama koje "lome i najčvršća muška srca", a devojkama teraju suze na oči. Ipak, i sama pevačica je nekoliko puta umalo zaplakala jer je oko 10.000 fanova, uglavnom nežnijeg pola, uglas pevalo i skandiralo njeno ime, a pored plišanih igračaka i pokojeg cveta, Nina je dobila i jedan grudnjak!

Noć je bila puna emocija, nota koje svako srce teraju da lupa jače, ali i suza za izgubljenim ljubavima, sreće što je voljena osoba odmah tu pored, a i slučajnih susreta koji će da, možda, izrode neku novu ljubav. Magija je vladala Arenom jer je Nina Badrić to učinila svojim pesmama.

Sve je počelo nekako mirno i tiho, pomalo i stidljivo, a vidno oduševljena pevačica je svima poželela dobrodošlicu u "malu bajku punu ljubavi" i snažno zapevala "Dat će nam bog"...

"Hvala vam što ste mi ispunili san! Mnogo smo vežbali da vam zvučimo dobro", rekla je pevačica odmah posle prve pesme i jedva se čula od vriska devojaka i malobrojnih mladića. Nina je hitove sipala kao iz rukava i trčkarala po bini da slučajno nekoga ne zapostavi, tražila je i da se sva svetla upale jer "zadnji redovi se baš dobro ne vide".

"Ja za ljubav neću moliti", "Nije mi svejedno", "Nek' ti bude kao i meni", "Ako kažeš da me ne voliš", "Ti ne znaš kako je"... odzvanjalo je iz ozvučenja i sve je nekako "mirisalo" na jednu od prvih ljubavi, kada se ne štedi i predaje u potpunosti, a to je primetila i pevačica i kao ulje na vatru dodala: "Ovo je noć puna ljubavi, sreće, radosti, plakanja i susreta. Hvala vam prijatelji moji."

I taman kada je htela da orkestru naredi da svira sledeću pesmu, na binu je doleto grudnjak -"petica". "O bože, grudnjak! Pravi grudnjak. Ovo mi je prvi grudnjak u karijeri", rekla je oduševljena Nina i njime počela da kovitla po vazduhu...

Tu negde na pola koncerta, zaglušujući vrisak nekoliko hiljada devojaka i gromki glas Tonija Cetinskog bili su razlog da temperatura u dvorani postane veoma visoka, iako je na vrata "kucao minus". Toni, šarmer već dobro poznat beogradskoj publici, sa Ninom je izveo njen hit sa prošlolog albuma "Dodiri od stakla".

Ubrzo je usledilo novo zagrevanje, na bini je bio crnogorski pevač Sergej Ćetković sa kojim je izvela jednu od svojih najpoznatijih pesama "Čarobno jutro". Treba li reći da su svi bili zagljeni i njihali se levo desno, i da je sve što svetli bilo u vazduhu i da su devojke bez imalo stida lile suze, a pala je i po koja ona muška, najteža...

Sledeći gost, Hari Varešanović, bio je i očekivan jer je pevačica za prošli album sa njim snimila duet "Ne mogu ti reći šta je tuga", ali pravo iznenađenje je bio Željko Joksimović sa kojim se Nina družila na prošlom Eurosongu u Azerbejdžanu. Zajedno su izveli njegov hit "Ima nešto u tom što me nećeš" i podigli celu dvoranu na noge, aplauz je trajao koliko i pesma.

"Eh, da ste mi bili u Bakuu", rekla je Nina aludirajući na loš plasman na Pesmi Evrovizije i umalo se raplakala dok je izvodila evrovizijsku pesmu "Nebo", koja je i naslovna numera poslednjeg albuma.

Dva i po sata su brzo prošla, osmeh nikome nije silazio sa lica, devojke nisu marile za razmazanu šminku, ali ni šarmantnoj i energičnoj pevačici nije bilo dosta. Pevala bi ona do jutra, ali Arena ne radi tako dugo, a i uskoro će ponoć i vreme je da se provod nastavi u beogradskim klubovima ili ...

"Bila mi je čast, sreća i neopisiva radost što ste kupili kartu za ovu moju malu bajku punu ljubavi. Volim vas. Hvala Beograde."

(Dado Popović, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 46018

Učlanjen : 04.01.2012

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sub 27 Okt - 20:20

Stonsi "mlađi" nego ikad

Najveće rok zvezde na svetu, The Rolling Stones, nisu razočarale na svom
„tajnom koncertu zagrevanja” u Parizu, održanom 25. oktobra pred odabranom
grupom od 600 obožavaoca u La Trabendo klubu.

Nastup je trajao 75 minuta i bio je intiman ali vrlo energičan a bend je dokazao da i dalje
poseduje hemiju na sceni kao i pre 50 godina.

Frontmen Mik Džeger je ćaskao sa publikom na francuskom pred početak svirke koja je
otvorena pesmom Route 66 sa debitantskog albuma iz 1964.

„Ne mogu da verujem da smo svi i dalje na nogama”, kazao je 69-godišnji Džeger posetiocima.

Stonsi su kratki koncert najavili kao "zagrevanje" pred najavljene nastupe u Londonu i Njujorku.

"Bilo je fantastično. Voleo bih da mogu da se krećem kao Mik i da budem tako poletan u
njegovim godinama", kazao je bivši francuski teniser Anri Lekont koji je prisustvovao koncertu.

"Neverovatno. Oni čine da se osećate kao da imate deset godina", navela je ruska manekenka
Natalija Vodijanova.

U prodaju je bilo pušteno svega 350 ulaznica, po ceni od 15 evra. Nakon zatvaranja vrata dvorane,
organizatori su pustili još nekoliko fanova koji nisu uspeli da se na vreme domognu karte.

Prema pisanju magazina NME, Stonsi planiraju da održe još klupskih nastupa.

"Pojavićemo se negde. U nekim malim dvoranama koje mogu da prime 200 do 300 ljudi",
izjavio je nedavno za ovaj časopis Roni Vud, poručujući fanovima da obrate pažnju na
"svirke grupe Cockroach", ime iza kojeg su se Stonsi ranije krili.

b92.net
27.10.2012.
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 29 Okt - 14:54

Tribute album Johna Denvera za očuvanje okoliša

Pokojni John Denver dobit će u veljači tribute album na kojem će sudjelovati čitav niz izvođača.

"The Music is You: A Tribute to John Denver" poklopit će se s 15. obljetnicom smrti kantautora i 40. obljetnicom objave pjesme "Rocky Mountain High".

Među izvođačima koji će izvesti njegove najveće hitove, ali i neke ne baš često izvođene pjesme bit će Dave Matthews, Lucinda Williams (još nije poznato koju će pjesmu odabrati), Mary Chapin Carpenter, My Morning Jacket, J Mascis, Brandi Carlisle i Train.

Prihod od prodaje albuma namijenjen je Denverovom centru za očuvanje okoliša.

Popis pjesama:
Take Me To Tomorrow - Dave Matthews
Leaving, on a Jet Plane - My Morning Jacket
Sunshine On My Shoulders - Train
Take Me Home, Country Roads - Brandi Carlile
Some Days are Diamonds - Amos Lee
Back Home Again - Old Crow Medicine Show
Darcy Farrow - Josh Ritter and Barnstar
All of My Memories - Kathleen Edwards
Annie's Song - Brett Dennen and Milow
Eagle and the Hawk - Blind Pilot
Prisoners - J Mascis and Sharon Van Etten
Looking For Space - Evan Dando
I Guess He'd Rather Be In Colorado - Mary Chapin Carpenter
Wooden Indian - Edward Sharpe and the Magnetic Zeros
Song selection TBA - Lucinda Williams

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 29 Okt - 14:59

Madonna neprikosnovena vladarica u Velikoj Britaniji

Nakon što su objavili listu najuspješnijih muških 'singles' izvođača u Velikoj Britaniji u posljednjih 60 godina, agencija The Official Charts Company sada je učinila isto i s ženskim izvođačima.

Na njezinu vrhu završila je 'kraljica popa' Madonna koja je u tijekom tog perioda prodala više od 17.8 milijuna singlova te tako daleko za sobom ostavila Rihannu (2. mjesto, 11.4 milijuna prodanih singlova) i Kylie Minogue (3. mjesto, 10.2 milijuna prodanih singlova).

Madonna je na službenoj britanskoj ljestvici singlova debitirala 1984. s hitom "Holiday", a svoj prvi singl broj jedan ostvarila godinu dana kasnije s još jednim hitom, "Into The Groove". Posljednji britanski singl broj jedan bio joj je "4 Minutes" iz 2008. na kojem je ugostila Justina Timberlakea. Do sada je prodala više od 300 milijuna ploča diljem svijeta.

Top 10 najuspješnijih ženskih 'singles' izvođača u Velikoj Britaniji svih vremena:
1. Madonna (17.8 milijuna)
2. Rihanna (11.4 milijuna)
3. Kylie Minogue (10.2 milijuna)
4. Whitney Houston (8.5 milijuna)
5. Lady GaGa (7.329 milijuna)
6. Britney Spears (7.324 milijuna)
7. Beyoncé (6.9 milijuna)
8. Celine Dion (6.7 milijuna)
9. Mariah Carey (6.62 milijuna)
10. Olivia Newton-John (6.61 milijuna)

Agencija The Official Charts Company u studenom obilježava jubilarnih 60 godina od izlaska prve službene britanske top ljestvice najpopularnijih glazbenih uradaka, a tim povodom ovih dana objavljuje razne liste najuspješnijih izvođača i izdanja u dotičnom periodu u Velikoj Britaniji svih vremena.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Pon 29 Okt - 15:06

Scissor Sisters idu na nedefiniranu pauzu

Popularni Njujorčani Scissor Sisters tijekom zadnjeg koncerta u Londonu (24. listopada) publiku su šokirali izjavom da se na neko vrijeme povlače s glazbene scene.

Pjevač Jake Shears izjavio je kako je to bio posljednji koncert grupe ove godine i da se u skorije vrijeme od njih ne očekuje ništa nova.

Pjevačica Ana Matronic publici se zahvalila na 'ljubavi koju su međusobno dijelili' i istaknula da ovo ne znači kraj, već samo pauza tijekom koje će se svatko od članova posvetiti vlastitim projektima.

Gitarist Del Marquis, navodno, već radi na solo albumu, a ona polako završava rad na stripu.

"Ne brinite, ovo nije sve što ste čuli od nas" izjavila je Ana.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 31 Okt - 1:38

Ekskluzivno putovanje Joe Bonamasse po Londonu

Gitarist Joe Bonamassa održat će u ožujku iduće godine četiri ekskluzivna koncerta u Londonu.

Njihova posebnost krije se u mjestima gdje će nastupiti: počet će s malim klubom London Borderline (klub prima dvjestotinjak posjetitelja), zatim će se preseliti u 02 Shepherds Bush Empire i HMV Hammersmith Apollo da bi put okončao velikim koncertom u Royal Albert Hallu.

Svi nastupi bit će snimani i na njima će izvoditi pjesme koje dosad nikada nije svirao uživo, a ukoliko ne budete u publici (Royal Albert Hall i Shepherds Bush su rasprodani), moći ćete iduće jeseni potražiti live DVD.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 31 Okt - 1:48

'The Pogues u Parizu' - trailer

Kultna skupina The Pogues 19. studenog će objaviti najavljeno live izdanje "The Pogues In Paris: 30th Anniversary Concert At The Olympia".

No prije nego što stigne u trgovine bend je predstavio trailer s djelićem atmosfere s dvaju uzastopnih koncerata u Olympiji, koje su u sklopu ovoljetne kratke turneje po Europi kojom su obilježavali jubilarnih 30 godina osnutka.

Izdanje će biti objavljeno u nekoliko različitih konfiguracija:
- CD-u sa snimkom cijelog koncerta
- DVD-u sa snimkom cijelog koncerta s pridodanom bonus izvedbom pjesme "Thousands Are Sailing" iz Manchestera 2004.
- Blu-Rayu sa snimkom cijelog koncerta s pridodanom bonus izvedbom pjesme "Thousands Are Sailing" iz Manchestera 2004.
- Limited-edition trostrukom 180-gramskom vinilu
- Limited-edition knjizi s ekskluzivnim esejom i nikada ranije objavljenim fotografijama, dva CD-a, DVD-om sa snimkom koncerta i bonus DVD-om s intervjuima i live performansima iz arhive francuske televizije uključujući kult favorit 'Les Enfants du Rock' ('Children of Rock') iz 1986.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Sre 31 Okt - 1:53

Bruno Mars predstavio novi album "Unorthodox Jukebox"

Bruno Mars, najprodavaniji izvođač 2011. godine, 10. prosinca objavit će drugi studijski album, naziva "Unorthodox Jukebox".

Na nasljedniku multi-platinastog debija "Doo-Wops & Hooligans" iz 2010., Mars je ponovo surađivao sa čitavim nizom producenata - Markom Ronsonom, Jeffom Bhaskerom, Emileom Haynieom, Diplom, Supa Dupsom i svojima The Smeezingtons.

Album će sadržavati ukupno 10 pjesama, među kojima se nalazi i najavni singl "Locked Out Of Heaven".

Popis pjesama:
Young Girls
Locked Out Of Heaven
Gorilla
Treasure
Moonshine
When I Was Your Man
Natalie
Show Me
Money Make Her Smile
If I Knew

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Muški

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   Čet 1 Nov - 0:35

I Kuća slavnih rock'n'rolla na udaru uragana Sandy

Uragan Sandy koji je pogodio istočnu obalu SAD-a nije štedio ni koncertne lokacije, a ni Kuću slavnih rock'n'rolla.

Kuća slavnih u Clevelandu pretrpjela je manja oštećenja uzrokovana naplavinama i jakim vjetrom, a prema izvješćima stradao je jedan bočni zid. No, čini se kako nije bilo ništa ozbiljno jer je Kuća slavnih rockera otvorena za posjetitelje po rasporedu.

S druge strane, Jones Beach Theater u New Yorku gdje su ovoga ljeta svirali Phish, System of a Down, Deftones, The Beach Boys, Drake, Dave Matthews Band i Florence and the Machine planira biti ponovno u funkciji tek u ljetnim mjesecima iduće godine.

Ostale lokacije, dvorane, stadioni i klubovi na udaru uragana Sandy prošli su s manjim oštećenjima i samo su privremeno na nekoliko dana, do sanacije štete, zatvorili svoja vrata posjetiteljima.

(Muzika.hr)

love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)   

Nazad na vrh Ići dole

MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Muzicke novosti i najave!
» MUZICKE NOVOSTI I NAJAVE (2)
» Arhiv filmskih novosti
» Dnevna štampa
» Misterije operacije „Barbarosa“
Strana 2 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Muzika :: Muzičke zanimljivosti, dokumentarci i tekstovi-